SafeGroup

Pełna wersja: ESET NOD32 Antivirus dla Linuksa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak zrobisz testy to daj znać Smile
chciałem to zainstalować jak miałem linuxa ale nie wiedziałem jak to się instaluje w tym prostym w obsłudze systemie :p

andrzej76

Po co Wam to na Linuxa?
Dobre dla ludzi mocno nadwrażliwych na zagrożeniaTongue Mnie antywirus na Linuksa nie jest potrzebny .

andrzej76

O... dobrze napisane VenomX, przyzwyczajenia z .......Windowsa.
ludzie nadwrażliwi na zagrożenia instalują linuxaCool

Eugeniusz

Nie.
Ludzie instalują Linuksa bo szukają alternatywy dla zamkniętego, pełnego ograniczeń oprogramowania. Zgodnie z definicją alternatywy, jest to inny system.
Cytat: «dwie wykluczające się możliwości; też: konieczność wyboru między dwiema wykluczającymi się możliwościami»
zord napisał(a):ludzie nadwrażliwi na zagrożenia instalują linuxaCool

Przepis na najlepszą ochronę/zabezpieczenie - linux ! Według mnie taka jest prawda...
Zmęczyło mnie instalowanie ochrony wielowarstwojej pod systemem Windows po to aby "czuć się bezpiecznym." Prawdą jest, że w systemie Windows nigdy nie można czuć się bezpiecznym nawet jeżeli korzystasz z ochrony wielowarstwojej, gdyż co rusz powstają nowe zagrożenia jak nowe haki na ludzi korzystających z internetu...Codziennie loguje się na konto bankowe i zależy mi aby korzystać z systemu bezpiecznego. Takim systemem jest linux.

Możesz instalować kilkanaście programów do ochrony a i tak w łatwy sposób możesz złapać infekcje w systemie Windows, wystarczy chwila nieuwagi oraz zagrożenie które przebije się przez daną ochronę .
Jeżeli podoba ci się system który jest z natury niebezpieczny to w porządku - korzystaj z niego jak i instaluj masę programów do ochrony... Ja już znalazłem swoje zabezpieczenie jakim jest linux. Jeżeli korzystasz ze znanych/bezpiecznych źróde/repozytoriów jak i instalujesz znane/zaufane programy przy pomocy Synaptica - nie złapiesz infekcji.

Cytat: :
Ludzie instalują Linuksa bo szukają alternatywy dla zamkniętego, pełnego ograniczeń oprogramowania. Zgodnie z definicją alternatywy, jest to inny system

Zgadzam się w zupełności .
zagrożenia walą drzwiami i oknami wystarczy że się obejrzę a mam tyle virusów że miejsca na dysku brakujeGrin

jak linux był by popularny tak jak windows była by podobna sytuacja jak na windowsie Tongue

Eugeniusz

Nawet gdyby Linuks był tak popularny jak Windows, po pierwsze deweloperzy opracowaliby nowe metody zabezpieczeń.
Po drugie, sama natura systemu linuksowego narzuca bezpieczeństwo: w czasie instalacji Ubuntu/Minta tworzone jest tylko jedno konto użytkownika ograniczonego. Konto roota jest wyłączone, a żeby mieć uprawnienia i modyfikować pliki systemowe, konieczne jest uwierzytelnienie.
Dlatego celem ataków są metody uwierzytelnień. Na szczęście używając certyfikowanych repozytoriów unikamy problemu szkodliwej aplikacji. Dodatkowo wystarczy nie uruchamiać nieznanych poleceń/skryptów.

Dla bardziej wymagających są trudniejsze do opanowania, ale posiadające szerszy wachlarz zabezpieczeń dystrybucje, na przykład promowana przeze mnie Fedora.
VenomX, Ty chyba masz jakiś obłęd z tym bezpieczeństwem systemu Grin
Co Ty k..wa miliardami jakimiś obracasz ? Naprawdę co poniektórzy popadają w jakiś obłęd z tym zabezpieczeniem.
Już ta Twoja najwspanialsza wirtualizacja Ci nie wystarcza ?
No offense VenomX, ale naprawdę przesadzasz.
facecik napisał(a):VenomX, Ty chyba masz jakiś obłęd z tym bezpieczeństwem systemu Grin
Co Ty ku..wa miliardami jakimiś obracasz ? Naprawdę co poniektórzy popadają w jakiś obłęd z tym zabezpieczeniem.

