SafeGroup

Pełna wersja: Made in China
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wielu z Was zapewne słyszało, zetknęło się lub miało swoje własne doświadczenia z programami zabezpieczającymi, które wymieniam poniżej, aczkolwiek niekoniecznie było świadomych, że pochodzą one z "Państwa Środka"...czyli Chin Smile ale moje doświadczenia z niektórymi z tych programów mówią coś zupełnie przeciwnego...to dobre, uznane i skuteczne softy, a pochodzenie ma się nijak do ich marki.
A oto to, co udało mi się namierzyć...skupiłem się tylko na oprogramowaniu zabezpieczającym, bo innego rodzaju programów jest całe mnóstwo, postarałem się również jakoś je logicznie pogrupować:

- Beijing Rising International Software Co.,Ltd.- firma założona w kwietniu1998, producent znanego oprogramowania Rising Antivirus, Rising Firewall, Rising Internet Security

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Kingsoft Corporation- firma istniejąca od 1997, która zadebiutowała w 2000 r. swoim antywirusem, a od marca 2005 oferująca pakiet Kingsoft Internet Security , który 3-krotnie (2007, 2008, 2009) zdobył VB100 International Anti-virus Certificate . Strona do programu - firma podaje tu swoje namiary adresowe na...Australię Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona macierzysta Kingsoft

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Filseclab- firma działająca prawdopodobnie od 2002 znana przede wszystkim z popularnego kiedyś antywirusa Twister Anti-TrojanVirusi zapory Filseclab Personal Firewall , a poza tym oferująca Filseclab Virut Removal Tool, Filseclab Internet Guardian Angel

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- IObit.Com- firma zarejestrowana w Szanghaju i istniejąca od marca 2005 (wtedy domena IObit.com została zarejestrowana na serwerach TUCOWS INC.) - producent znanego i ostatnio dość kontrowersyjnego programu IObit Security 360oraz innych znanych programów: Advanced SystemCare, Smart Defrag, Game Booster

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Jiangmin (właściwie Beijing Jiangmin New Sci. & Tec. Co. Ltd)- jak o sobie mówią "The Biggest Antivirus Software Provider in China" - firma istniejąca od 1996 i oferująca całą serię wielokrotnie tam nagradzanych programów antywirusowych (m.in. KV300, KV3000, KV2003, KV2004, KV2005, KV2006). Oferują w tej chwili KV Antivirus 2010, KVnet antivirus, Antivirus Mobile for Smartphone, Jiangmin Firewall, Antivirus for Removable Devices, Online Antivirus Scanner .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Netchina.com- firma, której domena istnieje już od 1994 i która od 2006 oferuje mało znany aczkolwiek ceniony program typu HIPS pod oficjalną nazwą System Security and Safety (S3) . Ponieważ lektura strony niewiele wnosi - dyskusja i opis na Wildersach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona domowa programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- RTDefender.com- kolejna firma mało znana i kolejna, która oferuje znany i ceniony soft typu HIPS - 2 jej flagowe produkty to Real-Time Defender Prouznawany przez niektórych za najsilniejszy program HIPS (jest to dawne ProSecurity - produkowany kiedyś, płatny HIPS , który jest obecnie nierozwijany i zaniechany przez producentów m.in. Anti-Trojan Elite...miało to związek prawdopodobnie z przejściem twórcy ProSecurity do Comodo w kwietniu 2008) oraz Real-Time Defender Smart . RTD Smart jest projektem rozwijanym, wnoszącym trochę ułatwień do obsługi i bardziej przyjaznym dla użytkownika, a co ważne równie skutecznym. Obydwa programy nie mają swojej strony...strona producenta jest wciąż w przebudowie i linkuje do forum

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Opisy obydwu programów m.in, na Wildersach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Ensurebit Software Corporationto firma założona w 2004 i oferująca znany program do wirtualizacji dysków pod nazwą PowerShadowdziałający podobnie do Returnil Virtual System i oferujący podobne funkcje.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- Vpcache.com- niewiele udało się znaleźć na temat tego producenta, w każdym razie oferuje omawiany już na naszym forum program VirtualProtect , który służy do wirtualizacji dysków. Program bardzo niewielki, a dający sporo możliwości, bo poza dyskiem systemowym może wirtualizować wszystkie wykryte dyski twarde. Wersja 1.6.2 jest bezpłatna, natomiast najnowsza wersja 2.2.1 to swoisty rekord - za instalkę ważącą raptem 184 KB trzeba zapłacić 100 USD (!!!) Smile
Strona macierzysta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona po angielsku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na koniec coś odmiennego, bo dotyczącego kompleksowych rozwiązań w zakresie ochrony informacji i danych
- Bloombase Technologies- firma mająca główną siedzibę zarówno w USA (San Jose, Kalifornia) jak i w Chinach (Shenzhen). Zadebiutowali w 2005 swoim flagowym produktem Spitfire Security Server in 2005 . Ich produkty Spitfire Enterprise Information Security Servers for Data Centersoraz Keyparc Business File Privacy for Enterprise End Userssłużą do zarządzania, kopiowania, szyfrowania i odzyskiwania danych. W 2007 ogłosili informację o nowym projekcie bazującym na wirtualizacji i zawierającym technologie m.in. VMware, Xen i VirtualBox.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lunaticdreams

chińszczyzna zle mi się kojarzy
Jest jeszcze EQSecure. Sporo tej chińszczyzny, starczy na niezłą przekąskę Wink
Malware Defender chińczyk go tworzy
a na komórki z Windows Mobile i Symbian bardzo dobry darmowy av NetQin..
Sceptyk ze mnie..

a przypadkiemIObit.Com nie zostali oskarżeni o gra daleką od fair play?

