SafeGroup

Pełna wersja: Problem z Office 2000
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od kilku dni mam problemy z pakietem Office 2000 na drugim laptoku. Zaczęło się od tego, że chciałem otworzyć w Power Point prezentację zapisaną na nowszym Office z rozszerzeniem ".pptx". Oczywiście uruchomić się jej nie udało, bo tego formatu 2000 nie czyta, więc znalazłem oficjalny pakiet Microsoftu "File Format Converter", który takie rzeczy powinien załatwić. Niestety załatwił mi Offica 2000.
Po instalacji uruchomił się przy próbie odpalenia prezentacji instalator Office 2007, który sobie zalegał spokojnie gdzieś na komputerze i nie był aktywny przez prawie 1,5 roku. Pakiet ten był dołączony i zainstalowany jako wersja trial na firmowanym przez HP laptopie. Po okresie próbnym zainstalowałem Office 2000 i tak funkcjonowało wszystko w porządku.
Próbowałem odinstalować wersję 2007...kiedyś musiało mi się to udać skoro nie działał i nie było go na wykazie zainstalowanych programów...ale nic z tych rzeczy. 2007 jest wciąż zainstalowany (jest na liście), przy tym nie działa i nie da się go tym razem odinstalować, bo mam komunikat, że cos jest nie tak z wersją językową. Przy tym wszystkim 2000 również nie działa...znaczy się udało się doprowadzić dzięki wykorzystaniu punktów przywracania i jakiś tam jeszcze "kombinacji alpejskich" do tego, że PP i Excell normalnie się otwierają, ale Word "ni chu-chu". Przy próbie jego otwarcia uruchamia się instalator Office 2000 i w pewnym momencie zatrzymuje się na komunikacie "Błąd 1706" i dalej, że "Z powodu wystąpienia błędu instalacja została przedwcześnie zakończona".
Próba naprawy z poziomu samego Offica - "wykryj i napraw" daje ten sam komunikat.
Próbowałem jeszcze oficjalnych porad ze strony Microsoft - przeinstalowanie z "dodaj/usuń programy" (instalowanie składnika przy pierwszym uruchomieniu, napraw instalację) - bez zmian
Próbowałem usuwać katalog Office12 z Program Files - nie da się usunąć, przy czym w usługach i procesach nic nie wskazuje, żeby coś z 2007 dzialało.
Zainstalowałem nowy Windows installer - to samo.
Próbowałem w końcu - nie jeden raz - przeinstalować i z CD i z instalki z dysku twardego - w tym przypadku dostaję, komunikat, że administrator zabronił tej instalacji...a przecież tak właśnie kiedyś 2000 zainstalowałem.

Nie bardzo wiem, jak sobie z tym poradzić...jakieś porady i propozycje?...poza przywróceniem obrazu partycji - nie ma takiego - czy sformatowaniem partycji i instalacji wszystkiego od początku Smile
Zobacz czy nie uruchamia się ze startem systemu jakiś quickloader albo narzędzie do wspomagania pracy na plikach sieciowych.
Pozatym w ''program files'' jak pamiętam składniki office''a są umieszczone jeszcze w katalogu ''common files'' oraz w profilu użytkownika (documents and settings - nazwa usera - dane aplikacji) i innych profilach. Kiedyś miałem podobny problem pomogło zabicie procesu wspomagania pracy na plikach sieciowych (nie pamiętam jak toto się nazywało, w każdym razie startuje z systemem), wycięcie tych katalogów, przeczyszczenie jakimś cleanerem który wycina wpisy nieistniejących katalogów. Potem restart i poszło dalej już bez problemów.
Dzięki. Rozumiem, że piszesz o 2007...a co z instalacją 2000 i komunikatem, że instalacja zabroniona? Masz jakiś pomysł?
1. ichito alt + ctrl + del, wyłącz ręcznie wszystko co niepotrzebne (dezaktywuj av i aktywne narzędzia dyskowe)

2. sprawdź jeszcze raz czy na pewno nie da się usunąć z dodaj/usuń

3. jeśli 1 i 2 nic nie zmieniają to ściągnij

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jak jesteś głodny wiedzy)

4. instalujesz, uruchamiasz, wybierasz odpowiedniepole (niżej okienko programu) - pamiętaj, aby usunąć wszystkieelementy twojego office 2007

