SafeGroup

Pełna wersja: F-Secure IS vs Avast Free - zużycie zasobów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

ugedej77

: Masz rację , właśnie ja daję sobie na wstrzymanie.Smile

: Ty też masz rację , chciałeś rady a nie dywagacji co lepsze. Ja raczej nie jestem obiektywny , bo sam używam m. in. F-Secure. Ale żeby zachować twarz , proszę , tu są linki z testami i informacjami o F-Secure IS 2011 , został też ten pakiet zabezpieczający wybrany AV Product of the Year. Szacuneczek dla wszystkich.Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A gdzie screen z menedżera zadań?
to ja doleję pewnie oliwy do ogniaSmile
Fsecure jest zdecydowanie cięższym pakietem od Avasta - zużywa więcej zasobów to jest in minus
natomiast wszystko poza tym (wykrywalność) ma zdecydowanie lepszą
jakbym miał wybierać to też fsecure, ale jak to pisał ERU av w dzisiejszych czasach są coraz bardziej zawodne
i inwestowanie w płatne pakiety może być na dłuższą metę nieopłacalne.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

<- screen z menedżera zadań.

Rozumiem, ze to w spoczynku...avast w spoczynku zużywa ok. 5 mega na przykład, ale i wynik F-secure robi wrażenie - w końcu jest tam aż 11 procesów i tylko niecałe 20 MB ram. A ile jest podczas pobierania aktualizacji?...ile przy skanowaniu w tle?...ile zarezerwowane w pliku wymiany?
Nie żebym się czepiał, bo sam cenie F-secure, ale istotne jest nie tylko to, co aktualnie zużywa pamięć RAM.

ugedej77

Ja nie jestem żadnym specjalistą , jak już wcześniej wspominałem , i w ogóle już nie miałem zabierać głosu w tej sprawie ponadto co napisałem. Ale chętnie zrobiłbym ten obrazek , bo u mnie w stanie spovzynku F-Secure nie ma żadnych 11 procesów i nie zużywa 20mb. Jest chyba jeden proces i zużywa poniżej 3 mb ( sic! ). Ten screen to robi sie kombinacją klawiszy czy "print screen"? Pozdrowionka dla wszystkich. Wink

marsellus

Alt+Print Screen.
Dla porównania Avast:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ugedej77 napisał(a):Ja nie jestem żadnym specjalistą , jak już wcześniej wspominałem , i w ogóle już nie miałem zabierać głosu w tej sprawie ponadto co napisałem. Ale chętnie zrobiłbym ten obrazek , bo u mnie w stanie spovzynku F-Secure nie ma żadnych 11 procesów i nie zużywa 20mb. Jest jeden proces i zużywa poniżej 3 mb ( sic! ). Ten screen to robi sie kombinacją klawiszy czy "print screen"? Pozdrowionka dla wszystkich. Wink


To masz jakiegoś kastrowanego tego F-Secure. Bo on nigdy nie miał 1 procesu...
ugedej77 napisał(a):Ja nie jestem żadnym specjalistą , jak już wcześniej wspominałem , i w ogóle już nie miałem zabierać głosu w tej sprawie ponadto co napisałem. Ale chętnie zrobiłbym ten obrazek , bo u mnie w stanie spovzynku F-Secure nie ma żadnych 11 procesów i nie zużywa 20mb. Jest jeden proces i zużywa poniżej 3 mb ( sic! ). Ten screen to robi sie kombinacją klawiszy czy "print screen"? Pozdrowionka dla wszystkich. Wink


Nono , to chyba jakaś nowa wersja Wink

ugedej77

O i tak jest właśnie tu na forum. Modarator zamiast pomóc - nabija się - "kastrowany F-Secure". Brawo Modarotorze , brawo.
: Pamiętasz o czym pisaliśmy na PW?I to jest właśnie ten poziom? Prosiłem o przypomnienie jak się robi screen z procesów F-Secure i co otrzymałem w zamian?
: Kastrowany to chyba sam jesteś , no ludzie takiego Moderatora to jeszcze nie widziałem , chłopie ile Ty masz lat. Co za poziom ...
: tak , mam najnowszą wersję F-Secure IS 2012.Wink

No to k...y nędzy. Dlaczego część ludzi tutaj nie potrafi byc miła i nie potrafi dyskutować przynajmniej z minimum kultury?! ?! ?!
I to do tego jeszcze moderator. Co za żenada ...

