SafeGroup

Pełna wersja: Windows 7 - Opcja "przenieś"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Czy ktoś może mi powiedzieć na jakiej zasadzie działa ta opcja w Win 7 ? W systemie XP funkcja przenieś, przenosiła w ułamku sekundy pliki do innych katalogów, w Win 7 zamiast je przenosić po prostu je kopiuje. Czy ktoś wie jak temu zaradzić ?

Pzdr .

Konto usunięte

CTRL + X a potem CTRL + V i nie ma bata, po prostu musi przenieść.
Gdy coś kopiujesz folder źródłowy wygląda tak jak normalnie, gdy zaznaczasz do przeniesienia, powinien być "półprzezroczysty".

Tak w ogóle to czym robić: klawiaturą, myszą?

EDIT:
Chyba już wiem o co chodzi.

Przenosisz po prostu myszką, tak? Gdy plik przeciągasz na katalog, to zostanie on przeniesiony.
Gdy przeciągniesz plik na skrót do katalogu, to zostanie skopiowany.
Tak to działa.

Nie wiem czemu tak zrobili i na początku też było to dla mnie mylące, no ale przyzwyczaiłem się Smile
CTRL + X a potem CTRL + V i nie ma bata

Działa Smile

Tak Lukas, mnie też to dziwi i drażniTongue

Dzięki za podpowiedź .

Pozdrawiam.
Albo po prostu wystarczy przytrzymać Shift + LPM i przeniesie Tongue

andrzej76

"Uruchom Edytor rejestru.
Przejdź do klucza [HKEY_CLASSES_ROOT\AllFilesystemObjects\shellex\ContextMenuHandlers]- znajdziesz go za rozszerzeniami plików.
Powinny znajdować się tam m.in. klucze - Copy To i Move To. Jeżeli jednak nie istnieją utwórz je.
Jeżeli chcesz dodać opcję Kopiuj do folderu do menu kontekstowego otwórz klucz Copy To i w wartość domyślną wpisz "{C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}".
Jeżeli dodatkowo chcesz dodać opcje Przenieś do folderu w wartość domyślną w kluczu Move To wpisz "{C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}".
Można tak,jest też szybko,albo program Sunrise Seven i jest tam ta opcja i kilkadziesiąt innych.