SafeGroup

Pełna wersja: Pułapka na użytkowników Outlooka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Za pclab.pl
"Laboratoria Websense Security Labs, podały że ich sieć o nazwie ThreatSeeker Network wyłapująca złośliwe oprogramowanie krążące po internecie wykryła nową falę wzmożonych ataków. Cechą charakterystyczną ataków jest to, że złośliwy kod jest rozpowszechniany pod postacią aktualizacji dla oprogramowania Microsoft Outlook Web Access. Oznacza to, że potencjalnymi ofiarami ataku są użytkownicy programu Microsoft Outlook.
Cyberprzestępcy jako drogę propagacji złośliwego oprogramowania wybrali wiadomości e-mail. Wielu internautów otrzymało ostatnio wiadomość, której treść (anglojęzyczna) sugerowała odwiedziny na spreparowanej stronie internetowej. Zachętą do kliknięcia ma być sugestia, że odwiedziny strony są konieczne by poprawić ustawienia skrzynki pocztowej, które zostały zmienione na skutek aktualizacji reguł bezpieczeństwa.(...)"
Pełny artykuł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Takie emaile to każdy powinien ignorować wg mnie a nie klikać bezmyślnie.
qrczak napisał(a):Takie emaile to każdy powinien ignorować wg mnie a nie klikać bezmyślnie.


Dokładnie jak czasami czytam na co ludzie się nabierają to są o wiele bardziej bezmyślne kliknięcia, a tak swoją drogą cieszę się, że przerzuciłem się na Bata, całkiem dobry program.
Bat rewelacyjny program kiedyś na windzie go używałem
obecnie apple mailSmile