SafeGroup

Pełna wersja: Sprawdź numer swojej karty kredytowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy jesteś pewien, że nikt nie wykradł numeru twojej karty kredytowej? Jeśli robiłeś zakupy online, kupowałeś bilety lotnicze albo korzystałeś z usług typu PayPal czy MoneyBookers, bardzo możliwe, że numer Twojej karty kredytowej wpadł w niepowołane ręce. Dzięki serwisowi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w bezpieczny sposób możesz sprawdzić, czy numer Twojej karty kredytowej nie pojawia się w “podziemnych” bazach danych.

Jeśli nie macie karty kredytowej, proponujemy przykładowy numer.

Jeśli chcesz być pewien, że potrafisz dobrze chronić swoje pieniądze przed internetowymi oszustami, polecamy także wzięcie udziału w bezpłatnym anty-phishingowym teście, dzięki któremu poznasz najczęstsze sztuczki stosowane przez cyberprzestępców .Nie zapomnij podzielić się z nami Twoim wynikiem w komentarzach!

P.S. Dla tych, którzy zbyt pochopnie podali swój numer serwisowi ismycreditcardstolen.com zanim zorientowali się, że może to być próba phishingu: uspokajamy, strona ta nikomu nie przesyła waszych żadnych danych — zajrzyjcie w jej źródło :-)

niebezpiecznik.pl
co to za ściema na normalnej stronie ten znaczek powinien dokądś prowadzić

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest to ściema i w tak prosty sposób można kogoś wpuścić w maliny..
Info z tej strony nie wychodzi poza przeglądrkę..
Pokazane jest jak łatwo można dać się oszukać..

lunaticdreams

Firefox blokuje tą stronę!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale fajnie pomyślana lipa
niby verified secure ale kłódki nie ma
ciekawe ile ludzi się wkopało

fox nie blokuje tej strony lunatic

lunaticdreams

Mi blokuje ale chyba wiem czemu,mam dodatkowo spyware blastera który dodaje "czarne stronki"do FF,IE i blokuje "nie dobre"ciacha
U mnie też blokuje (a nie powinno)
Ciekawa organizacja - nie słyszałem o nich. (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
A u mnie zablokowało tak [attachment=1145]
Żaden z programów stworzonych do tego typu zagrożeń, łącznie ze wspomnianym SpywareBlaster-em nie poinformowały o zagrożeniu. Jedynie WOT, wskazał witrynę jako podejrzaną...

lunaticdreams

to dziwny ten FF u mnie blokuje u innych nie..........:
mnie safari for mac i fox for mac blokują tę stronę
Wg. mnie takie sprawdzanie to lipton.
Po co mam sprawdzać podając numer konta na jakiejś podejrzanej stronce?
Jeśli by chociaż mieli gdzieś mój numer konta to i tak nic nie zrobią, bo nie mają PIN''u i nie mają kodów weryfikacyjnych transakcji, każda operacja na koncie-1 kod.
dp.pl napisał(a):Pod adresem ismycreditcardstolen.com stworzono stronę internetową, która ma ostrzegać internautów przed zagrożeniami atakami z wykorzystaniem phishingu. Niestety akcja edukacyjna tylko początkowo przebiegała zgodnie z planem.

Pomysł był dobry. Strona miała udawać serwis sprawdzający czy karta kredytowa, której numer został wpisany, nie została skradziona. Oczywiście podawanie numeru swojej karty na takiej stronie jest bardzo nierozsądne i właśnie uświadomienie tego internautom było zamierzeniem serwisu. Po wpisaniu danych karty pojawiała się strona wyjaśniająca jakie zagrożenie niesie lekkomyślne podawanie danych swojej karty i w jaki sposób stwierdzić, czy danej witrynie można zaufać. Był też odnośnik do strony Anti-Phishing Working Group.

W sumie nie należałoby pisać w czasie przeszłym gdyż strona działa nadal, jednak pojawił się problem. Edukacyjna witryna tak dobrze udawała stronę phishingową, że trafiła do filtrów antyphishingowych przeglądarek internetowych, w tym Firefoksa.

lunaticdreams

Na Dp.pl to czytałem,dobre FF dodał do "złych stronek"