SafeGroup

Pełna wersja: Złamanie hasła do truecrypt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak w tytule , zapomniałem hasła do kontenera truecrypt .
hasło miało około 50 liter wiec jest teoretycznie nie do złamania ale :
Było złożone z "modułów" ciągów które pamiętam np "frtgf" czyli kółeczko na klawiaturze
Było zrobione z 4 takich ciągów , ciągi te są w wersjach typu 1234 i 1234 plus pierwszy znak czyli np 1234 i 12341.
Pamiętam kolejność typów ciągów ale nie pamiętam konkretnej wersji .
Nie w dając się w dalsze szczegóły jest 12 sekwencji które są 4 jedna po drugiej więc daje to 20736 kombinacji .
Potrzebuje program który będzie w stanie to ugryźć czyli można w nim jako znak wpisać sekwencje znaków na klawiaturze i niech zrobi atak brute force . plik do złamania ma 1,5 gb maszyna to P4 3GHz 2Gb ram
Na przyszłość to kupić malutki notesik i skrzętnie tam zapisywać hasełka.

Powodzenia w znalezieniu hasła.
szukałem na goglu jakiegoś softu do ataku bruteforce w truecrypt ale nic nie znalazłem
Jak przeczytałem jakie masz hasło to padłem ... sam bym tego nie spamiętał, są prostsze sposoby na trudne hasło, ale łatwe do zapamiętania.
Twój to istny potwór Smile

Myślę, że nawet jak bardzo będziesz się starał, to nic tego nie będzie...w końcu nawet FBI nie znalazło sposobu na załamanie hasła do Truecrypta Smile Poczytaj tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FBI się nie udało bo robili atak słownikowy na zupełnie nieznane hasło , za klasyczne bruteforce nawet się nie brali bo to wogule niema sensu . W moim przypadku hasło składa się z modułów np : 1234 , qwer ,asdf , zxcv , i trzeba zaatakować w ten sposób ze jeden znak to moduł . modułów jest 12 a hasło jest z 4 wiec możliwości jest 20736 . Potrzebuje programu w którym można zdefiniować tęczową tablice , złamanie 20736 możliwości zajmie kompowi mniej niż sekundę , gdybym robił to ręcznie to jedną możliwość sprawdzałem 20 sekund wiec daje to prawie 5 dni siedzenia przy kompie non stop .
Sprawa jest do ugryzienia tylko potrzebny jest odpowiedni soft , niestety nie znalazłem nic co by się nadało
No to rób ręcznie 5 dni to nie tak dużo Tongue
A następnym razem zapisz sobie gdzieś na kartce żebyś nie płakał jak zapomnisz Tongue
Eru napisał(a):No to rób ręcznie 5 dni to nie tak dużo Tongue
A następnym razem zapisz sobie gdzieś na kartce żebyś nie płakał jak zapomnisz Tongue


Nie chce mi się , klawire bym załatwiłGrin

Nie płacze że zapomniałem tylko się pytam mając nadzieje że ktoś kompetentny w temacie będzie mi w stanie pomóc
Cool

"tylko się pytam mając nadzieje że ktoś kompetentny w temacie będzie mi w stanie pomóc"
No baaardzo miło, że nasz doceniłeś Grin

Eugeniusz

Nawet nie kumam sposobu wytworzenia hasła.
Kurczę, pomógł bym, ale w kwestii kryptografii napisałem steganografię (częściowo).
Jest jeden sposob by odzyskac haslo, ale to juz bardzo zaawansowany. I tylko slyszalem o nim w teoriiSmile
Tu nie jest potrzebny żaden cudowny sposób ani żaden superkomputer ani żadna specjalna wiedza . Potrzebny jest program który mam możliwość zdefiniowania :znak > ciąg liternp 0 to qwerty , 1 to asdfg i tak dalej . Liczba kombinacji które wchodzą w grę w moim przypadku jest śmieszna wiec nie ma problemu z czasem jaki zajmie komputerowi znalezienia właściwego hasła . Znalazłem w necie opis użycia programu o nazwie > true.crypt.brute tool < ale nieda sie tego z nikąd ściągnąć
Jak to się nieda a to co jest

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

? Grin
uważaj bo może to być jakiś badziew

Eugeniusz

Aloha powiedz coś więcej...
Można by napisać program który pobierałby z pliku inf przydzielone modułom cyfry, losowal kombinacje i podawał kody przekształcone z cyfr.

To ma być tylko wygenerowanie tych możliwych haseł a Ty je potem sobie powklejasz czy od razu do programu?
Eru napisał(a):Jak to się nieda a to co jest

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

? Grin


Dzięki za znalezienie softuWink, ja coś nie mogłem trafić ....
OK , jak się zabiorę za to i coś wyjdzie to napiszeGrin

Eugeniusz napisał(a):To ma być tylko wygenerowanie tych możliwych haseł a Ty je potem sobie powklejasz czy od razu do programu?


Program sam musi sobie zrobić hasła z listy

Eugeniusz

Tak, ale czy te wygenerowane hasła mają utworzyć listę a Ty będziesz sobie je wklejał czy automat
generowanie - montowanie haka - wklejanie - potwierdzanie
generowanie - wklejanie - potwierdzanie
-||-
Właśnie odpaliłem true.crypt.brute tool , działa tylko musi mieć zdefiniowaną tęczową tabliceSadw pliku testowym
Teraz trzeba programik który taką utworzy .
Z tego co widzę true.crypt.brute tool jest masakrycznie wolny ....... tylko kilka kombinacji na sekundę
Cytat: Myślę, że nawet jak bardzo będziesz się starał, to nic tego nie będzie...

Zdziwiłbyś się. Jest metoda może nie na złamanie bo to praktycznie jest niewykonalne przy zastosowaniu mocnego hasła ale jego podsłuchanie już jest wykonalne Wink

, to jest metoda brute force, złamanie hasła które zawiera więcej niż 15 znaków graniczyłoby z cudem.
OK , hasełko złamaneGrin takie było :
aqwerfvcxzasaq12wsxzasaqwedcxzaqwsxzasaqwsa
Stron: 1 2