SafeGroup

Pełna wersja: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Tak jak w temacie.
mi się wydaje że po tym że nie działa
Jak myślisz nie działały by wtedy wszystkie usb czy tylko niektóre?
według mnie wszystkie, bo kontroler się uszkodził
a jak jest u ciebie?
Na przednim USB Windows nie rozpoznaje już drugiego pendrive ''a. Natomiast drukarka działa na tylnim usb. Trochę to dziwne.

lunaticdreams

Hej to lapek?mam ten sam problem.....działa mi tylko jeden port Usb w lapku ( lapka kupiłem jako nie dziłajacego na części za 150 zika ale udało mi się go uruchomić,i działa bardzo ładnie z jednym działającym usb) po przestawieniu w biosie USB 2.0 NA 1.1
prawdoposobnie kontroler jest walnięty .
ciekawe jest to że jak podłączam np mysz pod usb xpek jej nie wykrywa ale napięcie na port idzie(świeci się "mrygałka" na myszce)CoolCoolCool
lunaticdreams napisał(a):Hej to lapek?mam ten sam problem.....działa mi tylko jeden port Usb w lapku ( lapka kupiłem jako nie dziłajacego na części za 150 zika ale udało mi się go uruchomić,i działa bardzo ładnie z jednym działającym usb) po przestawieniu w biosie USB 2.0 NA 1.1
prawdoposobnie kontroler jest walnięty .
ciekawe jest to że jak podłączam np mysz pod usb xpek jej nie wykrywa ale napięcie na port idzie(świeci się "mrygałka" na myszce)CoolCoolCool


To komputer stacjonarny.

lunaticdreams

masz napięcie na portach(tych nie działających?)
lunaticdreams napisał(a):masz napięcie na portach(tych nie działających?)


Chyba tak.
Po podłączeniu pena Windows chce go instalować ale nie może znaleźć sterów. I wywala komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB.."

lunaticdreams

grzebałeś coś w windowsie wcześniej?,może to sprawka windy?użyj przywracania systemu i sprawdz czy działa
lunaticdreams napisał(a):grzebałeś coś w windowsie wcześniej?,może to sprawka windy?użyj przywracania systemu i sprawdz czy działa


Nic nie ruszałem w systemie. To się zaczęło gdy zainstalowałem świeży system. Czyli moje porty USB nie są zepsute?

lunaticdreams

mozecoś nie poszło tak podczas instalacji,czy instalowałeś inny system czy może ten sam ?

jeśli nic nie grzebałeś i stało się to po swieżej instalacji systemu to chyba masz odpowiedz co jest przyczyną.pobrałeś wszystkie aktualizacje już?

zawsze możesz zainstalować system od nowa i sprawdzić raz jeszcze
Instalowałem ten sam system. Aktualizacje już wszystkie zainstalowałem:/ Czyli nie mam popsutych USB?

lunaticdreams

jak dla mnie to system nawalił.............chyba czeka cie ponowna instalacja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sorry ale to tylko moja sugestia w obliczu tych "informacji"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zbycho zrobiłem tak jak mówisz ale tych wszystkich plików u mnie nie ma.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co teraz?
zbycho napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sorry ale to tylko moja sugestia w obliczu tych "informacji"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Użyłem tego programu z drugiego linka który podałeś. Zrobiłem wszystko co pisało w instrukcji tylko z nieznanymi urządzeniami bo koncentratory USB nie chciały się odinstalować. (Menadżer urządzeń się wieszał.) Mam nadzieje że właśnie oto chodziło.
W Środę dam znać czy to pomogło.
Blade.Link pierwszy dotyczy sposobu naprawy w/g Microsoft.Jest tam opisane parekroków az do instalacji poprawki.Przeczytaj to uważnie.
Drugi link opisuje od, postu picasso ,(sorry ze nie zwróciłem ci na to uwagi) podobne działanie z wykorzystaniem małego programiku.
A wszystko to sprowadza sie do ponownej instalacji wszystkich sterów usb przez system.
Rozwiązałem dzisiaj ten problem.
Problem wynikał z bałaganu w rejestrze systemowym. Glary Utilities załatwił sprawę.

lunaticdreams

to teraz już wiesz że należy takich programów używać..........
Stron: 1 2