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



5. później wyskoczy coś takiego i klikamy ok

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



6. to powinno zakończyć twoją gehennę. jeśli natomiast nie to pójdziemy dalej.
No tak, zapomniałem że jest jeszcze WIC.
Usuwa wpisy w rejestrze automatem + wyrzuca paczki .msi z katalogów.
Ja nie musiałem akurat tego używać.
Miałem dokładnie ten sam problem, o2007 w wersji trial i instalacja o2000 + paczka File Format Converter - do tej pory u mnie ''gra i buczy''.
No tak...to narzędzie znam, ale w wyjaśnieniach Microsoftu stoi, że narzędzie to nie jest zalecane do O2007...stąd nawet nie próbowałem, bo bałem się schrzanić system całkowicie.
"Nie zaleca się używania tego narzędzia z produktami pakietu Office System 2007. Aby uzyskać pomoc dotyczącą usuwania instalacji produktów pakietu Office System 2007, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base: 928218(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) Jak odinstalować pakiet Office System 2007, jeśli nie można go odinstalować przy użyciu funkcji Dodaj lub usuń programy"
Ale OK...skoro Wam się udało, mnie może też. Tylko pytanie...czy po wywaleniu 2007 dam radę przeinstalować 2000?
Nie wiem jak innym ale mnie się udało jakoś bez większych zgrzytów.
WIC opiera się na plikach .msi i wpisach rejestru więc nie powinno być problemów.
Profilaktycznie zrób sobie kopię rejestru przed działaniem, choćby narzędziem ERUNT.
OK...a ERUNT używam od lat razem z NTREGOPT Smile Niestety nie robiłem kopii u żony, bo hulało wszystko przez 2 lata prawie bez kłopotów.
Ja używam ERUNT z GUISmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Takie wszystko w jednym... wygodniejsze ciut a w działaniu dokładnie to samo bo oparte właśnie o ERUNT.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Wyjąłeś mi to z ustów" Smile
Tu masz opis po polsku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A tu strona domowa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dlaczego piszę o Xen?...bo ma on możliwość współpracy z Eru i Ntreg (tak pamiętam Smile)
Xena używałem, wygrało z nim jednak wygodnictwo Grin
Udało się wywalić w końcu całość (którą udało mi się namierzyć) jakby 3-etapowo. Po pierwsze narzędzie pod nazwą RipOutOffice2007, które mi polecono - do ściągnięcia z Softpedii

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- ale ono wszystkiego nie załatwiło, powyłączało usługi i parę rzeczy usunęło, ale część plików została. Dlatego poszedł w ruch Windows Installer CleanUp i on znalazł jeszcze pozostałości. Jak usunąłem i nim, wziąłem się za czyszczenie ręczne- pliki i rejestr, a potem już programy do czyszczenia. Chyba nie mam już nic po Office 2007, ale 2000 wciąż sie nie chce zainstalować - mam ten sam komunikat, że instalacja zabroniona przez administratora ze względów bezpieczeństwa...jakaś paranoja kurde Smile
Masz z tym przejścia... u mnie bez większych problemów poszło, u ciebie widać bardziej ''wgryzł'' się w system.
Może chromol pakiet MS i zapodaj OO3.2.1 ?
OpenOffice jest u syna po tym, jak zmienił system z XP na 7...ale albo nie umiemy, go skonfigurować, albo ten program już tak ma, że jakoś strasznie jest ociężały przy otwieraniu plików *.doc. A laptok mojej żony ma jeszcze słabsze parametry - głównie pamięć (niecałe 900 MB). Aż bałbym się go instalować.
A która wersja?
Od v3.2 OO dostał niezłego kopa, bardzo zoptymalizowano kod pod kątem szybkości.
1. po windows installer cleanup uruchom kompa w trybie awaryjnym
2. zmień nazwę folderu - przykładowa ścieżka:
C:\Program Files\Microsoft Office na MS_Office
wypluje info, że ta zmiana blablabla - dajesz tak
3. później zmieniasz następujące klucze:
HKEY_Current_User/Software/Microsoft/"Office/12.0" zmień na np."Office_stary"
HKEY_Local_Machine/Software/Microsoft/"Office/12.0" tak samo - zmień na np. "Office_stary"
HKEY_Local_Machine/Software/Microsoft/"Shared Tools" zmień na np. "Shared Tools_stary"
HKEY_Local_Machine/Software/Microsoft/"Shared Tools Location" zmień na np. "Shared Tools_stary"
4. uruchamiasz kompa w trybie normalnym i powinno być po sprawie.
Ok...spróbuję tak, jak piszesz. Dzięki Smile