SafeGroup

Pełna wersja: Wydany Service Pack 1 final do Windows 7
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

andrzej76

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Można go pobrać min., pod tym linkiem, lub z aktualizacji automatycznych(jak włączone) w systemie.
Zgadza sie juz jest w WU: Windows 7 Service Pack 1 (KB976932)
Cytat:
Download size: 44,0 MB - 533,1 MB

You may need to restart your computer for this update to take effect.

Update type: Important

Windows 7 Service Pack 1 is a recommended collection of updates and improvements to Windows that are combined into a single installable update. The service pack can help make your computer safer and more reliable. A typical installation will take about 30 minutes to complete, and you will have to restart your computer about halfway through the process.

Eugeniusz

Ściągnąłem tydzień temu z MSDN ale jeszcze nie instalowałem.

andrzej76

Mi tam jak miałem RC lapitopi jakoś sprawniej działał,niby tylko aktualizacje w nim zawarte.

Konto usunięte

Nie tylko, są również HotFixy nie publikowane w Windows Update.
Ja też mam takie wrażenie - komputer działa znacznie żwawiej niż wcześniej.
Teraz przydałoby się i tak wrzucić czysty system od razu z SP1, ciekawe kiedy będzie w MSDNAA.
lukasamd napisał(a):ciekawe kiedy będzie w MSDNAA.

Też czekam, ale znam opieszałość admina i pewnie u mnie z opóźnieniem paru dni dodatkowo. Mnie się raczej nie przyda, ale sporo ludziom formatuje, dlatego takie ulepszenie to zawsze lepiej.

marsellus

Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

U mnie 88MB.
Rzucające się w oczy sporo węższe menu start. I chyba doszedł nowy proces spoolsv.exe?
Spoolsv.exe był chyba bo nieraz się zastanawiałem co to, ale to jakaś pierdułka.
Mnie uratował przed błędami przy instalacji ITUNES Smile Polecam .
Nie wiem jak u was ale u mnie nie ma zakładki Użytkownicy w menedżerze zadań.

andrzej76

U mnie jest zakładka - użytkownicy, i śmiga lapitopi troszkę jakby szybciej, takie moje odczucie.
donq napisał(a):Spoolsv.exe był chyba bo nieraz się zastanawiałem co to, ale to jakaś pierdułka.

Spoolsv.exe to bufor wydruku.
Szerokość Menu Start to kwestia przyzwyczajenia, ja w sumie już do niego przywykłem. Tongue
Co do szybkości, to mam wrażenie, że Windows Explorer szybciej ładuje pliki i nie ma kilku sekundowej zawiechy przy wybudzaniu komputera. Może to tylko moje wrażenie.
Po aktualizacji wszystko cacy - tylko jakoś długo instalował się... Grin
u mnie też jest po aktualizacji ok ale zrobiłem sobie beckup przed instalacją
już się wiele użytkowników skarży że update rozwalił im system

andrzej76

Szerokość menu start i wiele innych pierdułek można ustawić Sunrise Seven.Tylko nie kombinować z PAE na 32 bit,bo można się roszczarować,lepiej tego nie tykać(w progsie zakładka-odblokuj usługę 128 bit.....),reszta bezpieczna, sprawdzone.(jest też opcja resetowania 30 dni do aktywacji,można tak 3 razy,czyli bez klucza legalnie możemy używać minimum 90 dni).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A co do zakładki użytkownicy w menedżerze zadań - ma ktoś pomysł czemu to znikło?

andrzej76

Ja nie mam zielonego pojęcia, u mnie jest, ale nie używam go, zamiast tego Sysinternals Suite, jest free i w nim zawarty jest autoruns.exe który pokazuje co z startem się uruchamia, i proces explorer exe. który pokazuje zużycie ramu poszczególnych programów.
Oj długo się instalował, godzinę czasu na 7 x64

Na 7 w porównaniu do 2008R2, nic nie wnosi nowego, to jest tylko zbiór wszystkich hotfixów do wydania SP1. Na 2008r2 jest parę nowych rzeczy dodanych.
Po zrobieniu "oczyszczanie dysku" z zaznaczoną opcją "Pliki kopii zapasowej SP" zwalnia się jakoś 3GB miejsca z HDD.

andrzej76

Mi po uruchomieniu oczyszczania dysku zwolniło 920 Mb, a mam też 64 bit Win 7.

Eugeniusz

A u mnie całkiem szybko się zainstalował. Na 2GHz Athlonie i 1GB RAM Smile
Stron: 1 2