SafeGroup

Pełna wersja: Mozliwie prosty ale skuteczny antyvir+firewall
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

jutro musze postawic system znajomej, ktora korzysta z kompa bardzo powierzchownie nazwijmy to. Co byscie polecili do zabezpieczenia win XP?Wymagania jak w temacie, czyli najlepiej by byly to programy bezobslugowe Tongue
Bede wdzieczny za wszelkie porady.

P.S. ze wzgledu na brak czasu nie przekopalem sie przez istniejace watki, jesli podobny temat istnieje - z gory przepraszam.
Faktycznie wątków i postów w podobnym temacie jest sporo, ale zaproponuję swój zestaw...absolutnie za free, lekki, w pełni funkcjonalny, i bezobsługowy...niemal, bo całkiem bezobsługowego, to nie znam Smile
- zapora - Privatefirewall z wyłączoną opcją "Enable Process Detection" w ustawieniach na zakładce "advanced"- to wyłączy bardzo skutecznego HIPSa jakim jest DSA (u mnie akurat jest włączony, ale to kwestia oczekiwań i umiejętności
- zamiast DSA - SpyShelter Personal Free...bardzo skuteczny anti-logger z wbudowanym modułem HIPS, ale za to z duża liczbą aplikacji zaufanych ("biała lista"), co zdecydowanie ogranicza ilość komunikatów...SS jest programem polskim i ma oczywiście polską wersję
- antywirus - Avast! jako darmowy, pełnowartościowy w i w pełni funkcjonalny program ze strażnikiem systemu w czasie rzeczywistym, z wieloma modułami ochrony, lekki i po polsku.
ja jadę na samym Avaście 5 i mam zero wirusów. Jak chcesz to doinstaluj SpyShelter Free i Comodo (sam firewall) i ustaw na tryb bezpieczny (rzadko pytający).

Eugeniusz

Jeśli użytkownik nie jest wymagający i nie szaleje w Internecie to nie powinien sobie zrobić krzywdy. Zrobiłbym tak:
- zaktualizowany system i aplikacje
- wyłączony autorun (żeby się nie zakażać z pendrive)
- Avast Free
- zapora systemowa
Niewiele, ale przynajmniej bardzo łatwo, lekko i nawet skutecznie (bez udziwnień). Jeśli główną przeglądarką jest Firefoks zainstalować Wota, nauczyć internetowej higieny i tyle.
a ja ostatnio poleciłbym comodo av z włączonym filtrowaniem dns można wyłączyć def +
a jak nie to avira free
Avira to była dobra rok, dwa lata temu.
cały czas jest dobra
Zdecydowanie Avasta 5i zaporę jak napisałe Gienek , a jak robi transakcje elektroniczne to SpyShelter free.
A dlatego Avast 5 bo jeśli jest laikiem w kwestii zabezpieczeń to Avast nie wymaga ani żadnych ustawień(aktualizacje) ani reakcji po wykryciu zagrożeń , a skuteczność w wykrywaniu nie ustępuje Avirze ,za to ma dodatkowe moduły ochronne.

Eugeniusz

Jeśli przelewy to można dodać darmowego Prevx SafeOnline (pełny SafeOnline), gdyby SpyShelter był za trudny.
Wszystko pięknie Chłopcy...ale miało być : "bezobsługowo" a SS i Comodo walą komunikatami aż miło Smile Dziewczynka nie da rady...
Zestaw Gienia najlepszy.

Apocalypse

Pewnie, że Comodo wali komunikatami. Trzeba to po prostu lubić. Ja bym proponował MSE jako bezobsługowy antywir a firewall to albo pcTOOLS albo systemowy.

Konto usunięte

Szkoda że to nie nowszy system, bo Vista/7 mają lepszą zaporę. Mimo to, jeżeli dziewczyna potrafi myśleć to chyba problemów być nie powinno przy systemowym firewallu. Do tego i ja polecam MSE, bo po polsku i wystarcza, choć co prawda nie jest najszybszy (ale kogo to obchodzi przy 1-2 zagrożeniu?). Na upartego można również zmienić DNSy na ClearCloud czy Nortona.
Rozumiem, że system to XP...wtedy nie za bardzo bym ufał zaporze systemowej. Jeśli Privatefirewall jest zbyt skomplikowany, to może GhostWall, bo to prosta i nieskomplikowana zapora, która właściwie jest bardziej konfigurowalną nakładka na zaporę systemową. Obsługa i ustalanie reguł jest proste, zużycie zasobów niewielkie - właściwie zero obsługi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]