SafeGroup

Pełna wersja: Returnil Virtual System 2010 Home Free Test PL
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Więcej na blogu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

myślę nad przejściem na ten program w związku z problemami z BufferZone Pro i mam kilka pytań:
1.Czy trzeba włączać opcję wirtualnego dysku?,do czego ona służy?
2.Czy program wykrywa ataki jak Geswall czy BufferZone?
3.Czy trzeba do niego instalować dodatkowego antivirusa?,czy wystarczy ten AV zawarty w nim+Od-demand MBAM+Hitman pro?.
4.Czy posiada piaskownicę?
baldys15 napisał(a):myślę nad przejściem na ten program w związku z problemami z BufferZone Pro i mam kilka pytań:
1.Czy trzeba włączać opcję wirtualnego dysku?,do czego ona służy?
2.Czy program wykrywa ataki jak Geswall czy BufferZone?
3.Czy trzeba do niego instalować dodatkowego antivirusa?,czy wystarczy ten AV zawarty w nim+Od-demand MBAM+Hitman pro?.
4.Czy posiada piaskownicę?


To powinno ci odpowiedzieć na te pytania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzięki, że znalazłeś czasSmile według mnie nie ma chyba obecnie bardziej skutecznej metody przed wirusami niż wirtualizacja.
Czy sam returnil wystarczy do ochrony kompa czy trzeba coś doinstalować ? Właśnie tak się zastanawiam nad nim. Czy pozostać przy DW + OA.
zbyszek napisał(a):Czy sam returnil wystarczy do ochrony kompa czy trzeba coś doinstalować ? Właśnie tak się zastanawiam nad nim. Czy pozostać przy DW + OA.


Możesz zainstalować jakiegoś antywirusa on-demand tak jak przy DW lub GW żeby przeskanować plik aby się przekonać czy jest szkodliwy czy też nie Wink
No tak ale sam returnil wystarczy czy trzeba jeszcze coś dorzucić. Mam jednego kompa i zastanawiam się co w niego wgrać.

Jurek

zbyszek napisał(a):No tak ale sam returnil wystarczy czy trzeba jeszcze coś dorzucić. Mam jednego kompa i zastanawiam się co w niego wgrać.


Sam Returnil nie zapewni kompletnej ochrony. Potrzebny jest jeszcze firewall z HIPS (OA, Outpost, Comodo , PCTools).

Osobiście dziwię jednak, ze chcesz Zbyszek utrudniać sobie życie Smile
Jurek napisał(a):Osobiście dziwię jednak, ze chcesz Zbyszek utrudniać sobie życie Smile


Nie wprowadzaj w błąd Jurku (oczywiście nie mówię o FW, który z całą pewnością jest potrzebny). Zależy jak użytkujesz kompa Zbyszek. Retunil na pewno jest jakimś rozwiązaniem.
Na blogu testowana była nieaktualna wersja RVS...instalka w tej chwili waży nie 10 mega tylko ok. 30, ponieważ ma w sobie już cały pakiet antywirusowy z pełnymi ostatnimi aktualizacjami sygnatur. Przyspiesza to proces instalacji, podczas której RVS skanuje system i dawniej program ścigał aktualizacje przed skanowaniem, w najnowszej wersji nie robi tego i sam proces pełnej instalacji ze skanem av przebiega sprawniej.

Na swoje pytania znajdziesz odpowiedź tutaj...było kilka wątków o RVS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oczywiście RVS nie zapewnia całkowitej ochrony, bo to nie program typu Insternet Security...do niego musi być jakaś zapora.

Na wersję Home Lux jest promo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jurek

bierni86 napisał(a):
Jurek napisał(a):Osobiście dziwię jednak, ze chcesz Zbyszek utrudniać sobie życie Smile


Nie wprowadzaj w błąd Jurku (oczywiście nie mówię o FW, który z całą pewnością jest potrzebny). Zależy jak użytkujesz kompa Zbyszek. Retunil na pewno jest jakimś rozwiązaniem.


Nie rzucaj bierni86 wyświechtanymi hasłami, tylko przedstaw jakieś argumenty.
Returnil tylko izoluje w wirtualnym środowisku działania wirusów a jak pokazał to jeden z testów z ubiegłego roku ta izolacja wcale nie musi być skuteczna. Poza tym nie blokuje on szpiegujących działań aż do restartu komputera. Dlatego jego działanie powinno być uzupełnione hipsem i zaporą sieciową.
Eru, bardzo doceniam wkład pracy, mnie by się nie chciało.
Ale dorzucę swoje 2 gorsze/grosze.
1] Nieco irytuje metoda opisu, improwizacja.
2] Rozumiem że nie każdy musi znać Engles ale choćby wymowa nazwy programu lub słowo ''menu'' poprawnie wymówione...
Wiadomo, meritum nas interesuje i tu KUDOS a ww... być może razi tylko mnie. NIemiej antivirus-review-pl.blogspot.com zapowiada się na duży projekt testowy i może warto co-nie-co podrasować Smile

z poważaniem
k

p/s/ wielkie dzięki za returnila!

adam_993

Tego po 2) nie rozumiem. Jaki KUDOS?
wyrazy szacunku...
ichito napisał(a):Na blogu testowana była nieaktualna wersja RVS...instalka w tej chwili waży nie 10 mega tylko ok. 30, ponieważ ma w sobie już cały pakiet antywirusowy z pełnymi ostatnimi aktualizacjami sygnatur. Przyspiesza to proces instalacji, podczas której RVS skanuje system i dawniej program ścigał aktualizacje przed skanowaniem, w najnowszej wersji nie robi tego i sam proces pełnej instalacji ze skanem av przebiega sprawniej.

Na swoje pytania znajdziesz odpowiedź tutaj...było kilka wątków o RVS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oczywiście RVS nie zapewnia całkowitej ochrony, bo to nie program typu Insternet Security...do niego musi być jakaś zapora.

Na wersję Home Lux jest promo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Nie wiem czy chodzi ci o mój test, ale ja testowałem najnowszą wersję Returnila (31 MB).
OK...usłyszałem z głośnika, że instalacja ma 10 mega,ale może się mylę Smile