SafeGroup

Pełna wersja: Matousec.com - Proactive Security Challenge
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Test firewalli z HIPS (w praktyce testowany głównie HIPS)
źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Comodo znowu królem!
avira security suit cienko gorzej jak zwykle
te testy śmierdzą komerchą a avira to powinna brać się za pielęgnacje swojego dobrego niegdyś imienia a nie zostawiać wszystko w miejscu.
Szkoda tylko, że ten test skupia się przede wszystkim na ochronie HIPS, a nie na blokowaniu ataków...
w ostatnim teście nieźle w gorę poszedł Bitdefender ma 7 miejsce i wynik 10+
Najnowsze wiadomości od Matouska:
"# 2010-12-21: New results have been published for:

* Outpost Security Suite Free 7.0.4.3418.520.1245.401
* TrustPort Internet Security 2011 11.0.0.4584

Outpost Security Suite Free returned the free version of Outpost products among the leaders of our challenge. Its today''s result is Excellent 97 %, very well done and congratulations to its vendor!

On the other side of the table is TrustPort Internet Security. Its score is as low as 2 %. "

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Najnowsze wyniki (tabela)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I to mnie zastanawia, bo OSS Free od samego początku był krytycznie oceniany jako "bardzo ubogi" krewny pełnego pakietu None2
W końcu Matousec to test HIPS. A zarówno w wersji free jak i pro HIPS jest ten sam.
Owszem...HIPS ten sam, ale tak naprawdę nie wiadomo czy tej samej jakości. Patrząc na zestawienie porównawcze wersji darmowej i płatnej, to właściwie wszystkie moduły wersji free są jakoś "okaleczone"...HIPS ma 3 gwiazdki w obu przypadkach, ale nie jestem pewien, czy jest dokładnie tym samym modułem. Jeśli tak,to OK...ale i tak jako całość OSS mnie nie przekonuje.
Wiadomości z dzisiaj
"# 2011-01-25: A single product update:

* PC Tools Internet Security 2011 8.0.0.623

PC Tools Internet Security replaces PC Tools Firewall Plus in our challenge. The last version of PC Tools Firewall Pluswe have tested in Proactive Security Challenge scored 51 % . PC Tools Internet Security 2011 8.0.0.623 scored 99 % – great improvementsin the product''s security led to the Excellent level of protection. PC Tools Internet Security is now on the second place in Proactive Security Challenge. Well done!"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I znowu PCToolsy zaskakują Smile

ugedej77

Edytowane :- tak , masz rację , nie wiem o co chodzi w tym teście. Ale Ty mi tego nie przybliżyłeś ...


Kilka najbardziej znanych , cenionych i jeśli nawet nie najlepszych pakietów zabezpieczających - to przynajmniej IS stojących na dosyć wysokim poziomie - a tu "Not recommended". Każdy może wierzyć w to co chce ...
Po kiego kopiowałeś te dane z linka od ichito?

Widzę że nie wiesz o co chodzi w tym teście - jest to test HIPS''óww dużej mierze Tongue

andrzej76

W antywirusie od PC Tools-a,inne programy av znajdują niebezpieczny moduł i go blokują,a tu proszę wysoko,nie wiem jak to się ma do zajmowanego miejsca,ale być może,HIPS ma dobry.
Raczej nie ma szans na zobaczenie DW w testach Matousec-a:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ufff :)
Właśnie opublikowane zostały nowe wyniki:
Comodo Internet Security 5.3.176757.1236
Look ''n'' Stop 2.07
Sunbelt Personal Firewall 4.6.1861.0

link ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

comodo nie sprawia niespodziankiCool
Czasem wydaje mi się, że patrzenie na wyniki tego testu jest już żenujące...i to bynajmniej nie dla wyników innych programów poza Comodo. To jedyny tam program, którego kolejne wersje testowane są w miarę regularnie, natomiast "dziury" w przypadków innych programów sięgają 2-3 lub więcej wydań. Dla mnie to wyjątkowo stronnicze i coraz bardziej przekonujące, by te wyniki zwyczajnie "spuścić po brzytwie".
ichito napisał(a):Czasem wydaje mi się, że patrzenie na wyniki tego testu jest już żenujące

Nie wydaje Cie sie, tak jest :)
Tym razem dodali do testow HIPS czystego Firewall-a LNS bez zadnych dodatkowych modulow, cos pieknego.
[ironia] Teraz mysle nad zmiana firewall-a[/ironia]
Mr. M. zdaje sie nie rozumiec istoty swoich testow oraz ich przeznaczenia... juz pomijam inne mniej znane szerszej publice fakty.
Ja nie wiem...pan M. albo robi tak celowo znajdując do tego uzasadnienie...a wiadomo, że ideologię można dorobić do wszystkiego...albo jest nieświadom, że jego testy schodzą zwyczajnie na psy, a rozsądnie myślący i mający nieco obycia i wiedzy użytkownik, patrzy na nie przez palce...lub nie patrzy wcale.
Creer...ciekaw jestem teraz co w zamian L''n''S? Grin
Jakikolwiek (przynamniej większość) firewalli się tu ocenia zwraca się uwagę na matouseca.
L''n''S to typowy firewall, FAIL z ich strony, ale jednak ironia tutaj nie jest potrzebna Wink
Nie dawno jeszcze sikaliście w majtki jak PCTools poszedł tak wysoko czy privatefirewall.
Test nowej wersji Comodo, gdzie wiadomo, ze z wersji niższej na wyższą nie zrobi się raczej słabszy -najeżdżanie na Meliha i ComodoCool
No ale to już codzienność tego forum i niektórych użytkowników Wink
Stron: 1 2 3