SafeGroup

Pełna wersja: Windows 7 Home Premium X64 - awaryjny system ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Parę dni temu zainstalowałem nowy system MS - Windows Seven, muszę przyznać iż pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne, jednak im dalej poznawałem system, instalowałem oprogramowanie/sterowniki było coraz to gorzej.

Problemy:

- Raz na jakiś czas pada sieć, żółty wykrzyknik, który informuje o braku dostępności sieci ( z tego co czytałem i dowiadywałem się na forach - taki prestiżsystemu )
- Instalacja oprogramowania do myszy - Logitech SetPoint Driver. Tutaj wielkie rozczarowanie gdyż sterownik jest najnowszy i pisany jest pod Seven X64, jednakże podczas instalacji wyskakuje bluse screen po czym system się samoistnie restartuje. Gdyby tego było mało, cudowny WIndows 7 przestał działać ! Sterownik SetPoint dał mu tak w kość, że nie potrafił na nowo sprawnie się uruchomić !
- Problemy ze starszym oprogramowaniem .

Wielkie rozczarowanie. Uważam, iż przesiadka na 7była za wczesna, trzeba poczekać na pierwsze wydanie Serivce packa, być może wtedy system ten będzie stabilny/bezawaryjny, jednakże na dzień dzisiejszy, uważam iż Windows XP to perła ! System ten nigdy mnie nie zawiódł, jest stabilny i bezawaryjny, nie ma żadnych problemów ze sterownikami i co najważniejsze nie miałem problemów z internetem . Tak więc wracam do starego dobrego XP Smile
Mam Win7 od dłuższego czasu , instalowałem wersje x86 x64 , jeden i drugi działał bezawaryjnie, dodam tylko, że jest to laptop który mam mnóstwo różnych programów producenta, a od jakiegoś czasu dorzuciłem mu kolejne wyzwanie w postaci sieci wifi , i co ZERO problemów, nigdy nie straciłem sieci,nigdy mi się nie zawiesił , jest jeden przypadek kiedy walił mi BSOD-ami , GeSWall ! W połączeniu z CCleanerem powoduje ekran śmierci podczas próby czyszczenia.
Jedyne przypadki jakie słyszałem, ale było to już dość dawno temu, to problemy z Neo, i jego sterownikami do modemu.
Jak sam powiedziałeś problemem jest sterownik , a nie system, więc nie wiem czemu skreślasz najlepszy windows jaki powstał, przez głupie błędy oprogramowania myszy.
Z tego co widzę VenomX to często masz różne problemy, nie tylko z samym windowsem ( np poczta) Może to nie kwestia softu a usera Wink
No offense.Pzdr.
ja korzystam z Windows 7 Ultimate x86 i zero problemów. dodam, że mam zainstalowane oprogramowanie SetPoint pod myszkę i żadnych BSOD pod x86 nie miałem.

Z jakiego źródła masz tego W7? kupny czy ściągnięty ? wersje modyfikowane przez osoby trzecie mogą sypać błędami...

Eugeniusz

Jeśli masz starszy sprzęt i korzystasz ze starszego oprogramowania lepiej nie używaj Windows 7. U mnie jest podobnie - nie używam 7 i raczej do niej nie wrócę - mam stary sprzęt i stare programy. Za cenę wyglądu i nowych funkcji wolę mieć stabilną platformę do działań, mimo że 7 jest naprawdę kuszący (a mówię to ja, trochę anty).
a zainstalowałeś wszystkie update''y z Windows Update?

Konto usunięte

Ja od roku używam Windows 7 - najpierw Home Premium x86, potem x64 a od marca wersję Professional x64.
Nie napotkałem takich problemów, a mam myszkę Logitecha i na obu Windowsach instalowałem najnowszego Set Pointa.
Sieć w domu mam po wifi na Neostradzie. Teraz livebox, ale był również TP Link - zero problemów.
Z kompatybilnością to był jedynie problem z Alcohol 52%, ale producent zaraz wydał nową wersję i wszystko śmiga Smile

Krótko rzecz ujmując: jak dla mnie Win7 jest bardzo udany, podobnie jak udana była Vista (w szczególności jak się wrzuciło SP1 i SP2) - znacznie mniej problemów niż na XP z nowszym sprzętem, a i BSOD to już dla mnie coś abstrakcyjnego Smile
Jeśli twój sprzęt wymaga zainstalowania starszych sterowników zalecam Win7 x86.
Można wówczas wykorzystać sterowniki napisane pod XP (sterowniki nie są stworzone przez Microsoft a więc ich działanie nie jest winą systemu) .
Ważną rzeczą podczas instalacji jest zrobienie formatu z płytki Windows 7. Jeśli tego nie zrobimy (np. bo sformatowaliśmy go wcześniej XP-kiem) system stanie się niestabilny.
Czasami update kart sieciowych sprawia, że źle działają.

U mnie np. zainstalowanie"MagicTunePremium_Win7x64" powoduje blue screen, natomiast "MagicTunePremium_XPx86" działa idealnie.
Witam,

System jest oryginalny, posiada najnowsze aktualizacje.
Panowie każdy nowy system MS bez service packajest w jakimś stopniu awaryjny/niestabilny, poza tym nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale MS cały czas wypuszcza nowe aktualizacje ( opcjonalne ) dla różnego rodzaju programów aby wreszcie poprawnie działały . Nie zgodzę się z wami, system jest dobry ale trzeba zaczekać na pierwszy service pack gdyż według mnie bywa problematyczny . Oprogramowanie Logitech - SetPoint ściągnąłem dla Visty x64 co ciekawe, ten sterownik zainstalowałsię bez problemu Smile Instalując dla Seven wyskakuje niebieski ekran śmierci .
Vista zaraz po premierze stwarzała masę problemów, po wypuszczeniu service packa 2 sytuacja się zmieniła. Seven nie jest tak problematyczny jak Vista na początku ale zawiera pewne niedociągnięcia, przede wszystkim chodzi tu o kompatybilność sterowników/oprogramowania.

Konto usunięte

Co ma piernik do wiatraka tzn. producent sterownika do wydawcy systemu?
Poza tym, ja instalowałem Set Point dla Win7 x64 i problemów nie było.

Seven nie jest problematyczny chociażby z tego powodu, że bardzo blisko mu do Visty SP2 - jest sporo nowości, ale jeszcze więcej podobieństw.
Poza tym Vista / Seven w kwestii sterowników są na ogół ze sobą zgodne, a już nie jesteśmy w czasach, gdy stery pod Vistę to egzotyka Smile

Ja się przymierzam więc do zdania facecika - w tym wypadku problemy to raczej kwestia usera a nie samego systemu <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Przetestowałem system, tak więc mam odmienne zdanie .Na XP nie spotkałem się jak dotąd z niebieskim ekranem śmierci i jeśli myślisz, że sobie go sam stworzyłem to jesteś kolego w błędzie .