SafeGroup

Pełna wersja: Windowos 7 firewall/inny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Kupiłem malutkiego netbooka wrazsystemem Windows 7, demonem prędkości to on nie jest, nasuwa się pytanie, czy firewall w Windows 7 wystarczy ? A może inny lekki firewall ( bez HIPS''a )

Eugeniusz

Spokojnie wystarcza. Powinien chronić dobrze, ma dwukierunkową ochronę, z UAC zapewnia niezły poziom bezpieczeństwa. Zaoszczędzisz trochę zasobów systemowych.

Firewalle bez HIPS nie są już rozwijane (Netveda, Filseclab, Softperfect Firewall, Ashampoo Firewall Free...)
UAC będzie wyłączone Tongue
Mi tam styka na spokojnie standardowy FW Win 7 (jest lepszy niż w Viście).
Ale jak bardzo się boisz to możesz zainteresować się: Privatefirewall - podobno niezły standardowy FW (tj. bez HIPS)
a ja polecam Look ''n'' Stop
Look''n''Stop jest elegancki...ale konia z rzędem temu-kto zrozumie wszystkie komunikaty dotyczące plików dll.
Najlżejsza zapora jaka znam, to GhostWall...zaledwie 1,5 mega pamięci zjada, ale nie jest na W7 Sad
Ale czy ten GhostWall jeszcze przed czymś chroni ?

Eugeniusz

To chyba nakładka na zaporę XP.
To fakt...GhW to raczej bardziej konfigurowalna nakładka na systemową zaporę. Można ewentualnie dorzucić GSS (komplet AppDefend i RegDefend) albo pojedynczo którąś z nich.
Dzięki Panowie ! Smile
VenomX napisał(a):UAC będzie wyłączone Tongue

Why? Poziom UAC w 7 da się regulować, ja ze swojej strony dałbym na max XD W mojej Viście niestety jest tylko jeden poziomSad
Podepnę się do pytania Smile
Co polecicie do Win7 64 FW i UAC? Rozważam MSE i avasta Tongue
Jeśli rozważasz MSE i Avasta to polecam to drugie.

MSE koszmarnie długo skanuje, detekcja mierna, nic szczególnego.

Avast jest bardzo szybki + bardzo dobra detekcja + skaner behawioralny i różne osłony udoskonalone w kolejnej wersji 5.1