SafeGroup

Pełna wersja: II Teścik Proactiv na Linkach do zarażonych stron
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Wykonałem mały test na losowo wybranych 25 linkach wrzuconych przez Tommego504 programem NIS 2011 i BluePoint Security 2010, a dla porównaniaotwierałem je Avastem 6 Free.

Wynik Teściku:

1 Norton Internet Security 2011+ Sonar- 23/2592% wykrywalności,usunął lub zablokował ( bez ingerencji użytkownika- automatycznie)

2.BluePoint Security 2010 -18/25 72%wykrywalności, usunął lub generował komunikat, że podejrzane, więc blokowałem
(ingerencja użytkownika)


3.Avast 6 Free -25/25 100%wykrywalności, usunął ( bez ingerencji użytkownika - automatycznie)



Proszę, jest na linkach,trochę lepiej wykrywalność wypada niż na paczkach, ale oba są ważne.

Tests Performed andrzej76 - The head of AV''s test - safegroup.pl
No Avast pnie się w górę,może zaczęli pracować nad definicjami i wykrywalnością proaktywną, zamiast nad wyglądem ?
Powtórz jak masz czas i ochotę te testy przez kilka dni, to da nam to jakiś lepszy obraz.

andrzej76

Ja byłem w szoku, co on wyprawia, wszystko blokował w przeciągu ułamku sekundy, ale BP i Norton jak by nie patrzeć - czołóweczka.Avast ogólnie, ile byś mu nie zapodał malware - wysoka skuteczność, zobaczymy jak mu teraz niedługo zapodam 12000 wszelakiego szajsu, co on potrafi.A te 2 co puścił NIS z linków - Avast zlikwidował po restarcie kompa.

Edit: Facecik-powtórzyć na tych samych linkach teścik, czy inne zapodać.
No cóż...cieszy wynik Avasta...bo go używam i jak widać był to dobry wybór Smile Ale żeby aż 100%? Muszą naprawdę solidnie tam pracować, że jego wyniki są teraz na tak przyzwoitym poziomie w każdym właściwie teście.

andrzej76

W kolejnym teście....hm...przekonamy się,czy dalej wysoki poziom skuteczności tego softu, myślę że teraz będzie tylko coraz lepiej, a narzekać nie można, bo wyniki mówią same za siebie.

andrzej76

Około 16-18 wynik testu na 12 000 malware.