SafeGroup

Pełna wersja: Nowa płyta główna na s754 do 120zł.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Eugeniusz

Może coś poradzicie, muszę kupić nową płytę główną pod Athlona 3000+ 2Ghz, 1GB RAM, 2x160GB PATA, Radeon 9600 Pro, Tagan 350W.
Miałem takie płyty główne:
- ECS na SIS (Socket a) pierwsza płyta, padły kondensatory, ogólnie nie za dobrze ją wspominam
- Asrock K7Vt4a Pro (Via), impuls z zasilacza no-name poszedł na kontroler IDE - padł kanał, grafika miała problemy z 3d, w końcu zdechł (oczywiście z winy zasilacza)
- MSI-7142 (VIA), znowu zasilacz ją zabił. Niezła była, nic się nie działo.

Co proponujecie? Zależy mi w sumie na podstawowych funkcjach, mam Creative SB0790, więc integra mnie nieinteresuje, RAID nie planuję, SATA - nie używam. Byłoby miło mieć 3 sloty DDR400.
Jak tak patrzyłem na aukcjach to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-ok, ale niema koszyczka, nie wiem czy będzie pasował z MSI

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nie mam zastrzeżeń

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

owy ECS, jak tam kondensatory?
Z tych trzech podanych przez Ciebie linków wybrałbym ASUS-a.

Konto usunięte

Ja ECSa, marka niby gorsza, ale nforce4 bije na głowę układy via.
Sam pod tą podstawkę miałem o ile dobrze pamiętam 2 płyty do athlona 64 3000+ venice... A nie, to było s939 i asrock dual sata.
Radzę czegoś na nforce szukać, albo na układach ULi (była taka firma ale za dobre chipy robili i nvidia zaraz ich przejęła).

Konto usunięte

O tutaj masz na ULi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eugeniusz

No właśnie, nforce to nforce Smile. Nie znam ULI, nie wiem jak się zachowują.
Bo tak VIA to trochę znudzony nią jestem Wink.
nForce grzeje się, ale jest wydajniejszy. Via jest ogólnie dobrym chipsetem - nie za szybkim i czasem sprawia problemy natury driver-owej. Sławne Via 4n1. Non stop wypuszczali jakieś aktualizacje do driverów.
Ja mam do sprzedania Płytkę DFI s939 nForce4, procek X2-4200+ i 2GB(2x1) Dual Ram Patriot 1T CL2. Windows 7 na tym chodzi aż miło, beż żadnych dodatkowych sterowników.