SafeGroup

Pełna wersja: Preventon Antivirus
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

lunaticdreams

Znalazłem jakiś nowy AV
GrinGrinGrinGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

za free i made in Japan

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

odważy się ktoś zainstalować?

pogadanka na wildersach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

napisałem Eru żeby przetestował,ale jakoś się nie paliTongue

P.S wypuścili wersję free?,bo na ich stronie nie widziałem wcześniej.

Przetestuję i dam znać jak działaSmile

Nie działa on przypadkiem na silniku Sophosa?,na ich stronie pisze,że żródła informacji o wirusach mają z Sophosa.

lunaticdreams

chyba tak bo tak piszą na wildersach
na kafan piszą że aktualizuje się co kilka dni xd
a silnik programu to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Według PDF na stronie internetowej Preventon''s, Preventon Antivirus jest całkowicie oparte na technologii wykrywania Sophos ™:
Cytat:
Sophos ™ technologii wykrywania AV oferowanych przez Preventon już chroni ponad 25 milionów komputerów na całym świecie. Uznany przez Microsoft "Virus Information Alliance", jako kluczowy gracz w wspólnotowe w zakresie bezpieczeństwa Internetu, Sophos ™ został niedawno oceniane przez Frost & Sullivan europejskiej spółki Security of the Year 2004.

google translator;p
no ale jednak jest tam VirusBuster

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jaka lipa,w ustawieniach odptaszkowałem opcję skanowania plików w czasie rzeczywistym i teraz ten kwadracik wariuje tzn zaznacza się i odfajkowuje....Tongue

przetestowałem program na kilku wirusach m.in Security Tool,kilku exploitach,GreatDefender,jakiś fake kodekach,trpjanie downloaderze , i nic nie wykrył.
Instalacja przebiegła szybko i bezproblemowo. Podczas uruchomienia, program od razu zaczął pobierać definicje co zasługuje na duży plus. Antywirus powinien chronić, wykrywać infekcje, niestety Preventon chyba został stworzony do zupełnie czegoś innego, gdyż nie potrafił wykryć starych jak i nowych zagrożeń. Zasobożerność ? Tutaj również wypadł nie najlepiej . Cztery procesy pochłaniające pamięć :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jeden wielki, nic niewarty bubel !

adam_993

Ciekawe czy wykrywa eicar-test :p.

lunaticdreams

rodowity japończyk

adam_993

Wygląda jak opakowanie po cukierku Wedla.
baldys15 napisał(a):napisałem Eru żeby przetestował,ale jakoś się nie paliTongue

P.S wypuścili wersję free?,bo na ich stronie nie widziałem wcześniej.

Przetestuję i dam znać jak działaSmile

Nie działa on przypadkiem na silniku Sophosa?,na ich stronie pisze,że żródła informacji o wirusach mają z Sophosa.


Nie mam teraz czasu zbytnio Tongue
Takich bubli się nie używa, aż strach, nie lepiej sparwdzone, renomowane o dużej skuteczności AV nż takie nie sprawdzone eksperymenty?
sam jesteś bubel zobacz sobie testy Qihoo 360 Security Czy Nifty Antivirus,im więcej darmowych antivirów tym lepiej dla użytkowników.
Sapiesz dzieciaku?
Pany nie spinać się dziś !
już co zdjęli ci bana i już innych denerwujesz brawo!
Ty zaczełeś się nie kulturalnie odzywać. Nie pozwolęby byle jakiś młokos sobie od tak fikał do starszych. Takie numery możesz u siebie w domu do rodziców mowić jak Ci pozwalają. Bez odbioru

lunaticdreams

baldys15 napisał(a):zobacz sobie testy Qihoo 360 Security Czy Nifty Antivirus,im więcej darmowych antivirów tym lepiej dla użytkowników.


Masz rację,co darmowe to darmowe jeśli chodzi o Qihoo 360 Security to dużo pozytywnych notek o nim czytałem.Smile
sorry za offtop,Qihoo 360 Security działa podobno na silniku Bitdefendera,czyli wykrywalność ma całkiem niezłą i mało zużywa ramu i procka,ale jak narazie dostępna jest tylko 1 wersja językowa programu-Chińska,a szkoda,bo bym sobie potestował ten soft.
Wracając do Preventona,według mnie to taki darmowy ArcaVir,skuteczność jest mizerna,testowałem go m.in na Security tools i go nie wykrył,także nie wykrył pozostałego malware''u typu fake codec,GreatDefendera,kilku exploitów,żeby ten AV miał silnik Sophosa to raczej miałbym niezłą wykrywalność,a tak jak narazie nie polecam go,może w przyszlości coś się zmieni,ale jak narazie jest bardzo słabo.
Stron: 1 2