SafeGroup

Pełna wersja: [ROZW.] Brak opcji przywracania systemu Windows XP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam niejaki problem...nie mam możliwości przywracania systemu. Nie to, że mam ją zablokowaną, ale w ogóle nie mam zakładki "przywracanie systemu" we właściwościach systemu z Panelu Sterowania. Plik sr.inf w katalogu Windowsa już instalowałem - bez efektu. Reinstalować systemu nie bardzo chcę - jakieś wskazówki?
Ściągnij stąd plik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i dodaj go do rejestru. Potem restart. Tutaj więcej informacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


BTW, to warto robić obrazy partycji systemowej i kopie zapasowe całego rejestru. Nie polegałbym na microsoftowym przywracaniu.

lunaticdreams

yngve napisał(a):BTW, to warto robić obrazy partycji systemowej i kopie zapasowe całego rejestru. Nie polegałbym na microsoftowym przywracaniu.

Fakt,jest mało skuteczne i bajzel robi


Ichito CTM zainstaluj sobie
...czytałem ten i jeszcze kilka innych wątków na ten temat...w sumie próbowałem już chyba wszystkiego - instalowania sr.inf...kasowania zawartości folderów System Volume Information (nie mam do niego dostępu - tylko administracja systemu)...nie bawiłem się tylko rejestrem. Ten plik mam zapisać pod nazwą "sysrestoreenable.reg"? Bo rozumiem, że potem uruchomić i dodać do rejestru.
...właśnie kilka dni temu zainstalowałem Macrium Reflect...tylko czekałem na odpowiedni moment, żeby zrobić w miarę czystą kopię systemu...a tu wpadka Smile
---------------------------
edit:
Dodanie do rejestru "sysrestoreenable.reg" niczego nie zmieniło...wciąż brak zakładki. Instalowałem też Servis Pack 3 - też kiszka.
Wystarczyło zawartość wkleić do notatnika i zapisać pod jakąś nazwą z rozszerzeniem *.reg i wtedy zaimportować, czyli albo kliknąć na ten plik, albo też np. zaimportować w samym regedit.

Spróbuj tego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzięki Yngwe...udało mi się przejąć kontrolę nad folderami SVI...najważniejszy był z dysku C jak się okazało. Nie mogłem tylko normalnie usunąć z niego pliku "MountPointManagerRemoteDatabase"...ale zrobił to FileAssassin zaimplementowany do MBAM-a Smile Po restarcie w opcjach systemu pokazała się już zakładka przywracania systemu i mogłem już wszystko w niej poustawiać. Faktycznie sprawdziło się więc tylko to jedno rozwiązanie - wykasowanie zawartości folderu "System Volume Information" na dysku C.
Aha...zaraz potem znów przejęto kontrolę nad tym folderem i znów nie mam do niego dostępu...ale tyle czasu mi wystarczyło Smile