SafeGroup

Pełna wersja: 1,5 miliona haseł do kupienia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cyberprzestępca ukrywający się pod pseudonimem Kirllos ma do zaoferowania ciekawą propozycję dla chcących spamować na portalu Facebook.

Specjaliści z grupy iDefense zauważyli ofertę Kirllosa na jednym z podziemnych forów hakerskich. Cyberprzestępca sprzedaje tam identyfikatory i hasła użytkowników Facebooka. To co przykuło uwagę ekspertów to ogrom oferty - Kirllos twierdzi, że ma 1,5 miliona haseł.

Idefense nie jest pewne, czy oferta Kirllosa jest prawdziwa, Facebook nie odpowiedział z kolei na zapytania specjalistów. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, będzie to oznaczać, że zagrożone jest jedno na 300 kont Facebooka.

Cena, za jaką haker oferuje 1000 kont waha się w granicach od 25 do 45 dolarów, w zależności od liczby kontaktów, jakie posiada określone konto. Do tej pory Kirllos sprzedał prawie 700 tysięcy haseł - podaje Rick Howard z Cyber Intelligence.

Oferta Kirllosa jest niezwykle korzystna w porównaniu z innymi tego typu "promocjami". Symantec spotkał się z przypadkami w których za pojedyncze konto żądano od 1 do 20 dolarów.

Źródło: hacking.pl
nie mam konta na facebooku, nie ma konta na żadnym tego typu portalu nie ma czasu na takie zabawy

Eugeniusz

Na fejsbuku mam jak wyłudzałem licencję do McAfee.

Ale na NK nie - czuję się dobrze. Ciekawe czy ktoś już próbuje włamać się do NK...
Eugeniusz napisał(a):Na fejsbuku mam jak wyłudzałem licencję do McAfee.


i wszystko jasne - tylko jeden człowiek nazwał procedurę, którą uskuteczniają tutaj prawie wszyscy, po imieniu Grin

a NK był jakiś czas temu przypadek - jednak haseł nie skradziono z serwerów serwisu lecz z komputerów domowych o czym świadczyły podane tam nawet nazwy komputerów - nie wiem jak w tym przypadku.

Eugeniusz

Dobre określenie - wyłudzić licencję Grin.

lunaticdreams

Ja podobnie jak sprawdzałem lickę to założyłem konto na "FejskUkU" ale na tymczasowego meila
tam większość ma konto tylko po to żeby w razie czego mieć licke.. Tongue
pomijam osoby które sa zafascynowane portalami społecznościowymi Tongue