SafeGroup

Pełna wersja: Mini Test Proactiv Programów AV
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

andrzej76

Wykonałem test"proactiv" 4 programami antywirusowymi na paczce 100 malware losowo wybranych i przeniesionych do jednego folderu.
Celem testu było pokazanie zachowania się i skutecznościaplikacji zabezpieczającej podczas skanowania tradycyjnego, bez uruchamiania malware, a także skuteczność ów aplikacji na tle uruchamianych wirusów, bo jak wiemy, nie wszystkie programy av działają w jednakowy sposób,w niektórych av jest towykrywanie zagrożenia poprzez analizę zachowań aplikacjii kompleksowej detekcji heurystycznej(Sonar w NIS), inne opierają się na tzw. chmurze obliczeniowej, gdzie pliki wysyłane są i skanowane na serewerach on-line.(BluePoint, Panda CA,Immunet...).

Wyniki testu :

1.Norton Internet Security 2011 - skanowanie bez funkcji Sonar 35/100 35%
2.BluePointSecurity 2010 - skanowanie bez uruch. malware22/100 22%
3.Panda Cloud Anti.. Free - skanowanie bez uruch. malware48/100 48%
4. PcTools IS 2011- skanowanie bez uruch. malware 43/10043%

Te same aplikacje z uruchomioną opcją " Proactiv"(uruchamianie wirusów):

1. Norton Internet Security 2011 + opcja Sonar 64/100 64% (wzrost skuteczności o 29%)
2.BluePoint Security 2010+ uruchamiane malware 62/100 62% (wzrost skuteczności o 40%)
3.Panda Coud Anti.. Free+ uruchamiane malware 68/100 68% (wzrost skuteczności o 20%)
4.PC Tools IS 2011 + uruchamianemalware 58/10058% (wzrost skuteczności o 15%)

A teraz dla przykładu popularne programy av i skuteczność ich skanerów" on-demand":

1.Avast 6 Free -74/100 74%
2.AVG Free - 76/10076%
3.Avira Free - 65/100 65%

Każdy ma prawo i wybór do własnego programu antywirusowego.
Ocenę pozostawiam Wam, które są bardziej skuteczne.



Tests Performed andrzej76 - The head of AV''s test - safegroup.pl
z paczkami to troche lipa lepiej sprawdzić na linkach np zmalc0de i MDLGrin

andrzej76

Podaj linki lub adresy stron, to jutro to sprawdzę, jak masz Zordziku.

edit:.malc0de.com/database- z tego mogę sprawdzać, jest odpowiednia.
listy na tych stronach są uzupełniane na bieżąco tak że zawsze są tam świeżynki i mozna by przetestować antyvirki na tych samych linkach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jak byś mógł to dorzuć do testu Trend Micro podobno ładnie blokuje virki ze stron

andrzej76

Ok., dzięki, jutro, pojutrze, jak będę miał troszkę czasu po południu lub wieczorem , sprawdzę NIS i BluePoint, ale nie obiecuję na 100% , bo kompiluję paczkę 12000 malware do kolejnego testu.
Trzeba było od razu Andrzejekzrobić teścik na linkach....a nie jakichś durnych paczkach którymi interesuje się tylko 50 osób w sieci z naszego Forum Grin

andrzej76

Meir- co ma wisieć - nie utonie, sorry, że na to nie wpadłem od razu, ale jest obiecane, i zawsze się wywiązuję.Niech będzie na razie na paczkach- zawsze jakiś jest jednak pogląd na te aplikacje.
edit; sprawdzę też Trend Micro
Ok.Andrzejek Smile
Meir napisał(a):Trzeba było od razu Andrzejekzrobić teścik na linkach....a nie jakichś durnych paczkach którymi interesuje się tylko 50 osób w sieci z naszego Forum Grin


OMG ale grymasy Grin ... no cóż, Norton bez wynalazków takich jak download coś tam wypada kiepsko.
Trzeba się zastanowić co by kliknął użytkownik gdy właśnie pobrał swojegocracka do gry, w którą zawsze chciał grać.
Nadzwyczajnej zignoruje alert o tym, że pliczek jest nieznany.
Trzeba też pamiętać, że strony to nie jedyne źródło zagrożeń.
Załączniki, flash-diski itd.


