SafeGroup

Pełna wersja: Vir’O’Fire™ - rogue soft?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znalazłem dziś w sieci program, który kompletnie mnie zaskoczył...to Vir’O’Fire™ . Jest jota w jotę kalką TfreaFire...wygląd strony ma dokładnie ten sam układ...ta sama szata graficzna...nawet ten sam tekst kropka w kropkę! Smile
Strona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Napisałem do PC Toolsów z zapytaniem, czy to ich produkt i czy o czymś takim wiedzą - ciekaw jestem, co odpowiedzą Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na Virusscan.jotti wynik ten sam - odezwały się te same skanery z tym samym wskazaniem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ciekawy jestem, czy to FP, czy to dopiero początek i reszta nie ma programu na "czarnej liście".
Myślę,że to rogueTongue
No to już w jednym miejscu jest "posprzątane"...na Techsupportalert.com wycięli mój wątek o Vir''O''Fire tłumacząc, że WOT ostrzega przed wejściem na stronę programu i klasyfikuje jako "niebezpieczną", że to musi jednak być rogue, że korzystają z WOT i każdy link ze wskazaniem jako "niebezpieczny" jest zwyczajnie usuwany...i żebym sobie zainstalował WOT na przyszłość Smile
Mnie podoba się tekst który jest na stronie przy pobieraniu:

Dziękujemy za pobranie programu. Prosimy o postępowanie według instrukcji poniżej:
1.Zapisz plik instalacyjny w dowolnym miejscu na dysku komputera.
2.Otwórz plik instalacyjny, zaakceptuj licencję, aby umożliwić programowi wprowadzenie zmian na twoim komputerze.
3.Postępuj zgodnie z instrukcjami. Powodzenia!

Ciekawe co znaczy "Powodzenia" Tongue

lunaticdreams

Powodzenia z zasyfionym kompemTongue
Znalezłem info, że sms-a, na numer 91919 żądają też przy instalacji Vir"O"Fire..
A na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mają to cudo w ankiecie "Jaki av jest najlepszy" Tongue
Założyłem wątek na forum MBAM, zobaczymy co obadają Smile
popraw swój post bo nie działa zbyt dobrze na forum mbam
masz na myśli link do vt? faktycznie.. nie działa Tongue
Vir’O’Fire™ został dodany do bazy MBAM jako Rogue.Installer, ale może być wycofany jak się okaże FP. Mają problem z uruchomieniem tego - error.
Po kilku tygodniach czekania mam odpowiedź z supportu PCToolsów na temat Vir''O''Fire, która rozwiewa wszystkie chyba wątpliwości...pozwolę sobie zacytować większość wiadomości

"After reading your email I understand you had recently come across a Vir''O''Fire software and wished to confirm if it is related to PC Tools.

I can confirm that we are aware of the issue and we are following it up through the appropriate channels as this software is an imitation of our ThreatFire product.

Meanwhile, please be careful and do not attempt to use it as some reports have determined it could be a rogue infection.

If you require further assistance on this specific request, please reply to this email.

Kind Regards,


George Vasylyev
Customer Support Representative
PC Tools Customer Support Services
______________________________
PC Tools -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"
Kilka screenów z opisem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Byliśmy pierwsi, jak widać Smile
Już zmienili wygląd strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Haha...dostali "po pupie" widać i nawet przyznali się, do powinowactwa z ThreatFire Smile
"Kann Ihre Antivirus-Software auch Malware-Bedrohungen erkennen, die erst vor wenigen Stunden entwickelt wurden? In den meisten Fällen nicht! Sie weiß nämlich noch gar nicht, dass sie überhaupt existieren! Die ActiveDefense-Technologie von ThreatFireist aber dazu in der Lage. Im Vergleich mit traditionellen Antivirus-Programmen bietet sie einen um 240% besseren Schutz. Siehe die folgende Tabelle."
Najlepsze jednak w zakładce "O nas"...cytuję
"Zastosowana w programie Vir’O’Fire technologia ActiveDefense™ (zgłoszono wniosek patentowy) ..."
Nie napisali tylko, że ten paten ma PCTools Smile
Ktoś to ściągnął i uruchomił ?
tylko dotąd idzie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


SMS 23,18 złotych
Oszustwo i tak...jakby nie patrzyć...oryginalny ThreatFire jest za free, ma wieloletnią historię i uznaną markę. VoF jak widac liczy na nieznajomość tematu co bardziej naiwnych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


można sobie zadzwonić do pana Bartłomieja i zapytać co za syf ludziom wciska