SafeGroup

Pełna wersja: Re: Wycięte
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam podobny problem. Nie używam żadnego kalendarza XP. Poniżej logi z hijack i silent runner po skanie Ad-Aware, SpyBot, AVG Antispyware. Zone alarm cały czas pokazuje że Avira coś ściąga, ok 30% transferu, co pół sekundy skacze na ułamek do 90% (mam łącze GPRS, max 5kB/sek, dlatego mi zależy na wyeliminowaniu tego błędu). Jak zablokuje ten proces firewallem to avira guard w trayu mi się deaktywuje.

Hijackthis:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Silent Runner:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

loga masz ogólnie ok, skassuj tylko te wpisy

Cytat: O4 - HKLM..Run: [KernelFaultCheck]%systemroot%system32dumprep 0 -k
O9 - Extra button: (no name) - AutorunsDisabled - (no file)


Na przyszłość nie podzcepiaj się pod czyiś temat tylko załóż swój :!:
No nic... Wyłączyłem nawet komunikator, pomyślałem, że może Avira skanuje pakiety, ale dalej to samo. Grrr zróbcie coś, lubię ten antyvirus, używam go od lat Smile

Cytat: Na przyszłość nie podzcepiaj się pod czyiś temat tylko załóż swój :!:

A to dziwne... Często przebywam na różnych forach i za takie cuś dostawałem ostrzeżenie bo "dubluje wątki". Trudno, co kraj to obyczaj Wink
Dibo84 napisał(a):Jak zablokuje ten proces firewallem to avira guard w trayu mi się deaktywuje.


Może Zone Alarm pokazuje po prostu aktywność Guarda,nie mam ZA nie mogę porównać.

W ostateczności zainstaluj AntiVira jeszcze raz. :wink:
Witam
Według mnie Antivir pracuje w ten sposób że wygląda to jak praca w lokalnej sieci, czyli dokładne zablokowanie ruchu w sieci (ip 127.0.0.1)czyli w samym komputerze bez wychodzenia na zewnątrz blokuje pracę Antivira. Tak samo programy, które pokazują transfer do internetu jeżeli mierzą też komunikację 127.0.0.1 to pokazują jakiś ruch. Właśnie KalendarzXP przez przypadek pokazywał taką komunikację. Proszę dla eksperymentu sprawdzić czy ciągnie coś, jeżeli jest fizycznie wyłączone połączenie z modemem.

Na szczęście dostałem powiadomienie o odpowiedzi na mój stary temat i przeczytałem Wink
Witam. Faktycznie, rozłączyłem się z netem. Odłączyłem kabel od modemu. Dalej ten sam widok w Zone Alarm. Uff trochę mnie to uspokoiło. Ale ktoś wie jak to wyłączyć? Bez przesady ale od nadzoru ruchu w sieci mam firewalla i jak widać dobrze sobie z tym radzi. Dla mnie to zbędne obciążanie procesora.
Dibo84 napisał(a):Dalej ten sam widok w Zone Alarm. Uff trochę mnie to uspokoiło. Ale ktoś wie jak to wyłączyć? Bez przesady ale od nadzoru ruchu w sieci mam firewalla i jak widać dobrze sobie z tym radzi. Dla mnie to zbędne obciążanie procesora.


Lepiej nic w ustawieniach nie kombinować ,ustaw tak jak tu jest podane

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,dziwne mój Comodo jakoś aktywności Guarda AntiVira nie pokazuje,a jak chcesz zmniejszyć obciążenie procesora to chyba lepiej zmienić ZA na Comodo ,w tym temacie poniżej masz linki do testów z ,których wynika ,że Comodo jest lepszy nawet od płatnej wersji ZA.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]