SafeGroup

Pełna wersja: Kingsoft Free Antivirus
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ukazała się właśnie kolejna wersja beta darmowego antywirusa od Kingsoft- Kingsoft Free Antivirus 2010.07.08.909 . Produkt podobno nienajwyższych lotów i osiągnięć wg opinii na różnych forach oraz ocen na np. Softpedii (2.0/5)...z drugiej strony na Majorgeeksach ten sam produkt ma ocenę 5 na 5 (???)...i komu ufać? Chyba tylko własnym obserwacjom i doświadczeniom. Kingsoft Free Antivirus to kolejny program bazujący na chmurze i jest anonsowany jako kompletna ochrona antywirusowa, a jego możliwości to m.in.:
- ochrona przeciw atakom robaków, wirusów (również tych nierozpoznawanych), spyware, malware
- wykrywanie keyloggerów i rootkitów
- ochrona napędów USB
- ochrona przeglądarki i systemu w trakcie korzystania z internetu - blokada pop-upów i ochrona anty-phishing
- ochrona w czasie rzeczywistym
- skanowanie automatyczne i na żądanie
- szybkie działanie przy niskim zużyciu zasobów komputera (procesor i pamięć)
- szybkie usuwanie infekcji
- ochrona MSN i poczty mailowej
- automatyczne aktualizacje
Poza tym program posiada osobny moduł, w którym jest kilka dodatkowych narzędzi typu:
- Disk Cleaner
- History Cleaner
- Process Supervisor
- LSP Repair Tool
- System Repair
Jak podkreślają na portalach " Kingsoft Antivirus awarded The Best Scanning Speed and The Best Overall Performance by AV-Comparative AV-Comparative and awarded VB 100 certificate for eight times."

Strona domowa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Trochę obrazków

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hmmmm z wyglądu zapowiada się lepiej, niż Immunet. Nie wali taką tandetą Smile Ciekawe jak osiągi i czy może współpracować z innymi antywirusami?
zainstalowałem i od razu po instalacji wyciął jakiś plik systemowyTongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


a tu po skanie czystego xp sp3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zord...nie widzę obrazka? Sad
przeniosłem na nasz hosting teraz powinien być widoczny
Instalowałem "to-to" na wirtualnym systemie...poszło dość składnie i bez błędów, przy czym zaraz po instalacji wyświetla okienko z dostępem do trzech opcji:
- zapoznanie się z "privacy policy"
- ściągnięcie aktualnej bazy wirusów (dość spora, bo jakieś 31,9 MB)
- wejście w ustawienia zaawansowane -i tu program wg mnie wykazał się sprytem...zaznaczone jako nieaktywne są 2 funkcje "Auto-Portect" i "Self Defense", a próba ich uaktywnienia kończy się ostrzeżeniem, że tymczasowe użycie tych funkcji może wywołać konflikt z innym istniejącym oprogramowaniem zabezpieczającym. Zresztą potem po zakończeniu procesu instalacji widać to samo w ustawieniach dostępnych z głównego okna programu.
Hmmm...mam screeny, ale jak je załączyć?
ichito napisał(a):Instalowałem "to-to" na wirtualnym systemie...poszło dość składnie i bez błędów, przy czym zaraz po instalacji wyświetla okienko z dostępem do trzech opcji:
- zapoznanie się z "privacy policy"
- ściągnięcie aktualnej bazy wirusów (dość spora, bo jakieś 31,9 MB)
- wejście w ustawienia zaawansowane -i tu program wg mnie wykazał się sprytem...zaznaczone jako nieaktywne są 2 funkcje "Auto-Portect" i "Self Defense", a próba ich uaktywnienia kończy się ostrzeżeniem, że tymczasowe użycie tych funkcji może wywołać konflikt z innym istniejącym oprogramowaniem zabezpieczającym. Zresztą potem po zakończeniu procesu instalacji widać to samo w ustawieniach dostępnych z głównego okna programu.
Hmmm...mam screeny, ale jak je załączyć?


Wrzucasz tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i podajesz kod Tongue