SafeGroup

Pełna wersja: Czy mój zestaw jest dobry?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Posiadam na swoim kompie następujące programy do zabezpieczenia-Avira Free, Immunet Protect Free, MBAM, Comodo Firewall i Spy Shelter Free. Mam pytanie, czy ten zestaw wystarczy do w miarę dobrej ochrony komputera?
żaden zestaw nie zapewni 100% ochrony, najsłabszym ogniwem jest zawsze człowiek.
Witaj,

tak, ten zestaw jest bdb, wystarczy. Ja bym jeszcze wyrzucił z tego ze trzy programy.
Tomnord15 napisał(a):Witam. Posiadam na swoim kompie następujące programy do zabezpieczenia-Avira Free, Immunet Protect Free, MBAM, Comodo Firewall i Spy Shelter Free. Mam pytanie, czy ten zestaw wystarczy do w miarę dobrej ochrony komputera?


Witaj,
jest dobry w pod warunkiem ze komunikaty ktore wyswietlaja Ci w/w programy - dokladnie czytasz i analizujesz (mam tu na mysli głownie moduły HIPS). W przypadku ''bezmyslnego'' klikania OK, Zezwól, etc - tego typu warstwa nie jest w stanie zapewnic optymalnej ochrony.
Pablosss napisał(a):żaden zestaw nie zapewni 100% ochrony, najsłabszym ogniwem jest zawsze człowiek.

Dokladnie. Podstawowa warstwa ochronna zawsze jest zdrowy rozsadek.

I jeszcze jedno - zwiekszenie liczby programow zabezpieczajacych wcale nie musi oznaczac zwiekszenia poziomu ochrony systemu, czasami mniej znaczy wiecej.
Właśnie ,zauważyłem że np.Immunet, traktuje mi sterowniki do modemu Orange jako wirusy czyli jest to false positive. A MBAM pożera około 80 mb pamięci. Jak go wyłączam, i kończę proces MBAM service.exe, to zwiesza mi się Comodo Firewall tak dokładnie, że nawet nie mogę systemu wyłączyć i pozostaje tylko twardy reset. Więc jednak te programy mają chyba jakiś konflikt ze sobą.
No wlasnie mowilem-troche masz za duzo tych programow. usun moze immunet.
Pewnie jeden drugiego procesy ma w kwarantannieGrin