SafeGroup

Pełna wersja: Webroot Internet Security Essentials Test PL
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Więcej na blogu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Uuuu cieniutko Weebrot .Jako antyspyware ,to był zawsze super soft , ale jak widać antywirus z niego to raczej słabiutkiSmile
powiem wiecej kaszana jako av i kaszana jak aspy
polak900 ale tam siedzi sophos którego sam używasz Tongue
na macu sophos działa trochę inaczej
nastawiony jest na wykrywanie trojanów z platformy osx i wtym się dobrze sprawuje, chociaż tak na prawdę nie ma co wykrywać, do tej pory kilka razy mnie zaalarmował
musiałem się dobrze postarać żeby znaleźć coś ciekawego na macaSmile
Niestety od czasu tragicznej śmierci twórcy SpySweepera firma Webroot schodzi na psy (czy czegoś Wam ta sytuacja nie przypomina? Tongue )

Co prawda test przeprowadzono bez włączonych opcji:
- w poziomie Shield: tracking cookies (mało ważne) i Common Ad Sites (już ważniejsze)
- w poziomie firewalla (który zadziała w pełni po 7 dniach!!! - dlatego najlepiej po instalacji wyłączyć w tym programie tryb uczenia o czym pisze sam producent Grin ) z wyłączonym monitorem procesów(to już b. ważne)
a po skanowaniu nie użyto opcji Clean
Co prawda testy przeprowadza się w większości na ustawieniach producenta (to co na czysto po zainstalowaniu) jak to zrobił Eru

Obawiam się, że po włączeniu pełnych ustawień, wyłączeniu trybu uczenia niewiele by to zmieniło. Używam WISE od kilku lat (mam lic. jeszcze do kwietnia 2012) i wiem, że w 99% o zagrożeniach informuje monitor procesów - ale tu trzeba wiedzieć na co zezwolić a na co nie.
W przypadku zagrożeń typu FakeAlert jest to teraz w WISE jedyna linia obrony, a kiedyś był to flagowy program do czyszczenia tego typu infekcji. Teraz tą rolę przejął MBAM.
Pojawiła się już wersja nowa beta (wersja 7.0) ale najkrócej mówiąc: autorzy zapatrzyli się na symantec: agresywny marketing i nastawienie na użytkowników facebooka.Wydaje się, że to już zmierzch firmy Webroot.

moja ocena: przy ustawieniach Eru - jak u Eru 6/10, przy moich 7 może 8/10 - choć z monitorem, na próbkach Eru 100% czysto
Niestety od czasu tragicznej śmierci twórcy SpySweepera firma Webroot schodzi na psy (czy czegoś Wam ta sytuacja nie przypomina? Tongue )

MKS i ArcaVir Grin