SafeGroup

Pełna wersja: pc tool czy comodo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
na co stawiacie pc tool czy comodo? i dlaczego?

adam_993

PC Tools prostszy ale nie wykryje np. keyloggerów. Ale do podstawowego zadania czyli ochrony sieci bardzo fajny.
Comodo znacznie bardziej skomplikowane ale ochrona większa.

Oba darmowe. Obecnie mam PC Tools i jestem bardzo zadowolony. Nie męczy, nie muli.
a do pc tools jakiego używasz antywira??

adam_993

Mam Avasta 4.8 - lubi przyciąć jak wejdę w folder z dużymi plikami, ale ogólnie jest fajnie. Nie ściągam cracków, nie bawię się wirusami. Taka ochrona mi wystarcza, chociaż przydałby się HIPS behawioralny.
a połączenie pc tool i dr.web antywirus i defenseWall?? co sądzisz(cie)??

adam_993

Wystarczy DW i PC Tools i od czasu do czasu skan np. Avirą Free bez guarda.
dokładniete zabezpieczenia wystarczą

Jurek

maximuss81 napisał(a):na co stawiacie pc tool czy comodo? i dlaczego?


Nie stawiam specjalnie na żadnego spośród tych firewalli.
Jeżeli chcesz mieć najskuteczniejszy firewall z HIPS, to zdecydowanie Online Armor. Jeżeli poszukujesz samej zapory sieciowej, to Outpost Free z wyłączonym Host Protectionem.
jurek, a ciągle wychwalałeś COMODO!!

Jurek

maximuss81 napisał(a):jurek, a ciągle wychwalałeś COMODO!!


Tak, ale gdy zaczęły się robić zwiechy systemu podczas startu i gdy zaczęły docierać do mnie informacje o dziwnej polityce Comodo, zmieniłem nieco zdanie.
Poza tym, wcześniej przez wiele lat używałem Outposta.
a co sądzisz o firewallu ZoneAlarm w połączeniu z DefenseWall?? a do tego antywirus Avira

adam_993

Informacja o polityce Comodo pojawiła się na długo przed Twoimi problemami z Comodo.
Ja nie ogarniam Outposta - co bym nie ustawił keyloggerów wykrywać nie chce.

ZA - hiper mega dobry nie jest, a ponadto niektórzy skarżyli się na zawiasy systemu.
Najlepiej będzie jak sam dokonasz wybory poprzez test. Sprawdź jaki program jest dla ciebie najlepszy...

Jurek

adam_993 napisał(a):Ja nie ogarniam Outposta - co bym nie ustawił keyloggerów wykrywać nie chce.


Ustaw Host Protection na maxa i zrób test na keyllogery. Zobaczysz, czy nie wykrywa Smile
Ja używam z DW, więc HIPS w Outpoście mam wyłączony a keyllogery blokuje DW

adam_993

Nie wykrywał...

Jurek

adam_993 napisał(a):Nie wykrywał...


U mnie Outpost bez problemu przechodził test.