SafeGroup

Pełna wersja: Avira wyłącza się
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czasami gdy włącze kompa to mam komunikat,że Avira jest wyłączona,a po restarcie jest w porządku.Czy ktoś miał podobny problem ?

Eugeniusz

Ten komunikat to alert zabezpieczeń? Czy w zasobniku widoczna jest parasolka (chociaż zwinięta?)?
Tak parasolka jestwtedy zwinięta,i jestna pewno alert.
jeżeli tak masz to może to być to przyczyną bałaganu w kompie, zbyt dużo av przed było instalowanych np

lunaticdreams

miałem ten sam problem gdy "wymuszałem"restart zawieszonego kompa,po resecie parasolka była zwinieta a w menu ikony(w trayu) opcja Guard nie była podswietlona,
sprawę załatwiał checkdisk
albo jakiś syf
tak może być gdy jest "przyśpieszony" start systemu. warto odinstalować, przeczyścić rejestr, zainstalować ponownie.. dla świętego spokoju skan mbam..
Martini, czy "przyspieszony" start systemu to opcja gdzie avira startuje normalnie, czy ta gdy stara się wystartować jako jedna z pierwszych usług? Ja mam tą drugą opcję i mi też parasolka się przestała rozkładać, system dopiero co zainstalowany, dopieszczony, zaktualizowany... nie chcę sobie w nim napsuć bawiąc się w odinstalowywanie i instalowanie antyvira Tongue
Po pierwsze.
Gdy cos doradzacie,to nie piszcie czegos w rodzaju "przyspieszony" start systemu.
Cos takiego nie istnieje .
Po drugie .
Jesli jakis program,oparty na sterownikach nie startuje to.
Oznacza ze system nie potrafił takiej usługi uruchomić.
Przyczyn dlaczego tego nie zrobił,jest mnóstwo.Od błędów na dysku(logiczne),poprzez błędy systemu,do błędów instalacyjnych programu.
Czasem błedy sprzetowe.Z reguły uszkodzona pamięc Ram.
Jesli cos takiego dzieje sie bardzo rzadko,sporadycznie.To nie problem.
Po trzecie
Cytat: czy "przyspieszony" start systemu to opcja gdzie avira startuje normalnie, czy ta gdy stara się wystartować jako jedna z pierwszych usług?

Nie.W trakcie instalacji Aviry jest mozliwość wyboru jej sposobu i jest tylko jeden rekomendowany.Nie przypadkiem.
Otóż Windows jest systemem zamkniętym dla programistów,dostępnym poprzez udokumentowane i niedokumentowane WinAPI.
Nie udokumentowane,to znaczy nie opisane lub słabo opisane (dostępne dla wybranych)
A ponieważ "Łaska pańska na pstrym koniu jeździ" i " Sa rzeczy na Niebie i Ziemi o których się filozofom nie śniło",to w tym przypadku lepiej kierowac się zaleceniem producenta programu.