SafeGroup

Pełna wersja: Dobór zestawu dla niezaawansowanego użytkownika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Więc moi drodzy. Nie jestem już w temacie jakiś czas, nie wiem jak teraz sprawiają się programy a chciałbym mieć jak najlepszą ochronę notebooka. Za miesiąc kończy mi się subskrypcja na NIS 2010 (nie mam zamiaru przedłużać, wierzę, że są dobre darmowe zabezpieczenia, a są jeszcze?). Z komputera korzystają niezaawansowani użytkownicy - potrzebowałbym tam jakiegoś zestawu antywirus+firewall+bajery, osobnego antywirusa i zaporę albo czegoś coby się nie gryzło z Prevxem (mam go tam jeszcze). Warunki są proste - bez zbędnych komunikatów pytań i innych rzeczy stanowiących problem dla amatora, wszystko musi działać na Windows 7 64-bit. Proszę o pomoc panowie!
ostatnio taki pomysł wypłynął: ESET smart security + immunet free
lub nod32 + immunet free + win fwSmile
sprawdź czy immunet działa na win 7 64 bit
jest 64 bitowa wersja immuneta
co do eseta i noda czy one są darmowe? chodziło mi o darmowe rozwiązania .
Nie ma i nigdy nie było darmowego NOD''a ani Eset''a ?
Eeee nie interesuje się już, nie mam w głowie twardego dysku żeby wszystko pamiętać.
krzysiekx napisał(a):Eeee nie interesuje się już, nie mam w głowie twardego dysku żeby wszystko pamiętać.

Krzysiekx...nie bardzo rozumiem Twoją konkluzję : "eeee nie interesuję się już"...co masz na myśli : sport,kobiety czy security Tongue?
A wracając do tematu...z darmowych...0 podejmowania decyzji : antyvirki : Panda Cloud i Immunet Free...zapki : nie istnieją takowe-wszystkie zadają jakieś pytania...ewentualnie 2 HIPS-y (oczywiście po ustawieniu wszystkich reguł) : Malware Defender I GeSWall...betonujemy cały zestaw Grin : MD przełączając w tryb "Silent Mode" a drugi w "Security Level" na "Auto-isolation,no pop-up dialogs" i w zasadzie "Malicious Process Termination" na "Auto Termination"
Dokładnie mam takie same odczucia, jak Meir...Krzychu, zastanowiłeś się po co rozpoczynałeś wątek? Kilka zdań i już nie jesteś w stanie tego ogarnąć? Sorry za takie osobiste wycieczki, ale Twój ostatni komentarz to wygląda na jakiś mało dojrzały.
Chodziło mi o to, że w temacie antywirusów itp. rzeczy nie "siedzę" już jakiś czas a nie umiem sobie przypomnieć czy w/w programy są darmowe albo płatne.

Może post w gównianym stylu, ale ostatnio mam jakieś gorsze humory i to pewnie z tego powodu Sad
krzysiekx napisał(a):Chodziło mi o to, że w temacie antywirusów itp. rzeczy nie "siedzę" już jakiś czas a nie umiem sobie przypomnieć czy w/w programy są darmowe albo płatne.

Może post w gównianym stylu, ale ostatnio mam jakieś gorsze humory i to pewnie z tego powodu Sad

Do merytorycznej treści postu nie mam żadnych zastrzeżeń Grin
Rozumiem, że spadek humoru to przez te ostatnio pozamykane sklepy.
A co do podziału na płatne i darmowe AV - masz tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

podstawka to porządny fw i do tego dorzuć sobie darmowego immunet-a

Konto usunięte

Pytanie, czy komputer jest zawsze online. Jeżeli nie, to każdy av typu only cloud nie będzie tu najlepszym rozwiązaniem.
lukasamd napisał(a):Pytanie, czy komputer jest zawsze online. Jeżeli nie, to każdy av typu only cloud nie będzie tu najlepszym rozwiązaniem.

Jak operator zaliczy awarię...to komputer nie będzie online...więc na dwoje babka wróżyła <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

Konto usunięte

:
On przecież pisze o notebooku, a w tym wypadku operator zmienia się dosyć często.
Sprawa wygląda następująco:
- w mieszkaniu mam dwa komputery, stacjonarny i notebook
- pecet jest podłączony przez kabel LAN do routera, router kablem do telefonu
- do notebooka internet "idzie" z routera przez wi-fi
- brak połączenia - raczej dość sporadycznie, ale niestety czasami się zdarza (parę minut i działa znów, przy awarii prądu dłużej)


Na komputerze korzysta się z internetu w celach takich jak:
- gry
- praca w programach biurowych
- przeglądanie serwisów informacyjnych, portali społecznościowych
- bankowość on-line
- i pewnie tysiąc niegroźnych rzeczy o których nie mam pojęcia

Aktualny zestaw:
- NIS 2010
- Prevx 3.0
- Malwarebytes (on demand)
- Panda USB Vaccine/Flash Disinfector

Obecny zestaw sprawował się dość dobrze, jednakże nie zawsze mam czas żeby na notebooka zerknąć i sprawdzić czy oprogramowanie jest aktualne, czy wszystko działa jak należy. Potrzebowałbym czegoś w miarę bezobsługowego. Proszę również o podawanie jakichś płatnych rozwiązań (przemyślę kwestię zakupu), jednak oszczędzenie paru groszy na oprogramowaniu byłoby najlepsze

Z góry dziękuję.
Może zainteresuj się programem AppGuard
Krzysiekx...bardziej bezobsługowego pakietu od tego który posiadasz-nie znajdziesz.
BTW.AppGuard jest fajny-nic nie uruchomisz Smile ale jego non-stop migająca ikonka to czysta schizofrenia.
Meir napisał(a):Krzysiekx...bardziej bezobsługowego pakietu od tego który posiadasz-nie znajdziesz.
BTW.AppGuard jest fajny-nic nie uruchomisz Smile ale jego non-stop migająca ikonka to czysta schizofrenia.


Nie wprowadzaj w błąd ludzi - uruchomi, uruchomi Tongue
On ma za zadanie blokować uruchomienie czegoś co nie powinno być uruchomione bez pytania Tongue
Eru napisał(a):
Meir napisał(a):Krzysiekx...bardziej bezobsługowego pakietu od tego który posiadasz-nie znajdziesz.
BTW.AppGuard jest fajny-nic nie uruchomisz Smile ale jego non-stop migająca ikonka to czysta schizofrenia.


Nie wprowadzaj w błąd ludzi - uruchomi, uruchomi Tongue
On ma za zadanie blokować uruchomienie czegoś co nie powinno być uruchomione bez pytania Tongue

Krzysiekx uruchomi...ale czy osoba dla której szuka :"bezobsługowego pakietu"? Mam poważne wątpliwości czy będzie rozróżniała co wolno a czego nie wolno uruchamiać...
Stron: 1 2