SafeGroup

Pełna wersja: Dezynfekcja "portable".
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

Eugeniusz

Niedługo spotkam się z przypadkiem dość mocno zakażonego systemu, niestety bez internetu.
Szukam programów do usunięcia tego wszystkiego na miejscu, bez Internetu (via pendrive). Co wybrać?
Zastanawiam się nad wybraniem KVRT i DrWebCureIt. Wziąłbym MBAM, ale portable nie ma Sad. Coś jeszcze proponujecie?
a-sqared bierz
Malwarebytes Anti-Malware 1.46 [PL]portable---

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,uaktualnione na chwilę obecną do najnowszej wersji bazy ,gdyby nie chciało się uruchomić na zainfekowanym systemie,zmień nazwę i rozszerzenie nanp. ---saper.com,pójdzie jak burza :)
Tu masz linki do aplikacji na pendraka...sam na pewno coś dobierzesz, bo lista długa Smile Swoją drogą u mnie MBAM jest na pendraku...znaczy się "portable", ale nie próbowałem z nim wejść na inny, niż mój komputer. W każdym razie możesz spróbować

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I taki cos znalazłem, ale nie znam tego narzędzia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eugeniusz

Więc do swojego zestawiku ratunkowego (wirusy i śmieci na dysku) wrzucę:
-asquared free
-KVRT
-Flash DiscInfector
-RSIT (w domu sobie sprawdzę)
-ATF Cleaner
-CCleaner Portable
testowo MBAM
To jak ten ktoś zainfekował system jak neta nie ma Grin

Eugeniusz

Kabla nie ma, syf przyszedł z pendrajwów.
OMG Tongue
zord napisał(a):a-sqared bierz


Bierz a potem połowę systemu stracisz Grin
A tak na serio nie baw się w dezynfekcje jeżeli system jest bardzo zawirusowany, zalecam przeprowadzić reinstalacje - szybciej, skuteczniej i co najważniejsze będziesz mieć 100 % dezynfekcje , a tak nigdy do końca nie będziesz pewny czy oby na pewno wszystko zostało wyczyszczone .

Eugeniusz

VenomX napisał(a):Bierz a potem połowę systemu stracisz Grin


Czy ty bierzesz mnie za niedoświadcznego, newbie, idiotę, głupka?
Reinstalacji wykonać nie mogę.
Niby dlaczego nie możesz przeprowadzić reinstalacji ?

Eugeniusz

Ponieważ jest tam oprogramowanie które nie może być usunięte
Nie rozumiem czemu akurat musi być portable ?Na twoim miejscuskorzystałbnym z oprogramowania antywirusowego :
Gdata, Avira, NOD32 ( wersje portable być może znajdziesz ) po czym uzupełnij MBAM . A-Squard więcej szkód wyrządzi...W moim przypadku widzi fałszywki w oprogramowaniu Shadow Defender jak i Tlen i wiele innych - odradzam . Na sam koniec proponuje odpalić Combofix .
Jeśli to windows 7 to można zapomnieć o combofix...
to pewnie notebook bez cd/dvd więc pozostaje tylko pendrak..
VenomX akurat Combofix może wyrządzić więcej szkód niż A-Squared...
A jak wie się czy dany plik jest szkodliwy czy nie (po skanie A-Squared) na spokojnie można zostawić te bezpieczne...
Przestań na siłę komuś doradzać/pomagać Tongue
Używałem Combofix wiele razy, A-Squarda uruchomiłem raz i gdybym był świeżakiem to doprowadziłbym system do destabilizacji dzięki temu softowi, akurat w tym przypadku mocno się mylisz ! Ten program za każdym razem wykrywa mi fałszywe alarmy w zaufanych aplikacjach !

Eugeniusz

Combofix wytnie z automatu a z a2 można sie zastanowić.
Wytnie z automatu jednak, jeżeli masz mocno zawirusowany system to na pewno byłby bardzo pomocny, poza tym Combofix doskonale radzi sobie z infekcją typu pendrive .
Venom ale era combofixa skończyła sie na windows xp..
jak ktoś zna się na rzeczy to wie co robi z a2
VenomX bo to program (A-Squared) dla PRO a nie dla newbie którym jesteś (tak jesteś botem...)...
To sobie używaj Combofix za każdym razem - nie dość, że jest to soft bazujący na kodzie wirusów to na dodatek jest tak potężnym narzędziem, że używa się go przed formatem jak nic innego nie pomaga - może jeszcze weź jakiemuś innemu początkującemu userowi zaoferuj skany Combofixem co miesiąc...

Martini ale Geniek nie powiedział co za system tam jest Tongue
Stron: 1 2 3