SafeGroup

Pełna wersja: Kopia zainstalowanych na komputerze programów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy wiecie może jakim programem mogę wykonać kopię [by móc je później przywrócić z niej na nowo postawionym systemie]wszystkich zainstalowanych programów? Niby mogę to zrobić Acronisem, ale wywala jakiś błąd... -.- coś z licznikiem... czy coś
zainstalowanych programów to raczej się nie da zrobić kopii

andrzej76

Acronis robi kopię całego systemu z zainstalowanymi programami, jak padnie Windows, to po prostu wskazujesz partycje z backup-em i przywracasz,masz to co było przed awarią, lub jak padnie całkiem komp, przywracasz system z bootowalnej płyty stworzonej w programie Acronis.

Edit; jaki masz błąd z licznikiem, w ogóle z jakim licznikiem?
A czy jednak z tej kopi systemu /partycji moge po prostu przywrócić określone rzeczy? Czy jakbym zainstalował sobie dajmy na to xpka to z tej kopi mógłbym przywrócić wszystkie aplikacje? Jak odzyskiwałem ta partycje to zdaje się była taka możliwość chyba... o ile dobrze pamiętam ^^

edit; nie wiem co to jest ten licznik właśnie [pewnie coś z nazwą pokleciłem zara sprawdze ^^]ale jakiś kod był w szczegółach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


coś takiego

andrzej76

Jak zainstalujesz sobie XP-ka obok Windows 7, czy samego XP?

edit; jak kod to może błędu.
Możesz zainteresować się programami typu ISR - robisz snapa (snapshot - migawka) systemu jak na maszynie wirtualnej a potem przywracasz sobie do określonego snapa - mówiąc skrótowo Wink

andrzej76

Z snapshota można także korzystać z Comodo Time Machine, prościzna i szybko.
andrzej76 napisał(a):Z snapshota można także korzystać z Comodo Time Machine, prościzna i szybko.


Bo CTM to program ISR bazujący na Rollback Rx/EAZ-Fix (ten sam program pod 2 nazwami) Wink
jak zainstaluje na czysto xpka [w tworzeniu obrazu mam możliwośc stworzenia obrazu zainstalowanych aplikacji...[ich ustawień?]tylko właśnie ten błąd...

zobacze comodo jeszcze ;p
musisz najpierw zrobić kopie systemu bez programów potem kopie różnicową
trochę nie bardzo rozumiem...zord, bo tam mam wybór zrobić kopie stanu systemu [czyli, że niby sam system bez niczego?]którą już zrobiłem, wyżej jest możliwość kopi dysków i partycji i w niej są te możliwości [obraz różnicowy /pełny i przyrostowy]i... w sumie tyle [zonk]teraz sobie robię kopię całej partycji... i tak to mało jest Tongue


edit; gdy wybieram utwórz kopię ustawień aplikacji i wybieram poprzednią kopię partycji z systemem to przy próbie ze różnicowanym i przyrostowym też wyskakuje błąd z licznikiem... czyli wychodzi na to, że muszę zrobić obraz pełny i nadpisać? I wtedy te aplikacje których nie było w tej kopi mi się automatycznie dodadzą, a stare wersje np. ff mi się ''updateują'' do obecnej?
z tego co pamiętam to przed pierwszą kopią trzeba ustawić że będzie to kopia różnicowa a nie jednorazowa bo do tej jednorazowej już różnicowej się nie da zrobić
kopia różnicowa zapisuje zmiany w stosunku do pełnej kopi zapasowej..jeśli masz miejsce na dysku to polecam zrobić na nim partycję Acronis Secure Zone nie jest to bezpieczna metoda(lipa jak awaria dysku będzie) lecz najszybsze przywracanie.polecam też aktywację Acronis startup recovery menager ponieważ nie musisz posiadać płyty w razie awari systemu tylko właczasz Acronis f11 przy rozruchu.
yhym...no nic nawet po nadpisaniu nic nie mogłem z tymi nieszczęsnymi aplikacjami zrobić eh...zobaczę jeszcze komode ,a potem być może postawie nowy system , po instaluje owe aplikacje [bo je mam Tongue

partycje acronis zone mam , recover też, mam też bootowalne cd Tongue
ja też takowy sposób stosuje czyli mam kopię czystego systemu oraz kopię z zainstalowanymi podstawowymi programami i sterownikami.
hm... to chyba też będę musiał tak zrobić wygląda na to, że to najlepszy sposób ;p
Ja stosuje inna polityke:

1. Backup od razu po instalacji systemu + jego aktywacji (jest to najwazniejszy image backup).
2. Backup po zainstalowaniu sterownikow + windows update/SP.
3. Backup po zainstalowaniu wszystkich niezbednych programow.
4. Backup po zainstalowaniu programow zabezpieczajacych.
Przed kazdym backupem defragmentacja partycji systemowej.

Tak rozplanowane obrazy dysku (partycji systemowej) daja mi spora elastycznosc w wyborze powrotu do danej konfiguracji.
omg! this is the greates way I ever seen in my life!

I chyba własnie taki sposób wybiorę ^^ [jednak]

andrzej76

A ja mam backup po skonfigurowaniu wszystkiego na kompie, tak jak ma być i mi pasuje, czyli wszystkie aktualizacje,programy,wygląd,konfiguracja bebechów bo to zawsze robię,bez tego ani rusz-wyłączam zbędne usługi, i ma on ok.8Gb,na oddzielnej partycji logicznej, czyli 1 backup i to mi wystarcza, nie zagłębiam się w kilka-bo po moich zabiegach komp jest stabilny i śmiga jak należy.(nie potrzebuję wtedy więcej niż jeden zapas).
Kopia programów? Instaluje programy na drugiej partycji w postaci portable i mogę trzepać formatami jak leci Wink Kopia systemu za pomocą programu też jest dobra bo przyspiesza przywracanie drastycznie. Dla mnie trzymanie systemu programów na tej samej partycji to złe rozwiązanie, lepiej na oddzielnej, ważne dane jeszcze na innej, by w razie czego móc nawet bez obaw z formatować partycję z programami/systemem. Jak nie ma wersji portable w sieci, to dużo gier/programów zwykle nie wymaga ponownej instalacji i rusza z kopyta, ewentualnie trza z rejestru sobie kopię klucza z wpisami programu skopiować.

Rozwiązań jest sporo - musisz pomyśleć które będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie.
Stron: 1 2