SafeGroup

Pełna wersja: Firewall w Avirze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,dostałem promo na 3 miesiące na Avire Premium Security Suite i mam pytanie czy warto instalować firewalla w Avirze,jest on dość skuteczny?
wiesz ja używam szmat czasu aviry premium, instalowałem też wersje IS ale nie polecam firewalla aviry
słabiutki jest, chociaż dla zwykłego użytkownika wystarczy
nie polecam.
jest to zwykły sam firewall bez HIPS i do zwykłej pracy na kompie wystarczy a je jesli torrenty itp to lepiej coś z HIPS(Comodo,OA,Outpost)

adam_993

U mnie spowalniał włączanie programów. Trudny w obsłudze.

Jurek

baldys15 napisał(a):Witam,dostałem promo na 3 miesiące na Avire Premium Security Suite i mam pytanie czy warto instalować firewalla w Avirze,jest on dość skuteczny?


Zapora sieciowa jest dobra. Do tego zainstaluj GeSWalla i będziesz posiadał bardzo dobry, kompletny zestaw.
Nikt ci nie powie ze stuprocentową pewnością jaki firewall jest w pakiecie Aviry, nie da się go porównać do firewalli w innych pakietach, bo nie ma żadnych testów firewalli, poza tymi od Matouseca, ale te nie sprawdzają jakości firewalli jako takich.Jeśli firewall Aviry ukrywa porty przed skanowaniem(działa w trybie stealth) i filtruje połączenia przychodzące i wychodzące, to najpewniej spełnia swoje podstawowe zadanie.Duże znaczenie ma tez konfigurowalność firewalla, im więcejsztywnych reguł można dopasowaćdla poszczególnych aplikacji, to na pewno też zwiększa funkcjonalność i skuteczność firewalla.