SafeGroup

Pełna wersja: Ubuntu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

andrzej76

Przedstawiam zrzuty ekranu z nowego Ubuntu 11.04 (teraz wersja beta 2)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eugeniusz

Nie wrzucaj na ImageShacka bo czasami jest wolny i przez to całe forum siada. Kiedyś był nawet zablokowany na forum.
I ja bym proponował jego blokadę Wink

Wrzucaj na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

andrzej76

Gdzieś mi te adresy uciekły, sorry, dzięki za info.Może być allezdjęcia.pl?

Edit: Pasek ikon po lewej na screeenach, chowa się w automacie jak np., włączamy przeglądarkę, jak coś mamy uruchomione, to na danej ikonie jest strzałeczka, można do niego dodawać i usuwać inne ikony- wygodne i pożyteczne.
Weź bild.me

A zdjęcia super. Rzeczywiście, Unity to krok naprzód w stosunku do Gnome 2.x, podoba mi się. Grin

andrzej76

Też byłem dzisiaj zaskoczony,bo wcześniej miałem 10.04 i teraz non stop Windows, postanowiłem jednak sprawdzić, co się w Ubuntu zmieniło, i się zmieniło sporo, na plus oczywiście.Teraz mam Ubuntu i Windows 7 obok siebie, to mogę sobię zmieniać systemik.

Edit: Zaraz dorzucę parę screenów jeszcze.

Eugeniusz

Ile RAM pobiera na start?

andrzej76

Gieniu, nie wiem gdzie w nim sprawdzić, jeszcze nie grzebałem wszędzie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eugeniusz

Hmm top, htop, free, monitor systemu

andrzej76

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Znalazłem, jest to aplikacja Monitor Systemu, teraz na odpalonym ponad 900Mb.(na screenie)
lol więcej niz 64 bitowa 7

andrzej76

Ale zapitala szybciej niż nawet poczciwy Windows XP , niesamowita jest ta jego prędkość , ja jestem pod wrażeniem, wszystko płynnie chodzi, bez najmniejszych zacięć.

Edit: Wyłączyłem teraz Kopete i Deluge , i przeglądarkę, bo to odpalone było, teraz sprawdzę.
mi wczoraj na mincie wydawało się ze jednak jest wolniejszy od 7 a mint i ubuntu to prawie to samo

andrzej76

Oj, nie to samo , mój tata ma Minta, i też wrażenie moje,że wolny.


Dodano: 17 kwi 2011 19:47

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Po wyłączeniu aplikacji, spadło do 770Mb.

Eugeniusz

Noo chyba ich powaliło, 700MB to stanowczo za dużo!
A takiego, że zainstaluję.

andrzej76

No przecież nie masz 1Gb ramu w kompie, po to jest ram, aby z niego korzystać, a nie patrzeć tylko w cyferki ile jeszcze zostało, dla mnie bomba ten Ubuntu,zerknij ile Ci XP żre ,bo obstawiam w ciemno że co najmiej z 300Mb, a nic takiego nie znajdziesz w nim , co w Ubuntu, a doinstalowując takie bajery , to ponad 1Gb - miękko, i to nie to samo, co wbudowane w systemie, a Ubuntu chodzi jak szwajcarski zegareczek.Moja 7 teraz żre ok. 800Mb, ale to mnie nie przeraża, odpalając VMware zostaje mi z 400Mb pamięci ram, i laptop chodzi normalnie, w końcu po to ją mam aby używać, a nie żeby leżała odłogiem.

Konto usunięte

Też testowałem kilka dni i pod względem obciążenia:
- bierze znacznie więcej RAMu niż poprzednia edycja (da się wybaczyć oczywiście)
- niesamowicie obciąża CPU/GPU - wentyl na windowsie z 70 procesami w tle milczy, na Ubuntu 11 chodzi non-stop (tego nie wybaczę)
- responsywność taka sobie, na pewno nie jest to Debian czy LMDE

Wygląda bardzo ładnie, równie subtelnie co Windows 7, ale nie idzie to w parze z wydajnością.

andrzej76

U mnie wentyla nie było słychać wogóle przez 6 godzin od odpalenia laptopa pod Ubuntu, a nie jest pierwszej świeżości, i na odwrót , u mnie na Win 7 trejkocze nieraz, na Ubunciaku nic a nic, popatrz na screeny na obciążenie rdzeni procesora - nie duże, na Win 7 większe mam, procesor Intela, może AMD - nie wyrabiają bo się grzeją, i wiatru zasuwa jak oszalały.U mnie chodzi świetnie, zero szumu z wiatraka, cisza zupełna, zresztą zawsze lubiałem Ubuntu, już od edycji 7.04, i co by nie robili z nim , zawsze go instalnę i zobaczę co jest grane, może zostanę dłużej niż 6 m-cy.

Eugeniusz

andrzej76 napisał(a):No przecież nie masz 1Gb ramu w kompie, po to jest ram, aby z niego korzystać, a nie patrzeć tylko w cyferki ile jeszcze zostało, dla mnie bomba ten Ubuntu,zerknij ile Ci XP żre ,bo obstawiam w ciemno że co najmiej z 300Mb, a nic takiego nie znajdziesz w nim , co w Ubuntu, a doinstalowując takie bajery , to ponad 1Gb - miękko, i to nie to samo, co wbudowane w systemie, a Ubuntu chodzi jak szwajcarski zegareczek.Moja 7 teraz żre ok. 800Mb, ale to mnie nie przeraża, odpalając VMware zostaje mi z 400Mb pamięci ram, i laptop chodzi normalnie, w końcu po to ją mam aby używać, a nie żeby leżała odłogiem.

Mam 1GB RAM w komputerzeSuspicious
Teraz patrz, skasowali Ubuntu Netbook edition. Spróbuj zainstalować ( i używać ) Ubuntu na netbooku z 1GB RAM i Atomem. Procesor i dysk będzie zarzynany.

XP z Avirą Premium (backup, skanowanie poczty i www), Zemaną Antiloggerem, Pidginem, PrivateFirewallem, PicPickiem oraz usługami apache i mysql pobiera około 350MB RAM.
Przy czym Pidgin i Pickpick to nie są leciutkie aplikacje.

Przepraszam, ale ja patrzę ile system pobiera nie mam horrendalnych ilości pamięci i różnica między 300MB a 700MB to kwestia używalności sprzętu. Pamiętaj że do tych 700 megabajtów dochodzi przeglądarka (a co tam, strona z filmem), Pidgin. Dorzucam przeglądarkę plików.
Unity opiera się na Compizie, więc obciążenie na YT z kartami radeona będzie prostą linią biegnącą na górze monitora CPU.

Inaczej jest z GNOME Shell, które nie używa Compiza.

andrzej76

No to nie ma szans na instalowanie Ubuntu u Ciebie, a szkoda, mam na netbooku 10 cali Windows 7 HP 32 bit na Atomie N450 1,66MHz, nic tam się nie zarzyna, chodzi w miarę normalnie, i Ubuntu też by latał podejrzewam bez jąkania, ramu - 1Gb.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13