Więc na razie niet.

lunaticdreams

aj został został.........
Z IObit 360 sprawa przycichła na tyle, że na portalach pojawił się niedługo po całej aferze...i mimo zamieszania wciąż jest uznawany za dobry program. Yngve...racja i dzięki za przypomnienie...jest i EQSecure, dobry i uznany HIPS, o którym już Creer u nas kiedyś pisał (choć dość powściągliwie Smile). Ma stronę domową...żeby już uzupełnić informacje i o tym programie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Fajnie, że jest odzew forumowiczów i jakby co, to proszę Was żebyście tu dopisywali (choćby link do jakiegoś info) znalezioną "chińszczyznę" Smile
Z tego co nam ichito przedstawił to najwięcej programów zabezpieczających począwszy od Av do Fw najwięcej jest wypuszczonych z Chin. No cóż chińczycy są pierwsi pod względem ludności , chcą też królować w największej ilości softów bezpieczeństwa Grin
no wiadomo że kto ma kompleksy mniejszości(siururki) to chce być największy!

lunaticdreams

używam "chińskiego"ASC i nie narzekam
Netchina S3 to program klasyfikowany jako klasyczny HIPS, ale ponieważ ostatnio dość często koledzy próbują softy, do których kiedyś nie bardzo byli przekonani...ukłon w stronę Meira Smile... podsyłam link do Wildersów, gdzie jest dyskusja na temat zastosowania Netchiny jako firewalla z HIPSem . Okazuje się, że program skutecznie daje radę jako taka właśnie kombinacja.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jurek

ichito napisał(a):Netchina S3 to program klasyfikowany jako klasyczny HIPS, ale ponieważ ostatnio dość często koledzy próbują softy, do których kiedyś nie bardzo byli przekonani...ukłon w stronę Meira Smile... podsyłam link do Wildersów, gdzie jest dyskusja na temat zastosowania Netchiny jako firewalla z HIPSem . Okazuje się, że program skutecznie daje radę jako taka właśnie kombinacja.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Testowałem kiedyś. Niesamowicie upierdliwy Smile
Nie "upierdliwy", a WRAŻLIWY Smile Wszystko zależy od spojrzenia na temat...dla Ciebie HIPSy ze swoimi ostrzeżeniami i komunikatami to "samo zło", zbędne, przykre i niepotrzebne...dla mnie to znak, że jest coś, co próbuje działać w systemie i co wymaga akceptacji lub nie. Porównywałem kiedyś w podobnej sytuacji rolę HIPSa do roli bólu w organizmie...i uważam, że to dobre porównanie, oddające rolę i znaczenie tego typu programów.

Jurek

ichito napisał(a):Nie "upierdliwy", a WRAŻLIWY Smile Wszystko zależy od spojrzenia na temat...dla Ciebie HIPSy ze swoimi ostrzeżeniami i komunikatami to "samo zło", zbędne, przykre i niepotrzebne...dla mnie to znak, że jest coś, co próbuje działać w systemie i co wymaga akceptacji lub nie. Porównywałem kiedyś w podobnej sytuacji rolę HIPSa do roli bólu w organizmie...i uważam, że to dobre porównanie, oddające rolę i znaczenie tego typu programów.


Nie próbuj mi Ichito wmawiać czegoś, czego nie powiedziałem. To nie nieładnie!
Każdy klasyczny HIPS jest skuteczny wówczas, gdy zadaje pytania i potrafi zablokować szkodliwe zmiany w systemie. Oczywiście są hipsy, które posiadają wbudowane reguły dla znanych i podpisanych cyfrowo aplikacji i wówczas nie zadają wielu zbędnych pytań.

Preferuję oczywiście DefenseWalla ponieważ w przeciwieństwie do klasycznych monitorów systemu jest bezobsługowy a zarazem najbardziej skuteczny. Jeżeli ktoś woli się męczyć i narażać przy tym na podjęcie niewłaściwej decyzji, to oczywiście jego sprawa.
...przepraszam, że poczułeś się urażony, bo nie to było moim zamiarem. Niemniej, jak zauważyć powinieneś, użyłem cudzysłowu pisząc "samo zło", bo moim zamiarem było nie było cytowanie Twoich słów, ale podkreślenie w przejaskrawiony sposób Twojej opinii...to zmienia nieco postać rzeczy, bo nie należało tego sformułowania brać dosłownie. Słowo "upierdliwy" (Twój cytat) w stosunku do klasycznych HIPSów wypowiadane przez Ciebie było na tym forum czymś częstym i czasem w wymowie dość autorytarnym, że po jakimś czasie zaczęło zwyczajnie irytować. Stąd może nieco "zjadliwo-ironiczny" mój komentarz. Nie kontynuuję tutaj swojej odpowiedzi, bo musiałbym wkroczyć na teren bardziej prywatny i byłby to już klasyczny OT, a przede wszystkim byłoby to mało eleganckie. Resztę masz na PW.