SafeGroup

Pełna wersja: Temperatura dysku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jaką macie temperaturę dysku? jaka jest optymalna? ja mam włączona tylko operę 10.50 i temperatura dysku to 33 stopnie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



speedfan temperaturę na pasku pokazuje 29 stopni..
mam xp + privatefirewall + avira..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja mamdysk samsunga i mam 35 stopni. Powyżej 42-43 już jest nie dobrzeSmile, za wysoka temperaturaSmile
pytam bo dysk już leciwy Smile
Poza tym programy dokładnie nie wskażą temperaturę , lepiej sprawdza sięsparwdzenie w Biosie lub za pomocą miernika , przydaje się głównieprzy mierzeniu napięć zasilaczaSmile
Jakis czas temu firma Google opublikowala raport dotyczacy awaryjnosci ich dyskow przeznaczonych do pracy w serwerach. Wynikala z tego raportu pewna zaleznosc iz optymalna temperatura pracy dla dysku waha sie od 37 stopni do 45 stopni (o ile dobrze pamietam graniczne wartosci). Powyzej lub ponizej ktorych dysk byl bardziej narazony na mechaniczne uszkodzenie. Wynika to ze specyfikacji technicznej dyskow twardych ktore posiadaja elementy ruchome, ktore w zbyt niskich temperaturach ulegaja nadmiernym obciazeniom a w zbyt wysokim naprezeniom w efekcie czego prowadzi to do szybszego zuzycia dysku.
oj Chłopcy,Chłopcy...ja mam 40 stopni...latem zawsze 42-45...a temperatura krytyczna u mnie to 55 stopniSmile
55 stopni to dysk byś spalił, 45 też jest za wysoką. Czytałem w paru źródłach ,że powyżej 43 już nie jest za dobrze. Sam kolega miał dysk seagate , według speedFanatemperatura dysku wynosiła 44 stopni i dysk aż mieliło, grzał się strasznie nie wspominając o 55 stopniach Smile
LikwidatoR-nie bzdurkaj...mam tak od 3 lat...nic mi nie mieli i jest gitSmile
Wszystko zależy od dysku...
Co Ty masz za dysk specjalnie chłodzony od środka ,że 55 wytrzymujeGrin, z takimi temperaturami się stary nie spotkałem w realu i na necie czytając wiele artykułów z różnych źródeł. Wiadome,że w lecie jest większa temperatura , dysk ma zdolność do większego nagrzewania się, ale 55 stopni nie zależnie od dysku nie powinien wytrzymać nie mówiąc o pracy czy graniu na wysokich obrotachSmile
dzięki wszystkim za info..
LikwidatoR napisał(a):Co Ty masz za dysk specjalnie chłodzony od środka ,że 55 wytrzymujeGrin, z takimi temperaturami się stary nie spotkałem w realu i na necie czytając wiele artykułów z różnych źródeł. Wiadome,że w lecie jest większa temperatura , dysk ma zdolność do większego nagrzewania się, ale 55 stopni nie zależnie od dysku nie powinien wytrzymać nie mówiąc o pracy czy graniu na wysokich obrotachSmile

LikwidatoR....WD się zawsze bardziej grzeją od Samsungów i Seagate...według specyfikacji 40 stopni to normalna temperatura...
ciekawe.. ja mam WD..
To faktycznie bardzo ciekawe Martini...masz za niską temperaturęSmile
no to zamontuje ogrzewanie.. Smile
Meir napisał(a):To faktycznie bardzo ciekawe Martini...masz za niską temperaturęSmile


Martini za niską a Ty za wysokąTongue Fajne są rozbieżności między wamido 16 stopni a dysk tej samej markiSmile
Case studies:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat: The report said that there was a clear trend showing "that lower temperatures are associated with higher failure rates".


Jak widac na wykresie - mniejsza temperatura pracy dysku przyczynia sie do wiekszej ilosci bledow/uszkodzen. Optymalna temperatura pracy dysku twardego miesci sie w granicach: 36-46*C

Wyniki tych badan zostaly przeanalizowane na podstawie 100,000 dyskow twardych o pojemnosci od 80GB do 400GB .
No i sprawa jasnaSmile
Co źródło to inaczej piszą i komu wierzyć? Tak czy siak porównując dane Creera i moje to tak masz Meir kolego za wysoką temperaturę. Przyłóż luddo dysku lub załatw sobie dobre chłodzenieWink Z lodem to żartowałemSmile
no to zainstaluje sobie z powrotem KIS-a lub CIS-a będzie 36 Tongue
LikwidatoR napisał(a):Co źródło to inaczej piszą i komu wierzyć? Tak czy siak porównując dane Creera i moje to tak masz Meir kolego za wysoką temperaturę. Przyłóż luddo dysku lub załatw sobie dobre chłodzenieWink Z lodem to żartowałemSmile

Dobra LikwidatoR-tak zrobięSmile
Stron: 1 2