SafeGroup

Pełna wersja: Ashampoo FireWall Free
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Niektórzy sądzą,że wystarcza i jest dostatecznie dobra,nie miałem jej,nie testowałem,ktoś może zna ją i jej możliwości,co prawda jest z 2007 roku.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eugeniusz

Do domu wystarcza. Jest ok jak ktoś ma firewall w ruterze.

andrzej76

Dzięki,wiem już coś nie coś.

Eugeniusz

Używałem przez parę dni, bardzo prosty i przyjemny w użyciu. Dla niekumatych. Musi mieć włączoną zaporę Windows (w XP).

andrzej76

Dopytuję o niektóre zapory,bo córka ma komputer,ma 13lat,ma tam tylko ESS,ale noszę się z zamiarem,żeby go dać w odstawkę i dać Eset Nod32,lub coś z Free antywirusów,żeby komunikaty ją nie zabiły,wiesz jak dzieci-GG,Nasza-Klasa,gry online,może sporo nałapać ustrojstwa!
zostaw fw systemowy
załóż jej takie zabezpieczenie:
avira free lub avast free + immmunet free.
a najlepiej to kupić lickę MBAM pro (z włączonym filtrowaniem adresów ip) + immunet free

andrzej76

Dzięki polak900,dobra myśl z tym zestawem.(MBAM+Immunet,fw systemowy).
Ja bym wybrał:
Avast! Free + PCA (lub Immunet) + FW systemowy + skan MBAM lub Hitman Pro.

Dlaczego nie Avira? Jest po angielsku i ma "dziwne" komunikaty. Avast! działa w tle (można tryb ukryty włączyć) i nie zamula PC.
Tak dla przypomnienia, że zapora istnieje i że naprawdę jest sympatyczna w użytkowaniu jedna z opinii na Cnet-ach

" Version: Ashampoo FireWall Free 1.2

"Best free firewall I have used! - Works great with MSE"

by Dubsmith on June 15, 2011

Pros:Does everything I need a firewall to do. No nagware or popups. Runs silently when just monitoring ports not programs. Rules list is clear and easily edited. System achieved a perfect "TruStealth" rating. Not a single packet leaked by GRC ShieldsUP!

Cons: For me nothing. Other reviewers in the past have said it''s a poor option, but from my testing and research it seems solid as a rock.

Summary:When used in conjunction with Microsoft Security Essentials ShieldsUP! also said:

-All attempts to get any information from your computer have FAILED. (This is very uncommon for a Windows networking-based PC.)
-One or more ports on this system are operating in FULL STEALTH MODE! which represents advanced computer and port stealthing capabilities
-This computer appears to be VERY SECURE since it is NOT exposing ANY of its internal NetBIOS networking protocol over the Internet.
-There is NO EVIDENCE WHATSOEVER that a port (or even any computer) exists at this IP address!

A lot of the positive reviews on here for Ashampoo seem to consider it only as a good option for beginners or technophobes. My answer to that is, why make life difficult? If it works and it''s nice to use - use it!"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


OK, OK...wiem, że są również i niepochlebne opinie i bardzo niskie oceny, ale przeważnie jest tak, że wynikają z błędnych instalacji, konfiguracji lub braku umiejętności w obsługiwaniu zapór Cool

Eugeniusz

Chyba dodam do swojego DWPF i AVG.
eee tam - wymyślacie z tymi zaporami a zwłaszcza z darmowymi gdzie macie pod nosem świetny produkt od Comodo i dziwi mnie że macie tak mocno zakorzeniony strach przed śledzeniem - zwłaszcza że jest to fobia nie uzasadniona...Tongue

Eugeniusz

Każdy używa czego chce. Jeśli Ichito odnajduje jakiś ciekawy firewall czy monitor systemu to na pewno trzeba go sprawdzić.
Kiedyś miałem go przez kilka dni. Był bardzo lekki i prosty. Ale spełniał swoją funkcję.
Nie mam ochoty instalować Comodo bo chcę korzystać z firewalla i tylko z niego, Defense+ (tak wiem, można wyłączyć, ale nie można odinstalować) jest mi niepotrzebne.

//w CLT wespół z DWPF 330/340, tyle że nie pojawiło się żadne okienko firewalla Ashampoo.
A po co Ci Gieniu ten Ashampoo jak masz w DW firewalla , który to bez żadnej dodatkowej zapory daje ten sam wynik ?

Eugeniusz

Potrzebuję czegoś więcej niż firewall w DWPF.
slawsi5 napisał(a):eee tam - wymyślacie z tymi zaporami a zwłaszcza z darmowymi gdzie macie pod nosem świetny produkt od Comodo i dziwi mnie że macie tak mocno zakorzeniony strach przed śledzeniem - zwłaszcza że jest to fobia nie uzasadniona...

Slawsi...nikt niczego nie wymyśla i nie chodzi o to, by jakoś specjalnie szukać alternatywy dla Comodo. Ta zapora ani nie jest najlepsza, ani jakaś specjalnie wzorcowa i jak wiesz istnieją dziesiątki zapór mniej lub bardziej rozbudowanych. Każdy dobiera do swoich potrzeb i umiejętności oraz do możliwości, które zapora oferuje. Czy to będzie Ashampoo czy cokolwiek innego, jest to sprawą indywidualną.
Czasem warto przypominać o starszych programach, bo pomimo tego, że mogą nie być już rozwijane, że nie są "wybajerowane", to wciąż oferują solidną i w zupełności wystarczającą ochronę Smile
witam, czy warto tala zapore miec na xp he, ktorejto aktualizacja skonczyla sie w 2008 roku? czysystemowa xp aktualizowana od tego lepsza? comodo cos w kulki u mnie leci pozostaje pc tools firewall plus, nowe comodo jeszcze raz sprubuje zainstalowac jak beda problemy to pewno pc tools bedzie

Eugeniusz

Na XP Home? Zawsze lepszy Ashampoo Firewall Free niż ta wbudowana w system.
jak to jest, że Microsoft nie może w jakiś sposób upgradeować tej zapory w xp ,albo udostępnić tą co jest w win 7 by było pod xp? Nie kapuję...

Eugeniusz

Windows jest bardzo silnie "skonsolidowany" ze sobą, próba aktualizacji zapory pociąga za sobą szereg zmian.
Windows to nie Linux Tongue
może kiedyśGrin jak zaprzestaną rozwoju....LOOOL wsparcia xpka za ten rok czy 3 to nie ma co w sumie się o to martwić....