SafeGroup

Pełna wersja: KAV 2011 problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.Mam problem ze zmulaniem gier netowych przez KAV 2011 mimo dodania do wyjątków (chyba że coś zle ustawiam).
Nie ma natomiast problemu z szybkością skanu,obciązeniem procka czy pamięci,zwalnianiem łącza podczas zciągania z neta jak bywało w KAV 2010.Strony też otwierają się szybko.Jestem ogólnie zadowolony poza tym jednym problemem.Nie chcę wyłączać Kaspra na czas grania bo wtedy tracę ochronę.
Może ktoś wie jak to rozwiązać .Z góry dzięki.

Eugeniusz

Giery netowe to jakie? Sprawdzałeś reguły zapory czy dodawałeś wyjątki do skanera.
NP.Runes of magic.
W wyjątkach zaznaczyłem wszystkie cztery okienka
A zaporę mam systemową i gdy wyłącze KAV 2011 nie ma problemu
No niestety potwierdzaja sie plotki o za duzym obciazaniu systemu przez KAVa w wersji 2011.. Jaki masz sprzet? Moze tu jest problem? Ciekawe tez jakby sie spisal w Twojej konfiguracji nowy Norton 2011, wg mnie dziala mniej obciazajaco niz KAV
A włączyłeś profil gracza? Domyślnie jest wyłączony (brak ptaszka):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Screen jest z wersji ENG, ale nie powinieneś mieć problemów z zlokalizowaniem tego.

Nie dodawaj gier do wyjątków, chyba, że ci coś w nich wykrywa, ale wiesz że to są czyste pliki.
DoGenX90
Nie napisłem że obciąża kompa,wręcz przeciwnie chodzi bardzo fajnie,nie zjada pamięci,strony otwierają się szybko,nie zmniejsza prędkości pobierania plików w przeciwieństwie do KAV 1010 który to spisywał się pod tym względem nie najlepiej u mnie przynajmniej.Sprzęt ma jeszcze bardzo duży zapas więc nie w tymproblem.
Do tommy504
Mam włączony tryb gracza oraz współdziel zasoby.
Rozwiązałem problem,jak się okazało nie zapisał reguł w wykluczeniach które stworzyłem i to dwukrotnie.Przeinstalowałem go i reguły weszły.
Problem niby rozwiązany, ale jest jeszcze takie coś.W regułach muszę wykluczyćtakże ze skanowania (bo inaczej jest to samo) czego nie chciałem robić.Chciałem by były wykluczone ze skanowania w czasie rzeczywistym ale podczas zaplanowanego skanu by je skanował,w opcjach jest taka możliwość w praktyce nie jest tak słodko.Gdy tak ustawie skanuje również grę w czasie rzeczywistym i zmula,gdyto zaznaczę nie skanuje gry nawet na żądanie.
Myślę że jeszcze nie jest całkiem dopracowany.
Dzięki za odpowiedzi.
POZDRO.
Poczekaj moment, na dniach wyjdzie wersja CF2 KAV/KIS v11.0.2.556 Smile
Mam nadzieje że zdążą go wydać bo mam wersje 30-dniową.Zanim kupię chciałem przetestować.Na kasperskim siedziałem bardzo długo do wersji 2009 tz. jak nawet wyszła 2010 to niestety miałem z nią problemy i mimo kilku prób przejścia wracałem do 2009.Jakiś czas byłem na MSE ale ostatnio za późno zareagował i niby usunął 2 trojanki,wjęc puściłem mu pełen skan i niczego już nie znalazł.Mimo to komp działał dziwnie.Dr Web Curelt znalazł po nim 1 wirka i 1 trojana z którymi dał sobie radę,następnie skan MBAM i jeszcze 10 śmieci które usunął.Po tym jeszcze jakieś skanery online i jest czysto.
Wiem że nie ma idealnego antyvirka,ale jak byłem na Kasperskim nigdy nie miałem problemów z wirusami zawsze na czas blokował i usuwał.Z tąd wielka chęć powrotu do pakietu który uważam za najskuteczniejszy ze swojego doświadczenia.A KAV 2011 jest super poza tym jednym "drobiazgiem".
Pozdro.
niestety to się zmieniło obecnie
ja bym teraz chyba nortona zakupiłSmile jakbym kupował pakiety
ale tak czy tak dołożył bym mu hips
Sprawdziłem na KAV 2010 i działa ta funkcja bez problemu.Czyli na 100% to poprawią być może już w CF2.Poza tym zadzwoniłem dopomocy tech. i powiadomiłem o problemie.
Pozdro.
Ja też się nie mogę przyzwyczaić do wersji 2011, w porównaniu do 2010 jest wolniejsza Smile
Jak CF2+ew. łaty mnie zawiodą i stracę cierpliwość to wrócę do wersji 2010 CF2 .736 Smile
Mam jeszcze takie pytanie,może ktoś tak robił?
Jeśli kupię KAV 2011 to czy będę mógł w razie potrzeby przy pomocy jego kodu aktywować KAV 2010 na ten czas dopóki nie poprawią KAV 2011.
Ze zmianą na nowszą wersję jak wiadomo nie ma żadnych problemów tylko czy da się zrobić odwrotnie z Nowej na Starszą.
Pozdro.
Idąc drogą dedukcji wg. tego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

można się cofnąć o 1 wersję Smile

Jak przechodzisz z jednej wersji na drugą, to nie zapomnij przeczyścić kompa tym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Załóż konto na forum i spytaj Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzięki,wygląda na to że nie ma problemu z jedną wersją wcześniej.Czyli najlepszym rozwiązaniem było by kupić KAV 2010 bo można użyć do KAV 2009 i zaktualizować do KAV 2011
Używam dokładnie tego narzędzia.
Pozdro.
Jeszcze lifecycle produktów kaspersky jakby ktoś chciał wiedzieć do kiedy są bazy i support:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czekałem na odpowiedź suportu kaspra ale dziś odpowiedzieli.
"Kod aktywacyjny dla programu w wersji 2011 można wykorzystać zarówno w wersji 2011 jak i 2010."
Czyli na 100% jedną wersję do tył można aktywować.
Na marginesie,wrzuciłem wersje 2010 i jestem pod ogromnym wrażeniem,na razie na niej posiedzę puki nie poprawia 2011.
Kupię również KAV2010 bo znalazłem w bardzo fajnej cenie ( na 24 miesiące za 129zł ) a zawsze można zaktualizować do 2011.
POZDRO.
Wersja 2010 jest szybsza od 2011 Smile
Witam.
Czy funkcja "Monitoruj procesy systemowe" która znajduje się w "ochrona proaktywna" powinna być włączona czy nie koniecznie i czy włączenie ,bądź wyłączenie jej wpływa w znaczący sposób na jakość zabezpieczenia(ochrony) PC przez Kasperskiego.
Dodam że gdy wyłączyłem tą funkcję zluzowało się sporo Mb na dysku C.
Pozdro.
Ta funkcja jest w wersji 2010. Mam to zaznaczone, nie zauważyłem, żeby to jakoś zbytnio wpływało na obciążenie. A na bezpieczeństwo? na pewno nie zaszkodzi.

W wersji 2011 funkcję tą przejął całkowicie nowy moduł "Kontrola systemu", "System Watcher". Pozwala to cofnąć zmiany wprowadzone w system przez malware. Być może dlatego ci zwolniło miejsce, bo robi backup plików Smile
Stron: 1 2