SafeGroup

Pełna wersja: Norton DNS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Konto usunięte

Tematu jakoś nie znalazłem, chociaż dyskusje już o tym były.
Dzisiaj chciałem sobie wrzucić, wchodzę na ich podstronę i... znacznie to przebudowali:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Możemy sobie dopasować, co ma nam filtrować - np. dla komputera z dziećmi nie tylko malware, ale również wszelkie 18+.
Nie wiem jak ze skutecznością. Poprzedni nieco za mocny moim zdaniem czasami był, to teraz sobie potestuję znowu Wink
Ja tylko dodam ze Steve Gibson opublikował jakiś czas temu narzedzie ktore analizuje sposrod

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

te znajdujące sie najblizej nas i najszybsze serwery DNS (m.in. Atman, NASK, etc). Test taki trwa ~40min a jego wynik jest zobrazowany wykresem.
Link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

Jeden koleś sprzedawał "coś podobnego" na allegro, tyle że "nieco mniej" opcji, a reklamował jako przyśpieszenie internetu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


DNS ma znaczenie dla pierwszego połączenia, potem i tak zarówno przeglądarka jak i system zapisują dane w cache, no chyba że to wyłączymy.
W wypadku Nortona, ClearCloud czy Comodo DNS nie chodzi o szybkość, a filtrowanie.

PS: Póki co nie zauważyłem aby blokował jakieś większe portale (a to się zdarzało wcześniej).
Co ciekawe, bazy malware też nie blokuje Smile
Mi te z Hm najlepiej śmigają Smile
Tak w ogóle to swoje DNSy chyba zrobię.


Dodano: 15 lut 2011, o 12:40

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A szansa jest na forumowy im ? :p
np. ....im ? Tongue
Jarek, jak Ci za pierwszym razem skonczy skanowac (tak jak na wyniku powyzej) powinno pojawic sie zapytanie programu czy chcesz zbudowac liste DNS: Build Custom Nameserver List > takie okienko:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dopiero wtedy program zacznie analize na podstawie Twojego polaczenia i budowe listy najszybszych DNS-ow do przetestowania.
mateusxzz napisał(a):A szansa jest na forumowy im ? :p

Od początku jest. Mail = XMPP
Creer napisał(a):Jarek, jak Ci za pierwszym razem skonczy skanowac (tak jak na wyniku powyzej) powinno pojawic sie zapytanie programu czy chcesz zbudowac liste DNS: Build Custom Nameserver List > takie okienko:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dopiero wtedy program zacznie analize na podstawie Twojego polaczenia i budowe listy najszybszych DNS-ow do przetestowania

Tego nie wiedziałem - nie doczytałem.

Tych które obecnie mam i tak nie przebiją żadne inne.
I mój ISP i reszta jest wpięta do TASKu więc jest dobrze Smile

andrzej76

Które serwery są najlepsze wg. tego benchmarku? Tam gdzie zielona linia najdalej?Bo się w tym nie orientuję, i proszę o pomoc.
Tam gdzie linie sa najkrótsze.
Wlacz filtrowanie wg. najszybszych wynikow

andrzej76

Dzięki mistrzu!!
Dla mojej lokalizacji najszybszy DNS jest od Nortona.Tongue

andrzej76

Ja także teraz mam najszybszy DNS od Nortona,zmieniłem z serwerów Comodo,bo jego firewalla używam.
lukasamd napisał(a):[...]
PS: Póki co nie zauważyłem aby blokował jakieś większe portale (a to się zdarzało wcześniej).
Co ciekawe, bazy malware też nie blokuje Smile

Wejdź na stronę wiadomości wirtualnej polski to się zdziwiszNone
Większość serwerów na których wp.pl trzyma obrazki jest blokowana... i strasznie głupio czyta się wiadomości bez załączonych fotek...Grin

Konto usunięte

Aaaa, no właśnie się dziwiłem, czemu na niektórych podstronach wp nie mam nic Craze
No ale olał, bo nie zaglądam na nie zbyt często, więc mi to nie przeszkadza.
Zauważyłem, że nie tylko WP jest problemem, kilka innych stronek, też się nie ładuje.

andrzej76

Też miałem ten problem,wróciłem do DNS-ów Comodo i jest teraz wszystko ok.,net śmiga szybko.
a u mnie najszybszy od mego usługodawcy iplus
Norton DNS widzi stronę pobierania Winamp''a jako niebezpieczną:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zgłosi ktoś?
Inne FP:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]