SafeGroup

Pełna wersja: Czy Antivir Personal Edition Classic wykrywa rootkity?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W opisie do wersji Classic na dobreprogramy.pl można przeczytać, że program ten wykrywa też i rootkity. Jednak po moich doświadczeniach śmiem w to wątpić, zresztą nigdzie też nie znalazłem takiej opcji. Otóż mając pewne kłopoty z wercją AVPE Classic i z ciągłymi infekcjami (Anivir usuwał zainfekowane pliki, a za jakiś czas pojawiały się one z powrotem w tym samym miejscu, dochodziły też do tego samoistne restarty), odinstalowałem program i zainstalowałem najpierw BitDefendera, a potem F-Secure, i obydwa programy znalazły mi po 2 ukryte obiekty. BitDefender nie ma automatycznej opcji usuwania rootkitów, za to F-Secure ją ma, toteż mi je ładnie usunął. Jednak to doświadczenie dowodzi, że darmowy Antivir nie wykrywa rootkitów. Jeślibym się mylił, to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.[/i]
Senesino napisał(a):wykrywa też i rootkity

Cześć rootkitów jest wykrywana i oznaczana jako trojany. Oczywiście nie wykrywa 100% bo jest to nie możliwe...
a czy moze je równiez usuwac?? jesli tak to jak?? bo mam na dysku chyba ze dwa i nie wiem w jaki sposób sie ich pozbyc. :/
W obecnej wersji tak Smile
a jak??? prosze pomóz bo nie dam razy z tymi alertami :/
Semeur napisał(a):a jak??? prosze pomóz bo nie dam razy z tymi alertami :/


A jak te alerty wyglądają :?: