SafeGroup

Pełna wersja: Antywirus - wymagania sprzętowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nie wiem czy dobry dział, mam pytanie
Możecie mi wymienić jakieś programy antywirusowe, które nie mają dużych wymagań sprzętowych, a są bardzo dobre?

/Przeniosłem do działu Prośby z racji tego ze charakter założonego przez Ciebie wątku przerodziłby się w dyskusję

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, która w dziale Programy Antywirusowe jest zabroniona. /Creer
Tu masz podobne wątki z wieloma opiniami na naszym forum...możliwe, że coś znajdziesz dla siebie. Jakby co...pytaj Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

U mnie np. na jednym komputerze (stacjonarny) jest PCTools FW i do tego Panda Cloud AV, a an drugim (laptok) jako zapora jest Outpost 2009 Free i Avast 6. Na każdym z nich dodatkowo SpyShelter, który jest doskonałym uzupełnieniem ochrony a przy tym całkiem przyzwoitym HIPSem (monitorem systemu).
Obecnie mam F-secure, czy warto go zamienić na coś innego, lżejszego?Czytałem, że Comodo jest dość dobry?
f-secure ma lepszą wykrywalność comodo i raczej nie jest od niego cięższy oczywiście ilość procesów f-secura jest o wiele za dużaWall
comodo ma za to piaskownice która działa jak działa...
i HIPSa który pyta o rózne akcje programów w f-secure także jest HIPS ale pełen automat i pyta tylko w razie jak wykryje cos niebezpiecznego jeśli f-secure dobrze działa to raczej nie ma co zmieniać
myślałem, że zmiana antywirusa zmieni szybkość działania mojego komputera, ale jak mówisz, że f-secure jest dobry to oznacza, że czas sformatować mój komputer Smile
oczywiście sa lżejsze programy np avast norton immunet
ale mi chodzi o lzejsze ale lepsze od f-secure, nie chce zmieniać na coś gorszego
Matek...działa?...działa. Coś się sypie?...chyba nie. Co chcesz zmieniać? A jeśli zależy Ci na lekkości, to naprawdę musisz sam poeksperymentować, bo my co najwyżej możemy dać sugestię, ale to na Twoim sprzęcie ma to chodzić Smile Norton...Avast...Immunet...Panda Cloud...wszystko jest lekkie i śmiga u większości bez problemów, ale to tylko AV...do tego zapora...np. PCToolsy, Privatefirewall, Outpost Free - wszystkie za free i wszystkie naprawdę bez zbędnych obciążeń systemu...możesz Look''n''Stop...to już gigant jeśli chodzi o możliwości i nikłe zużycie zasobów, ale płatny. I całe mnóstwo innych kombinacji, które trudno wymienić.
Po sformatowaniu komputera będę mógł więcej powiedzieć, czy zmiana jest konieczna czy nie, dziękuje wszystkim za pomoc Smile
Napisz ile komp chodził bez formatowania, widząc, że masz XP to mogło dojść do "zaprószenia ognia" Smile

Tylko jak już robisz format to zrób pełny, nie quick Smile

Eugeniusz

tommy504 napisał(a):Tylko jak już robisz format to zrób pełny, nie quick Smile

Czemu?
Jeśli to HDD to jak najbardziej pełny format, nacechuje jeszcze raz/odświeży klastry, gienek też się pytasz...
tommy504 napisał(a):Jeśli to HDD to jak najbardziej pełny format, nacechuje jeszcze raz/odświeży klastry, gienek też się pytasz...

A co z 500 gb filmów i muzy,jak ktoś nie ma dysku zewnętrznego ? Aleś Tommy wymyślił Grin

Eugeniusz

Z tego co wiem, to niskopoziomowy wykonuje się przy występowaniu niestabilnych sektorów albo przy reinicjalizacji dysku.

500GB dysk i takie formatowanie? Dobre kilkadziesiąt minut czekania.
W Windows Vista/7 podczas instalacji można wykonać tylko szybkie formatowanie. Ciekawe, czemu zaprzestali dodawania opcji "wolnego" formatowania?
A chciałoby ci się czekać, aż zakończy "wolne" formatowanie np dysku 1 TB ? Grin

Konto usunięte

Niskopoziomowe != pełne z XP.
Jakbyś przejechał niskopoziomowym, to możesz sobie taki dysk na śmietnik wyrzucić, to robi fabryka, nie userzy.

Różnica między szybkim a pełnym jest taka, że przy pełnym dodatkowo skanuje na obecność uszkodzonych sektorów (dlatego tyle to trwa).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No oczywiście, że nie. Właśnie myślę, że dlatego to wywalili. Jednak w "zaawansowane" mogliby dodać... Sam mam dysk 750GB, więc biorę szybkie.
Staaary... Jak masz F-Secure to naprawdę nie ma sensu zmieniać na coś innego. Masz kompletnego IS-a i chcesz to zamienić na jakiś dobierany do siebie antywir i firewall? Szczęścia, zdrowia i cierpliwości życzę. Naprawdę F-S aż tak nie zamula, jak dwa średnio kompatybilne ze sobą programy...

Poza tym niestety zgadza się, że jak komputer jest zamulony długim działaniem na XP-ku, to szybki format za wiele nie da. Gruntownie i równo z trawą, poza tym polecam przerzucić się na W7. Nie ma już co dudłać tego XP w nieskończoność, to dobry system ale jego czas już przeminął.
Cytat: ...poza tym polecam przerzucić się na W7. Nie ma już co dudłać tego XP w nieskończoność, to dobry system ale jego czas już przeminął.

Polecasz 7demke a sam siedzisz na xp...?Tongue
JA bym radził zamianę FS na CIS i nie słuchaj opinii o jego słabej skuteczności, AV w COMODO na poziomie 97% , HIPS zadaje pytania ale chyba od tego jest, a piaskowinica oraz FW w COMODO są bardzo szczelne,sam używam ten pakiet i na razie nie w głowie mi go zmieniać...
Stron: 1 2