# pkt. 6 regulaminu forum - nie obrażamy innych użytkowników. /Creer
ugedej77 napisał(a):O i tak jest właśnie tu na forum. Modarator zamiast pomóc - nabija się - "kastrowany F-Secure". Brawo Modarotorze , brawo.
: Pamiętasz o czym pisaliśmy na PW?I to jest właśnie ten poziom? Prosiłem o przypomnienie jak się robi screen z procesów F-Secure i co otrzymałem w zamian?
: Kastrowany to chyba sam jesteś , no ludzie takiego Moderatora to jeszcze nie widziałem , chłopie ile Ty masz lat. Co za poziom ...
: tak , mam najnowszą wersję F-Secure IS 2012.Wink

No to k...y nędzy. Dlaczego część ludzi tutaj nie potrafi byc miła i nie potrafi dyskutować przynajmniej z minimum kultury?! ?! ?!
I to do tego jeszcze moderator. Co za żenada ...

bądź mężczyzną i becz, tylko skop im ...
Nie takie oddawanie narządów tu było np za Noda czy KISa.
Ja bym brał F-Secure

Eugeniusz

Menedżer zadań kłamie... lepiej brać ProcessExplorera + monitorowanie pliku wymiany
F-Secure tak czy owak cięższy jest, zwłaszcza zaraz po instalacjiSuspicious
F-Secure nigdy nie miało 1 procesu. Zresztą chyba żaden antywir nie ma mniej niż 2 procesy.
ugedej77 napisał(a):O i tak jest właśnie tu na forum. Modarator zamiast pomóc - nabija się - "kastrowany F-Secure". Brawo Modarotorze , brawo.
: Pamiętasz o czym pisaliśmy na PW?I to jest właśnie ten poziom? Prosiłem o przypomnienie jak się robi screen z procesów F-Secure i co otrzymałem w zamian?
: Kastrowany to chyba sam jesteś , no ludzie takiego Moderatora to jeszcze nie widziałem , chłopie ile Ty masz lat. Co za poziom ...
: tak , mam najnowszą wersję F-Secure IS 2012.Wink

No to k...y nędzy. Dlaczego część ludzi tutaj nie potrafi byc miła i nie potrafi dyskutować przynajmniej z minimum kultury?! ?! ?!
I to do tego jeszcze moderator. Co za żenada ...


O co Ci dziecko chodzi ?
Gadasz farmazony do tego nie potwierdzasz tego ss(nie potrafisz zrobić ) i jeszcze jakieś pretensje ?
Nie p.....l głupot ,że F-secure ma jeden proces i że pobiera 3MB ramu.I przestań płakać bo to nie DP.
A przede wszystkim naucz się pisać , zanim zabierasz głos analfabeto.
edit: szkoda gadać.

Eugeniusz

Hmm to saper z Windows XP według Menedżera zadań bierze 3,5MB. Wygląda na to że F-Secure jest lżejsze od gierki z Windowsa. Nie wiem jak wy, ale ja jestem zachwycony.
Ugedej...weź na wstrzymanie, a cała reszta...proszę nie jeździć po koledze już Smile Na marginesie tematu, ale jako rada do wykorzystania. Jest kilka programów, które są bardzo pomocne w analizie tego, co się dzieje w systemie - procesy, usługi, zużycie zasobów, czasem dodatkowe informacje na temat otwartych plików, okien, połączeń sieciowych lub dodatkowe funkcje optymalizacji pamięci, zmiany priorytetu procesów, zabijanie procesów czy wyłączanie usług. Podam cztery, których czasem używam i trudno mi powiedzieć, który jest najlepszy...w każdym razie najbardziej wszechstronny jest
System Explorer

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale bardzo dobry jest też
Process Hacker

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Process Lasso

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

\
czy Anvir Task Manager

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co zastosujesz..Twoja sprawa, w każdym razie wszystkie mają darmowe wersje, wszystkie oprócz PL mają wersje portable, wszystkie oprócz PH są po polsku.
Tutaj zużycie zasobów przez Avast! Internet Security, dla porównania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czemu niektórzy chcą az tak bardzo pokazać, że białe jest czarne a czarne jest białe? Gołym okiem widać, że to F-Secure jest cięższy od Avasta, co tylko potwierdza wcześnie moje wypowiedzi w tym temacie. Nie obchodzi mnie to, że F-Secure ma jeden proces czy 50 procesów, ważne ile RAM zużywa. A zużywa więcej od wszystkich procesów z Avasta 5.1 ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


, niemożliwe jest, żeby F-Secure zużywał tylko 3mb RAM, na dodatek nie potwierdziłeś tego żadnym screenem. Czyli twoje wypowiedzi są nic nie warte w świetle dowodów na wyższość jednego programu nad drugim.
Jak dzieci!
testy wydajności:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ugedej77 napisał(a):Ten screen to robi sie kombinacją klawiszy czy "print screen"?

Zrzut obrazu robisz za pomoca klawisza Print Screen - nastepnie otwierasz program Paint i wklejasz tam wczesniej zrobiony print screen - zapisujesz i wrzucasz np tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tylko po co jak można np użyć Screenpresso albo po prostu Alt + PrtScr (bo jak sam PrtScr to przecież musiałby wycinać niepotrzebną resztę) Wink
Stron: 1 2