SafeGroup

Pełna wersja: Dwa Win XP na jednym komputerze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Eugeniusz

Mam oryginalny XP a potrzebuję drugiego na drugim dysku. Mogę sklonować go i używać normalnie na drugim dysku?
Nie. Licencja pozwala na zainstalowanie jedynie na jednym komputerze.

Eugeniusz

Kurka, to jestem na lodzie Sad.
ale to jest jak rozumiem jeden komputer tylko z dwoma dyskami tak? czy nie?

Eugeniusz

Mam jeszcze 2000 (brat dostał na studiach) ale nie mogę znaleść cd (klucz mam) ...
A co się przejmujesz instaluj i już Tongue
Boże coraz głupsze pytania zadajecie Grin
Eru napisał(a):A co się przejmujesz instaluj i już Tongue
Boże coraz głupsze pytania zadajecie Grin


Licencja to licencja Smile Nie ma tak hop siup.
Patrz jak nie Grin
1. licencja teoretycznieprzypisana jest do jednej maszyny a nie do jednej partycji.
2. nie musisz klonować/kopiować - możesz dokonać świeżej instalacji. jeśli komputer ma ten sam hardware (w tym przypadku ma to miejsce) to aktywacja nastąpi pomyślnie i po sprawie.

Eugeniusz

Wydaje mi się ale przy aktywacji pobierany jest numer seryjny dysku na którym jest zainstalowany Windows. A ten będzie inny. Nie chcę ryzykować, wolę już zainstalować 2000.
Eugeniusz napisał(a):przy aktywacji pobierany jest numer seryjny dysku na którym jest zainstalowany Windows. A ten będzie inny.


raczej taki sam... chyba, że masz 2 różne dyski w jednej stacji roboczej - wystarczy zrobić dodatkową partycję i masz z głowy.

Eugeniusz

Dzięki za podpowiedzi. Wolę już 2k pro. Liczę że będzie pożerał mniej ram.
a pingwin? nie uważasz, że jest trochę lepszy od wiekowego systemu? chociażby z tego względu, że 2000 nie ma już wsparcia a co się z tym wiążę to zapewne wiesz.

Eugeniusz

Pewnie że jest lepszy. System ten miałby być do testów na recenzje - nie chcę zaśmiecać Windows XP, kombinować ze snapshotami. Dlatego potrzebny mi drugi Windows.
Osobiście wolałbym jednak Siódemkę, ale nie mam licencji i mnie na nią nie stać, nie mówiąc już o dość szczupłej pamięci (1GB to troszkę mało),
No co ty nie gadaj głupot 7 na 512 MB chodzi nawet nieźle na 1 GB to już dobrze Wink
Instaluj XP''ka na 2 dysku przecież nic się nie stanie...

Eugeniusz

Nie chce ryzykować...
Jak 2 razy aktywowałem Windows 7 to mogę jeszcze raz i zrobić trick żeby było 3*90 dni? To ta wersja enterprise.
Zawsze możesz to zrobić Tongue

Eugeniusz

Spróbuję napisać prośbę do MS. Coś tam napiszę - uczeń technikum (ti), laureat Dialnet masters, fan windows. Może podarują windowsa Smile. Zobaczymy.
Ja mam xp (licencja z naklejki na laptopie) na 3 różnych komputerach. Ten sam klucz aktywował się bez problemu, wszystkie komputery podłączone do netu.

Eugeniusz

Nie mogę się zdecydować. 7 lub 2000. Najlepiej byłoby potestować home czy pro.