SafeGroup

Pełna wersja: Test 5 Darmowych Antyvirusów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

lunaticdreams

TesT 5 AV

Strona w języku żabojadów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Stronka EN

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avast! Free Górom Grin
No więc tak jak myślałem, w sumie avast lepszy od aviry i mse. Smile nie myliłem się

Jurek

Lepszy tylko w tym teście. Pokaż mi jakiś inny test z ostatnich lat poza oczywiście tym, który robił portal db, w którym Avast był lub jest skuteczniejszy. We wszystkich wyraźnie przegrywa. Z tego co ja doświadczyłem osobiście, to Avirę dzieli przepaść od Avasta, pod względem wykrywalności wirusów zarówno sygnaturami jak i heurystyką.


Bo Avast! ma więcej modułów niż MSE i Avira Grin

@ Jurek

A jakoś wcześniej chwaliłeś Avast! teraz znowu piszesz że jest do bani Tongue
Ty to nie powinieneś dawać opinii bo za często je zmieniasz Grin

Jurek

Eru napisał(a):

Bo Avast! ma więcej modułów niż MSE i Avira Grin

@ Jurek

A jakoś wcześniej chwaliłeś Avast! teraz znowu piszesz że jest do bani Tongue
Ty to nie powinieneś dawać opinii bo za często je zmieniasz Grin


Co z tego, że ma więcej modułów, jeżeli są one stosunkowo małoskuteczne i nieistotne?

Tak, chwaliłem Avasta za ładny wygląd i znacznie mniejsze obciążenie kompa niż w wersji poprzedniej. Nadal to zresztą podtrzymuję. Fajnie również, że wprowadzono automatykę przy skanie na żądanie. Tzw. ochrona proaktywna, to jednak kompletna porażka!
Avira ma pod górkę ostatnio, kolejny test w którym nie wygrywaWink
A ja z autopsji mogę powiedzieć, że avast jest lepszy i bardziej przyjazny czy to od MSE czy też od Aviry. Niestety Jurku nie podam Ci linków do żadnych testów bo mi tutaj rozchodzi się o wersję najnowszą, a w Internecie pełno testów z 4.8, tych z 5 jeszcze aż tyle nie ma. MSE ma u mnie minus za konflikty z DW na okrągło i za długi czas aktualizacji i skanowania. Avira za to wygląda przedpotopowo, a moim zdaniem wykrywalność ma nielepszą.
Wersje 4,8 avasta odstraszały mnie wyglądem.Obecnie jadę na Avaście 5, wczesniej jechalem, na avirze i myślę, że różnica w wykrywalności jest minimalna, a funkcjonalnością szybkością skanowania i małym obciążeniem zasobów avast przewyższa avirę i większość innych programów nawet płatnych. To pierwszy program który za drugim skanowaniem skanuje mi dysk 80 w około 25 minut.Pamiętam też problem z przed kilku lat gdy kaspersky nie mógł mi usunąc jakiegoś wira i tylko cały czas sypał komunikatami że coś znalazł, po zainstalowaniu avasta, problem się rozwiązał po usuwaniu po restarcie. Nawet jak czegoś nie wykryje avast to zapodam malwarebytes i jestem pewien czystości kompa.
kiedyś kupowałem licencję na gdatę, na dzień dzisiejszy nie wydałbym kasy na żadnego płatnego antywira.
LikwidatoR napisał(a):Avira ma pod górkę ostatnio, kolejny test w którym nie wygrywaWink


szykujcie się na wersję 10 będzie ciekawie
ja chętnie bym spróbował aviry 10.0 mam nadzieję, że nie będzie gorsza od Avasta.

Jurek

jerzyq napisał(a):Wersje 4,8 avasta odstraszały mnie wyglądem.Obecnie jadę na Avaście 5, wczesniej jechalem, na avirze i myślę, że różnica w wykrywalności jest minimalna, a funkcjonalnością szybkością skanowania i małym obciążeniem zasobów avast przewyższa avirę i większość innych programów nawet płatnych. To pierwszy program który za drugim skanowaniem skanuje mi dysk 80 w około 25 minut.Pamiętam też problem z przed kilku lat gdy kaspersky nie mógł mi usunąc jakiegoś wira i tylko cały czas sypał komunikatami że coś znalazł, po zainstalowaniu avasta, problem się rozwiązał po usuwaniu po restarcie. Nawet jak czegoś nie wykryje avast to zapodam malwarebytes i jestem pewien czystości kompa.
kiedyś kupowałem licencję na gdatę, na dzień dzisiejszy nie wydałbym kasy na żadnego płatnego antywira.


Przekonasz się w najbliższych testach AV-C czy VB, że jest wyraźna różnica w wykrywalności na korzyść Aviry. Nie osiąga się wyraźnych postępów w tej kwestii w krótkim czasie.
Jeżeli chodzi o szybkość skanowania, to z poniższego testu wynika, że Avira jest wyraźnie szybsza od Avasta Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mi Avast szybciej skanował niż Avira.Poczekajmy na jakieś profesionalne testy a nie pseudotesty.
miałem avirkę przed avastem u mnie sjanowała znacznie wolniejSmile

Jurek

jerzyq napisał(a):miałem avirkę przed avastem u mnie sjanowała znacznie wolniejSmile


A u mnie znacznie szybciej Smile
a u mnie ok skanowała Smile k.... jak dzieci

Jurek

polak900 napisał(a):a u mnie ok skanowała Smile k.... jak dzieci


GrinGrinGrin