SafeGroup

Pełna wersja: Nowe robaki włażą przez komunikatory
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Za Hacking.pl
"Wykryto nową rodzinę robaków komputerowych, które rozprzestrzeniają się za pośrednictwem wielu klientów komunikatorów internetowych .
Tym, co wyróżnia te programy i sprawia, że są nietypowe w swojej klasie, jest fakt, że są one wielojęzyczne i zdolne do infekowania użytkowników za pośrednictwem kilku komunikatorów jednocześnie, łącznie z Yahoo! Messenger, Skype, Paltalk Messenger, ICQ, Windows Live Messenger, Google Talk oraz XFireprzeznaczonym dla graczy.
Jak dotąd eksperci Kaspersky Labwykryli cztery warianty tego robaka, a jego rodzinie nadano nazwę IM-Worm.Win32.Zeroll . Po wniknięciu do komputera szkodnik ten przegląda listę kontaktową dowolnego komunikatora i wysyła swoje kopie na wszystkie znalezione adresy. Infekcja następuje wtedy, gdy użytkownik klika odsyłacz rzekomo prowadzący do interesującego zdjęcia, który w rzeczywistości prowadzi do zainfekowanego pliku. Odsyłacz ten pojawia się w wiadomości wysłanej z komunikatora internetowego przez zainfekowany komputer.(...)
M-Worm.Win32.Zeroll posiada funkcjonalność backdoora , co oznacza, że może przejąć kontrolę nad komputerem bez wiedzy użytkownika . Po wniknięciu do systemu robak kontaktuje się ze zdalnym centrum kontroli. Po otrzymaniu od niego instrukcji za pośrednictwem kanału IRC IM-Worm.Win32.Zeroll zaczyna pobierać inne szkodliwe programy. Co ciekawe, ten nowy rodzaj robaka IM łączy się z różnymi kanałami IRC w zależności od kraju i zainfekowanej aplikacji. To oznacza, że cyberprzestępca kontrolujący sieć zainfekowanych komputerów może sklasyfikować je według państw i klientów IM, a następnie wysyłać różne polecenia, co jest przydatne, szczególnie w rozsyłaniu ukierunkowanego spamu."

Oryginalny artykuł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ciekawe w końcu cos do testowania dwpf
Widywałem ostatnio tego IM-Worm.Win32 w plikach z forum MBAM Smile
nazwy wirusow zapamiętujesz? Tongue hehe dobre, mnie by się nie chciało.
Jakoś niezbyt mnie te wszystkie wirusy obchodzą, żadnych nie łapę Smile