SafeGroup

Pełna wersja: oznaczanie pliku odczytywanego jako trojan jako plik zaufany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,podczas uruchamianiu programu wyskakuje mi dwukrotnie informacja, że dwa pliki są zainfekowane trojanem.Bez nich program nie działa, a gdy informację tą ignoruję takie samo ostrzeżenie pojawia się po każdorazowej próbie włączenia tego programy/ restarcie komputera. Jak oznaczyć te pliki , tak aby program Avira traktował je jako pliki zaufane i więcej o nie nie pytał?
Dodaj je do wykluczeń...
a tak dokładniej krok po kroku?
Strażnik czasu rzeczywistego
Configuration > Expert Mode > Guard > Scan > Exception
Pod ''File object to be omitted for the scanner'' wskazujesz plik, który ma być pomijany przez moduł Guard, a następnie klikasz Add, aby dodać ten plik do pomijanych.

Skaner na żądanie
Jeśli chcesz, aby plik był pomijany również podczas skanowania na żądanie, wtedy dodajesz go do ''Exception'' w zakładce ''Scanner''.
Configuration > Expert Mode > Scanner > Scan > Exception
Pod ''File object to be omitted for the scanner'' wskazujesz plik, który ma być pomijany przez skaner, a następnie klikasz Add.
Już za to z góry dziękuję. Tylko jeszcze takie pytanie:mogę dodać do tego ''Exception " całe oprogramowanie( akurat chodzi o oprogramowanie do tablicy interaktywnej) czy tylko ten konkretny plik?
Z tego co się orientuję (nie korzystam aktualnie z Aviry), to nie ma możliwości wykluczenia całych katalogów, jedynie pojedyncze pliki lub w przypadku Guarda - również procesy. Możesz spróbować podać ścieżkę w polu i kliknąć ''Add'', ale wydaje mi się, że nic to nie da, nie ma takiej możliwości.
ok, wielki dzięki.