SafeGroup

Pełna wersja: Antywirusy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jako iż przygotowuję projekt na temat popularności antywirusów w Polsce i w ogóle używaniu ich zapraszam do wzięcia udziału w sondzie
Informacje są zbierane przeze mnie na pracę dyplomową.
Chętnie pomożemy Smile
Oczywiście że Avira , oddałem głos mam nadzieję że się przyda.
Zastanawiam się ilu userów noda i kaspra ma te programy z legalnego źródła Tongue
phancy napisał(a):Zastanawiam się ilu userów noda i kaspra ma te programy z legalnego źródła Tongue


Na pewno wszyscy Tongue
phancy napisał(a):Zastanawiam się ilu userów noda i kaspra ma te programy z legalnego źródła Tongue

Może Cię to zdziwi, droga Phancy, ale mam najlegalniejszego Noda na świecie, z dwuletnią suskrypcją Smile
Jeśli was na to stać, to jak najbardziej pogratulować podejścia do sprawy. Natomiast widziałam już tyle nielegalnych softów antywirusowych na przeróżnych kompach, że to się w głowie nie mieści. Ludzie często mając wybór, wolą piracić, niż używać darmowego softu. Avira jest świetnym AV, jednak ciągle ma mały udział w rynku. Ale producent sam sobie to zapewnił, olewając skutecznie polskich użytkowników i prowadząc własną politykę wersji językowych.
phancy napisał(a):Jeśli was na to stać, to jak najbardziej pogratulować podejścia do sprawy. Natomiast widziałam już tyle nielegalnych softów antywirusowych na przeróżnych kompach, że to się w głowie nie mieści. Ludzie często mając wybór, wolą piracić, niż używać darmowego softu. Avira jest świetnym AV, jednak ciągle ma mały udział w rynku. Ale producent sam sobie to zapewnił, olewając skutecznie polskich użytkowników i prowadząc własną politykę wersji językowych.


Nie jest to znowu taki wielki wydatek. Ok. 100 zł rocznie można odżałować Wink Co do Aviry to faktycznie dziwi brak polskiej lokalizacji...
martinez2006 napisał(a):Miejmy nadzieję że już nie długo może się to zmieni Smile. A swoją drogą ciekawe jaka była by cena Aviry Premium w Polsce w sklepie ? Smile Jak by się miała do Kasperskiego czy NOD-a Smile - czy była by mocno konkurencyjna czy na takim samym poziomie Smile


Nie wiem jak w polskim sklepie ,ale w niemieckim za v.Premium liczą sobie 74,02 zł . Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja jednak pozostane przy wersji free,poco mam wydawac kase na wersje premium jak darmowa tez wykrywa to samo ,no to znaczy prawie oprocz adware i spyware ale sa ine darmowe programy ktorych mozna uzywac w polaczeniu z avirąTongue)
Witam,

uwazam, ze naprawde warto zaplacic za Avire Premium, jest ona znacznie tansza od innych AV na rynku, a zapewnia znacznie wieksza ochrone systemu niz wersja Free.
Na uwage w wersji Premium zasluguje przede wszystkim skaner czasu rzeczywistego odwiedzanych przez nas stron (WebGuard).



Pozdrawiam,
Piotr

Jurek


Myślę, że lepiej te pieniądze wydać na inne może bardziej pożyteczne rzeczy i używać AntiVira Free lub skorzystać z promocji Aviry lub innych bardzo dobrych antywirów. Różnica w ochronie nie jest aż tak znacząca. Sam Guard też chroni nas w czasie rzeczywistym odwiedzanych stron, choć oczywiście w nieco inny sposób. Przekonałem się o tym wielokrotnie. Do tego program antyspyware i oczywiście trochę rozsądku :o)
Jurek napisał(a):
Myślę, że lepiej te pieniądze wydać na inne może bardziej pożyteczne rzeczy i używać AntiVira Free lub skorzystać z promocji Aviry lub innych bardzo dobrych antywirów. Różnica w ochronie nie jest aż tak znacząca. Sam Guard też chroni nas w czasie rzeczywistym odwiedzanych stron, choć oczywiście w nieco inny sposób. Przekonałem się o tym wielokrotnie. Do tego program antyspyware i oczywiście trochę rozsądku :o)


Rozumiem Twoje podejscie, wszystko zalezy od punktu widzenia.
Mysle ze cena za A. Premium (licencja na 3lata - koszt ~$62,95 - z tego $6.74 jest przeznaczona na fundacje Auerbach Foundation) nie jest cena wygorowana w porowaniu do innych AV ktore sa drozsze.
Uruchamianie oddzielnego skanera anti-spyware i anti-malware oczywiscie nalezy przeprowadzac raz na jakis czas, jednak rezygnujac z ochrony rzeczywistej HTTP, tracimi wiele na naszym bezpieczenstwie. (Niestety nie jestem w stanie stwierdzic czy Avira Free posiada skaner plikow ktore znajduja sie na dysku, przed spyware i malware). Rowniez nalezy brac pod uwage fakt ze tylko skaner HTTP chroni przegladarke i zapobiega wykonywaniu exploitow np w przypadku IE czy FF (AV sobie z tym nie poradzi bo plik musi byc juz zapisany na dysku).
Szkoda tylko ze Avira nie dodaje do swojego pakietu jakiegos zabezpieczenia anti-keylogger i poki co trzeba sie posilkowac innymi programami.

Wychodze rowniez z zalozenia ze na bezpieczenstwie nie nalezy oszczedzac. W dzisiejszych czasach, gdy coraz czesciej korzysta sie z Internetu, z e-banking''u, e-commerce, oraz innych e-uslug, gdzie podanie naszych prywatnych danych jest niezbedne do przeprowadzenia transakcji - bezpieczenstwo staje sie priorytetem.

Moze sie tak zdarzyc ze przez te "oszczednosci", stracimy o wiele wiecej. Jest kwestia do indywidualnego przemyslenia.
Tu znajdujasie różnicemiedzy wersjaFree,Premiumoraz Suite

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lucas82 napisał(a):Tu znajdujasie różnicemiedzy wersjaFree,Premiumoraz Suite

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Merci Lucas,

uzupelniajac moja wczesniejsza wypowiedz: wersja Free nie posiada ochrony przed spyware, adware i malware.

Jurek

Creer napisał(a):
Lucas82 napisał(a):Tu znajdujasie różnicemiedzy wersjaFree,Premiumoraz Suite

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Merci Lucas,

uzupelniajac moja wcześniejsza wypowiedz: wersja Free nie posiada ochrony przed spyware, adware i malware.


Różnica pomiędzy Avirą Free i Premium, to skaner HTTP WebGuard, skaner POP3 MailGuard, które nie występują w wersji darmowej i ochrona przeciw adware/spyware. Avira Free posiada tę samą bazę wirusów ale wykrywa tylko 50% spyware.
Cofam swoją wcześniejsza wypowiedź i uważam, że warto skorzystać z darmowej promocji lub kupić pełną wersję Premium, która wraz z bardzo dobrym firewallem zapewnia bardzo skuteczną i kompletna ochronę