SafeGroup

Pełna wersja: Podkręcanie procesora w laptopie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

lunaticdreams

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was drodzy forumowicze podkręcał procesor w laptopieGrinGrin Wiem wiem niby nie zaleca się (tak piszą)bo chlodzenie słabe i tp

Ja dzisiaj z nudów znalazłem info jak podkręcić mojego procka w laptopie(T2050)1,6 programem o nazwie ClockGen wersja 1.0.5.3
i tak z 1,6 podkręciłem do 2GHz.....lapek chodzi płynnie ,zadnych zwiechów a temperatura procka skoczyła tylko o 2 stopnie.(czyli 40 C)

oczywiście będę dalej podkręcałGrinGrin
2 stopnie to chyba w spoczynku uruchom jakiś program do testowania i sprawdż ile bedzie po kilku czy kilkunastu minutach

lunaticdreams

Orthos odpalę
No i jak, bo jakoś w lapkach nie poleca się podkręcania procesora bo chłodzenie nie bardzo sobie z tym radzi.

lunaticdreams

Po 2 h ortosa temperatura 70-74 więc jest okej
Temperaturę sprawdź programem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

bo musisz się dowiedzieć jaka jest temperatura rdzeni, a nie obudowy (wg specyfikacji tego procesora w stresie powinna być mniejsza jak 100 st. C), procesor możesz stresować programem Prime95.

lunaticdreams

Tempka na rdzeniach to max 75 C,zamontuje chyba jakiś radiatorro dodatkowo
Mój znajomy podkręcał lapka, wszystko było w porządku do czasu kiedy nie przegrzał go leżąc na kołdrze. OC jest niewskazany , jednak jeżeli już kręcisz to pamiętaj aby czasem nie narażać gona przegrzewanie trzymając sprzęt w niezalecanych miejscach, inaczej ci się rozsypie .

lunaticdreams

wiem wiem dlatego jeśli trzymam lapka np na kolanach czy kołdrze to wtedy biorę posdstawkę chłodzącą.Te temperatury są bez podstawki