SafeGroup

Pełna wersja: keepass
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Heja,

Wiem, że niektórzy z nas korzystają z tego programu. Czy da się go ustawić tak, aby można było korzystać z funkcji auto-type i jednocześnie obszar roboczy był zablokowany. Kiedy jest odblokowany z łatwością można przejrzeć wszystkie loginy i hasła a tego chciałbym uniknąć. Mógłby być w sumie odblokowany, ale chciałbym aby nie dało się zmienić gwiazdek na prawdziwe znaki i je odczytać.

Korzystacie z jakiś dodatkowych pluginów?
amateusZ napisał(a):Heja,

Wiem, że niektórzy z nas korzystają z tego programu. Czy da się go ustawić tak, aby można było korzystać z funkcji auto-type i jednocześnie obszar roboczy był zablokowany. Kiedy jest odblokowany z łatwością można przejrzeć wszystkie loginy i hasła a tego chciałbym uniknąć. Mógłby być w sumie odblokowany, ale chciałbym aby nie dało się zmienić gwiazdek na prawdziwe znaki i je odczytać.

Korzystacie z jakiś dodatkowych pluginów?

Tak sie nie da.
Odchodzisz od komputera - recznie blokuj obszar roboczy keepass (WIN+L - tez go zablokuje)... lub w opcjach KP wprowadz po ilu sekundach bezczynnosci sam sie zablokuje.
Przechowywanie kopii takiej bazy haseł na serwerze np. poczty jest bezpieczne? Moc mojego hasła to 97 bitów. Jeśli ktoś wejdzie w jego posiadanie ma szanse je złamać?

Korzystasz z automatycznego generowania haseł? Nie do końca wiem jak to działa. Zmienia hasła na serwerach poczty itp?

Jak z tymi pluginami? Masz jakieś dodatki?
amateusZ napisał(a):Przechowywanie kopii takiej bazy haseł na serwerze np. poczty jest bezpieczne? Moc mojego hasła to 97 bitów. Jeśli ktoś wejdzie w jego posiadanie ma szanse je złamać?

Korzystasz z automatycznego generowania haseł? Nie do końca wiem jak to działa. Zmienia hasła na serwerach poczty itp?

Jak z tymi pluginami? Masz jakieś dodatki?


Przechowywanie bazy hasel w innych miejscach niz Twoj komputer/dysk/pendrive/cd/dvd - jest zagrozeniem bezpieczenstwa. Robisz to na wlasna odpowiedzialnosc.
Szansa na zlamanie hasla zawsze istnieje, jest to tylko kwestia czasu.
Generowanie hasel to tworzenie nowych hasel dla nowych wpisow. Chcesz zalozyc konto na nowej stronie - generujesz sobie haslo za pomoca KeePass''a - mozesz tam zdefiniowac z ilu znakow ma sie skladac jakie znaki ma zawierac etc.
Nie uzywam zadnych pluginow.
Creer napisał(a):Przechowywanie bazy hasel w innych miejscach niz Twoj komputer/dysk/pendrive/cd/dvd - jest zagrozeniem bezpieczenstwa. Robisz to na wlasna odpowiedzialnosc.


oczywista sprawa - ja również nie załadowałbym swojej bazy z hasłami na serwer, nawet jako kopii. z resztą warto używać jeszcze TrueCrypt jak masz jakieś ważne dane - tworzysz sobie np. wirtualny dysk na kieszeni 2,5 (albo całą kieszeń) i po sprawie - tam też może trzymać różne kopie + kopię haseł z KeePass (jeśli natomiast zapomnisz hasło do pliku truecrypt to masz bardzo poważny problem.
Żeby zalogować się do wbk:
1) najpierw otwiera się strona z numerem nik
2) po potwierdzeniu otwiera się następna strona z hasłem, z tym że, wpisać należy tylko wybrane znaki.

Jak sobie z tym poradzić używając keepass''a? Wiem, że oprócz auto-type można i należy przeciągać login i hasło i to pewnie rozwiązuje jeden z problemów, ale co zrobić jeśli mam wpisać tylko wybrane znaki?