SafeGroup

Pełna wersja: W zapytaniu o bezpieczeństwo ;)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zapewne Pamiętacie, żedeklarowałem swoją propozycję pomocy przy testowaniu wykrywalności na zamieszczonych przez was paczkach, ale wciąż mam co do tego wątpliwości; gdybym przykładowo , ''obok'' [druga partycja]windows7 zainstalował windows xp, czy istniałaby możliwość,że syf by uciekł na 7? Czy Pliki w paczkach po rozpakowaniu stanowią jakieś zagrożenie? Co z resztą której by pakiet IS nie wykrył? Chciałbym poznać odpowiedzi na te pytania, oraz wszelkie możliwe wskazówki z waszej strony jak odpowiednio takie testy przeprowadzać Wink]
Jeżeli niczego z paczki nie uruchomisz tylko wypakujesz i przeskanujesz to się nic nie stanie - wiadomo są to różnego rodzaju malware więc stanowią zagrożenie - ale jeśli tak jak mówiłem nie uruchomisz to nic się nie stanie... Tongue
Pozostałą resztę której twój AV nie wykrył/usunął odejmujesz od wszystkich plików i otrzymujesz wynik który podajesz na forum Tongue
Jeżeli byłby to virut to zainfekuje ci wszystkie pliki na wszystkich partycjach - o ile byś go uruchomił Tongue
hm... ok. z ta resztą to chodziło mi o to, jak ją wywalić,ale wnioskuje,że wystarczy usunąć po prostu? Grin bo troszeczkę skąpo to brzmi co, żeś Eru zapodał ^^ [tak mi się wydaje ;p]

może spróbuję to podsumować:

-Paczki które zapodajecie, zawierają pliki które są zagrożeniem,ale nie stanowią go, aż do faktycznego uruchomienia [co z autorunem?]
-Wynik podajemy odejmując liczbę pozostawionych od usuniętych czyli np. 38-12=26 pozostało ...dobrze liczę? ;d [jak procentowo to liczyć?
-Pliki owe można usunąć z folderu, nadpisać ect. I nie pozostaje po nich ślad.
- Wykonywane w ten sposób testy są bezpieczne
-Czy to wszystko?Grin
shinjiru napisał(a):wnioskuje,że wystarczy usunąć po prostu? Wink oj przydałoby się więcej infa oj przydało Grin bo troszeczkę skąpo to brzmi co, żeś Eru zapodał ^^ [tak mi się wydaje ;p]

może spróbuję to podsumować:

-Paczki które zapodajecie, zawierają pliki które są zagrożeniem,ale nie stanowią go, aż do faktycznego uruchomienia [co z autorunem?]
-Wynik podajemy odejmując liczbę pozostawionych od usuniętych czyli np. 38-12=26 pozostało ...dobrze liczę? ;d [jak procentowo to liczyć?
-Pliki owe można usunąć z folderu, nadpisać ect. I nie pozostaje po nich ślad.
- Wykonywane w ten sposób testy są bezpieczne


Tak starczy usunąć resztę i opróżnić kosz (bądź Shift+Del <-- usunięcie bez użycia kosza)
1. Tak nie stanowią zagrożenia dopóki ich nie uruchomisz - jaki autorun? Autorun to jest przy Pendrivach i CD/DVD/BD - jeśli ich nie nagrasz na płytę i nie napiszesz autoruna to nic się nie stanie Tongue
2. Tak odejmujesz od całości tyle ile usunął, np ty podałeś 38 i np. po usunięciu zostało 12 to: 38-12 = 26 i teraz wynik odejmowania dzielisz przez całość: 26/38 = 68,4% <-- matmy w szkole nie miałeś ? Grin
3. Tak są bezpieczne dopóki nie uruchomisz przez nieuwagę jakiegoś pliku - ja kiedyś tak zrobiłem i mi zablokowało pulpit (na teście CIS który robiłem podobna sytuacja) ale po restarcie SpyShelter zablokował ten shit i go usunąłem - więc trzeba uważać Wink
a najlepiej postaw sobie wirtuala i masz z głowy ten problem Wink
Wiesz Eru, ja i matma to tragedia ;f

, z tą wirtualną maszyną to chyba nic nie wskóram,bo sprawdziłem za pomocą narzędzia od microsoftu czy mój komp stosuje wizrtualizacje [czy jakoś tak ;p]i wyszło,że nie, a ponoć jest to niezbędne do uruchomienia wirtualnej maszyny chyba,że sam virtual box pójdzie na netbooku?

Konto usunięte

Virtualbox pójdzie bezproblemowo, tak samo VMWare. Jedynie stworzony przez MS tryb xp wymaga sprzętowej wirtualizacji.
to w takim razie co mogę wsadzić do virtual boxa? Jakieś linki? przykłady?Tongue
dokłądnie wal virtuala na virtualboxie i olej MS i testuj ile chcesz

na virtual boxie instalujesz xp i następnie zabezpieczenie np avira
wchodzisz na stronkę z zagrożeniami i ściągasz i następnie skanujesz bez obawy o bezpieczeństwo
taka to filozofia jest?
Cytat: taka to filozofia jest?


:crazy::crazy::crazy::crazy:

co do reszty to ok, dobrze wiedzieć,że można olać microsoft Wink za parę godzin sobie poinstaluje co trzeba na próbe Smile

ok...jestem po instalacji xp pro na virtual box,ale... jak niby mam sterowniki zainstalować od kart sieciowej? Tongue jak importować do maszyny potrzebne pliki?

edit: a sorka jednak już po problemie ;p no to pobieram potrzebne rzeczy i do roboty ^^
Tylko, jeśli chcesz, aby pożytek z tego był zainstaluj AV, linki z MDL otwierasz i robactwo odpalasz. Bo co do skanowania, to każdy sobie nawet na biurowym może zeskanować i nic się nie stanie.