A paczki nie są durne bo korzysta z nic wiele producentów AV.. w tym bezpośrednio Emsi, VIPRE, Arca vir na pewno. Chyba 99% amatorów-testerów zna tą stronę na całym świecie. YT jest pełne filmików testów z paczkami z Polski. Cool
comodo na paczkach ma wynki podobne do nortona
a wyniku proactiv na nim nie ma co sprawdzać bo może równie dobrze zapytać o 100 zainfekowanych plików jak i i 100 zdrowych nowych plików i trzeba sobie zgadnąć który jest zagrożeniemCool
Meir napisał(a):Trzeba było od razu Andrzejekzrobić teścik na linkach....a nie jakichś durnych paczkach którymi interesuje się tylko 50 osób w sieci z naszego Forum Grin


Chłopczyku, nie wiem czy wiesz, ale niektóre live linki żyją krócej niż np.12h. Pobranie takiego sampla to miodzio by zrobić mu sygnaturę. A ty sobie możesz wtedy tego linka testować po 12h.Grin I tu są dobre paczki; durne to są twoje posty, bo jak zwykle umiesz w nich tylko nakazywać. Może ty byś zaczął coś testować? hmmm? Może się 55 osób interesuje, albo 500 a nie 50, sprawdziłeś to dokładnie? skąd ty możesz takie rzeczy wiedzieć chłopczyku?

, jak chcesz

Wrzuciłem moje ostatnie linki (ok. 1100) tj. z 20-21.03.2011(mix mbam, mdl, scumware, malcode):

[malware]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


pass: sg[/malware]

Obrobione, tzn. z prefixem http, od A-Z, bez duplikatów.
Dzięki Tommy i naprawdę niezła kolekcja Lol
w wersji ff 4 co prawda jeszcze nie ma chyba tego dodatku, ale jest coś takiego jak block site, dajesz adres na czarną liste i hulaj dusza piekła nie ma Wink
tommy504 napisał(a):Chłopczyku, nie wiem czy wiesz, ale niektóre live linki żyją krócej niż np.12h. Pobranie takiego sampla to miodzio by zrobić mu sygnaturę. A ty sobie możesz wtedy tego linka testować po 12h.Grin I tu są dobre paczki; durne to są twoje posty, bo jak zwykle umiesz w nich tylko nakazywać. Może ty byś zaczął coś testować? hmmm? Może się 55 osób interesuje, albo 500 a nie 50, sprawdziłeś to dokładnie? skąd ty możesz takie rzeczy wiedzieć chłopczyku?

Niepotrzebnie się Synku spinasz...każdy ma prawo do swojej oceny Tongue
albo się uspokoicie [w szczególności meir]albo zaraz zgłosze to do admina...mam dosyć waszych debilnych sporów...
shinjiru napisał(a):albo się uspokoicie [w szczególności meir]albo zaraz zgłosze to do admina...mam dosyć waszych debilnych sporów...

Shinrjiu...nie za bardzo wiem o czym piszesz Smile
Meir nie cwaniakuj i nie podpuszczaj...
Eru zachowuj się i panuj nad emocjami...
he he znów się zaczyna Wall ciepło się zrobiło więc kłócić się w piaskownicy dzieci bo niektórzy tak się zachowują-podpuszczają,a co najgorsze nie potrafią obronić swojej wypowiedzi to zaczynają kłótnie..

andrzej76

Spokojnie Panowie, to tylko test, nie obrażajcie się wzajemnie, mogę robić na paczkach, z linków Tommego i z czego dusza zapragnie, każdy sam sobie oceni dany program, a testować się nie boję, na virtualu 3 systemy postawione, na żywca też mogę, bo teraz jestem już zabezpieczony w 100%, i nie ma mowy o awarii jakiegoś dysku, 1 w lapie 500Gb, 1 na usb - 500Gb i jeszcze 1 na usb - 320Gb, także relax, ogarnę.Znając Meira to taki jego charakter wypowiedzi, ja się nie obrażam bo go już poznałem, jak coś sugeruje to przemyślę to i postanowię zrobić lub nie,zresztą cenię każde Wasze podpowiedzi co do testów, dla mnie to przyjemność je dla Was robić.
Stron: 1 2