SafeGroup

Pełna wersja: Thunderbird, poczta na WP i ... AntiVir
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Mam następujący problem. Używam klienta pocztowego Thunderbird. Posiadam skrzynki pocztowe m.in. na Wirtualnej Polsce. Przy próbie pobrania wiadomości z tej poczty wyskakuje mi monit informujący o błędzie. Po wymianie maili z supportem z WP wysłali mi następującą wiadomość:

Kod:
Jest to objaw charakterystyczny dla programow antywirusowych, ktore "podmieniaja" w konfiguracji konta pocztowego serwery poczty na lokalne, rozpoznawalne przez to oprogramowanie. W przypadku wystapienia jakiegos problemu z antywirusem program pocztowy zglasza klopot z polaczeniem z tymze serwerem, ktore moze byc identyfikowane jako problem z polaczeniem si z kontem.

Mozliwosci zaradzenia problemowi sa dwie:

* zmiana serwerow poczty w konfiguracji programu pocztowego na wlasciwe
(zazwyczaj czlon po @ w adresie e-mail),
* kontakt z dzialem obslugi klienta producenta oprogramowania
antywirusowego.


W konfiguracji programu pocztowego nie widzę, żeby adresy serwerów były podmienione. Pomyślałem, że na tym forum znajdzie się ktoś, kto potrafi rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam
Jaka wersja AntiVra ,bo Classic nie skanuje poczty , a jak Premium to wyłącz Mail Guard , i sprawdź czy maile dochodzą .
Thunderbird prawidłowo skonfigurowany ?
Wersja Classic, Thunderbird skonfigurowany prawidłowo - z inny kont pobiera, z wp wyskakuje monit. Nie wiem, czy to wina antywirusa, serwis wp zwrócił mi na to uwagę, więc pytam.
Moja mama też ma konto na wp, na kompie nie miała żadnego antywira i też jej taki idiotyczny monit wyskakiwał. Zmuszona była skończyć z outlookiem i zacząć logować się via webmail.
Sama byłabym ciekawa, jak rozwiązać ten problem, bo skoro nie było antywira to wina musi leżeć gdzieś indziej.
Znalazłem gdzieś na necie rozwiązanie polegające na usunięciu wszystkich wiadomości z konta . Po usunięciu niektórym użytkownikom monit przestał wyskakiwać. Ja również zastosowałem ten sposób. Monit na początku się nie pokazywał, później kilkakrotnie się pokazał, a od pewnego czasu problem w ogóle nie występuje. Tylko nie wiadomo dlaczego ..... Wink Pozdrawiam
Nietoperka używałem przez ostatnie 3 lata i jest świetny, ale chciałem spróbować jakiegoś innego, a Thunderbirda wszędzie wychwalali więc postanowiłem stestować. Na razie bez rewelacji, ale nie instalowałem żadnych dodatków na razie