SafeGroup

Pełna wersja: Pierwsze testy antywirusów na Windows 7
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
jak w temacie, tutaj link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jedyny polski produkt bardzo słabo

Jurek

jerzyq napisał(a):jak w temacie, tutaj link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jedyny polski produkt bardzo słabo


Dobry test. ArcaVir oczywiście tragedia!
Zastanawia mnie tylko dlaczego napisano Kaspersky AV 6 oraz czemu antywirusy rywalizują z pakietami?
PC Tools wypadł nadspodziewanie dobrze.
Nie mogli w drodze wyjątku dorzucić DW do teścikuTongue?

Jurek

Meir napisał(a):Nie mogli w drodze wyjątku dorzucić DW to teścikuTongue?


To firmy same zgłaszają się do testów VB i AV-C a na to trzeba many. Wynik zresztą i tak jest z góry przesądzony (100%) Grin
Jurek napisał(a):
Meir napisał(a):Nie mogli w drodze wyjątku dorzucić DW to teścikuTongue?


To firmy same zgłaszają się do testów VB i AV-C a na to trzeba many. Wynik zresztą i tak jest z góry przesądzony (100%) Grin


lub 0% w zależności od testu Tongue

Jurek

zord napisał(a):
Jurek napisał(a):
Meir napisał(a):Nie mogli w drodze wyjątku dorzucić DW to teścikuTongue?


To firmy same zgłaszają się do testów VB i AV-C a na to trzeba many. Wynik zresztą i tak jest z góry przesądzony (100%) Grin


lub 0% w zależności od testu Tongue


No chyba tylko wtedy, gdyby taki test wykonał Komputer Świat lub portal dobreprogramy.pl Grin
po co zaraz KŚ czy DP według metodologii która AV-C stosuje w większości testów skuteczność DW wynosi 0 %

Jurek

zord napisał(a):po co zaraz KŚ czy DP według metodologii która AV-C stosuje w większości testów skuteczność DW wynosi 0 %


Według metodologii AV-C DefenseWall osiągnął 100%:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Szukasz Zord dziury w całym. Tongue
Jurek napisał(a):
zord napisał(a):po co zaraz KŚ czy DP według metodologii która AV-C stosuje w większości testów skuteczność DW wynosi 0 %


Według metodologii AV-C DefenseWall osiągnął 100%:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Szukasz Zord dziury w całym. Tongue


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


kontra

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i dak dalej aż do roku 2004

Jurek

zord napisał(a):
Jurek napisał(a):
zord napisał(a):po co zaraz KŚ czy DP według metodologii która AV-C stosuje w większości testów skuteczność DW wynosi 0 %


Według metodologii AV-C DefenseWall osiągnął 100%:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Szukasz Zord dziury w całym. Tongue


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


kontra

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i dak dalej aż do roku 2004


Zaczynam mieś wątpliwości, czy nie utraciłeś Zord zdolności do logicznego myślenia.
Gdybyś testował hipsa Online Armor, to po uruchomieniu wirusa, dawałbyś zezwól?
A podczas testu Aviry po kliknięciu na wirusa, wybrałbyś opcję ignoruj lub dodałbyś go wcześniej do wykluczeń ?
Tak samo jest w przypadku uruchamiania wirusów jako zaufane w DW. Kompletny bezsens!
Jurek ty myślisz logicznie i umiesz stwierdzić na oko czy to virus czy nie chyba wywale wszelkie zabezpieczenia i bede Tobie podsyłał screeny plików i mi powiesz czy jest to virus czy dobry plik

Jurek

zord napisał(a):Jurek ty myślisz logicznie i umiesz stwierdzić na oko czy to virus czy nie chyba wywale wszelkie zabezpieczenia i bede Tobie podsyłał screeny plików i mi powiesz czy jest to virus czy dobry plik


Nie mam z tym Zord problemów, ponieważ pobieram tylko znane pliki instalacyjne z bezpiecznych źródeł a wszystkie inne pobrane pliki są zaizolowane a nawet dla kosmetyki okresowo skanowane on-demand.

DefenseWall zapewnia stuprocentową ochronę real-time w trybie niezaufanym. Jeżeli jednak musisz zainstalować nieznany soft jako zaufany masz kilka możliwości.
1. Zainstalować go w wirtualnym systemie i przeanalizować jego działanie
2. Przesłać plik do kilku labów firm antywirusowych
3. Wrzucić plik na Virus Total i jeżeli żaden AV nie wykrywa, to istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że jest czysty
4. Przeskanować plik instalacyjny z prawokilku Hitmanem Pro (siedem skanerów w chmurze) i mieć nadzieję, że wynik jest właściwy

Nie widzę kompletnie sensu używania antywirusa, czy pakietu zabezpieczającego w czasie rzeczywistym.
z tego co piszesz to dw mam nie używać zamiast tego mam robić cuda wianki z plikami Tongue
Można przecież z DW jakiegoś antywirusa mieć - pobierasz plik skanujesz czy nie jest szkodliwy i już Grin

Przecież jak pobierzesz jakiegoś wirusa, który nie jest w bazie i na dodatek go uruchomisz a antywirus będzie milczał to już kapa, a tak w DW jest uruchomiony i w każdej chwili idzie go usunąć Grin

Jurek widzę że skopiowałeś mojego userbar''a Grin

Jurek

zord napisał(a):z tego co piszesz to dw mam nie używać zamiast tego mam robić cuda wianki z plikami Tongue


Używaj co chcesz. To Twój problem.
Od kiedy stosuje hipsy z piaskiem nie mam najmniejszych problemów z wirusami a jeżeli chodzi o samą instalację nieznanych aplikacji, to napisałem Ci w poprzednim poście co można zrobić. Punkty 1 i 2 są najpewniejsze. Jeżeli nie rozumiesz, to nie mogę Ci pomóc.
Eru napisał(a):Jurek widzę że skopiowałeś mojego userbar''a Grin


Pozwoliłem sobie. Fajny Smile
Możesz go wrzucić na:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

chyba, że Creer będzie miał coś przeciwko.
Jurek nadal mi piszesz że mam cudować z plikiem gdzie tu wygoda prostota i bezobsługowość ?
co myślicie o PC tools Antivirus nadal program wykazuje słabą wykrywalność?

Jurek

zord napisał(a):Jurek nadal mi piszesz że mam cudować z plikiem gdzie tu wygoda prostota i bezobsługowość ?


Nie instaluj nieznanego badziewia, to nie będziesz musiał cudować.
Jeżeli musisz, to trzeba sprawdzić co instalujesz na fizyczny system. No chyba, że jesteś naiwny i wierzysz w skuteczność AV Grin
Badylas15 test raczej pokazuje, że skuteczność jest całkiem przyzwoita (zaraz czy ktoś to się wyśmiewał z "ekspansji" PC Tools na polski rynek?), najwyraźniej Symantec zmobilizował ich do lepszej roboty Wink.

No ale ochrona proaktywna nadal kuleje jak widać

Jurek

Gnome napisał(a):Badylas15 test raczej pokazuje, że skuteczność jest całkiem przyzwoita (zaraz czy ktoś to się wyśmiewał z "ekspansji" PC Tools na polski rynek?), najwyraźniej Symantec zmobilizował ich do lepszej roboty Wink.

No ale ochrona proaktywna nadal kuleje jak widać


Coś musi być na rzeczy. Będzie ciekawie, gdy PC Tools przegoni Symanteca. U Matuseca się poprawił i jest lepszy o klasę od Nisa, a w tych dwóch testach VB, także przegonił Nortona Smile
Stron: 1 2 3