Widzisz gdyby spotykało cię to co mnie spotkało w ostatnim czasie myślę, że również szukałbyś systemu który jest bezpieczny.
W ostatnim czasie 2 klientów kupiło na moich aukcjach allegro przedmiot. Po dłuższym czasie wysłali wiadomość na pocztę z treścią, iż wykonywali wiele przelewów i nie są pewni czy dokonali właściwego przelewu na moje konto. Obaj poprosili o zweryfikowanie przelewu.
Okazało się, iż w pliku graficznym który podesłali znajdował się Keylogger. Rozumiesz dlaczego zależy mi na bezpieczeństwie ? Pewnie sobie myślisz tak jak i ja myślałem wcześnie : to tylko przypadki które mnie nie dotyczą i zapewne nie będą dotyczyć...Od kiedy zacząłem handlować na allegro zacząłem padać ofiarom intruzom którzy niejednokrotnie próbowali wykraść moje dane jak i dostać się na konto allegro jak i na konto bankowe.
Po tym wydarzeniu powiedziałem sobie - dość ! Zmieniam system, gdyż dostrzegam fakt, iż w naprawdę łatwy sposób taki skurczybyk znając moją pocztę elektroniczną może dostać się do moich danych, konta !
Zabezpieczenie ? Zablokowało co trzeba, jednak gdybym był nieuważany, zbyt pochopnie myślał miałbym w systemie wirusa który to zostałby wykorzystany do pozyskania moich danych...
VenomX wystarczyło sprawdzić te pliki i nie było by problemu

a co do tego konta roota i innych zabezpieczeń w większości wypadków użytkownicy by to wszystko wyłączyli
ze wzrostem popularności pojawiło by się więcej oprogramowanie dystrybuowanego poza repozytoriami więc kolejne niebezpieczeństwo
no i oczywiście socjotechnika wiele windosoowych virusów nie instaluje się sama z siebie tylko twórcy starają się skłonić ofiare żeby sama zainstalowała a jak instaluje na windowsie to tak samo zainstaluje na linuxie plik niewiadomego pochodzenia

Eugeniusz

Żeby wyłączyć zabezpieczenie potrzebne jest podniesienie uprawnień Wink, przy modyfikacji plików systemowych, zmienianiu ustawień SELinuksa. Większość tego nie potrafi i żyje z tym.
Konto roota jest wyłączone, twoje hasło jest używane przy uruchamianiu takich aplikacji jak Synaptic, menedżer aktualizacji.
Z tymi repozytoriami jest tak że każdy szanujący się projekt posiada podpisane repozytorium,
Cytat: wystarczyło sprawdzić te pliki i nie było by problemu

Ciekawy jestem gdybyś ty dostał taki plik od swojego klienta który kupił twój produkt na allegro, czy byś go pierw sprawdził na VT, czy otworzył ? Mnie się wydaje, że nie myśląc za dużo po prostu otworzyłbyś plik...Poza tym Zord, zmęczyło mnie to całe pie...Sprawdzanie tych plików na VT jak i cała nadwrażliwość na wszelkiej maści pliki!
Eugeniusz napisał(a):Żeby wyłączyć zabezpieczenie potrzebne jest podniesienie uprawnień Wink, przy modyfikacji plików systemowych, zmienianiu ustawień SELinuksa. Większość tego nie potrafi i żyje z tym.


o to akurat bym się nie martwił bardzo szybko pojawił by się program (poza repozytoriami oczywiscie) który załatwił by to kilkoma klikamiCool
Tak się zastanawiam czy Eset w ten sposób nie zrobi psikusa i nie sprawi że linux w formie jaką znamy dziś odejdzie w zapomnienie i przybierze formę z windowsa. Może za bardzo wybiegam, może paranoidalne myśli mam, ale trochę się temu światkowi już przyglądam i wiem, że gdzie popyt tam i podaż.

Eugeniusz

Kaspersky też takie coś już próbował i nic nie wyszło.
Za wygodą idzie niebezpieczeństwo, o czym sam już napisałeś Wink
Skoro Linux nie jest wygodny, jest bezpieczny. Windows jest wygodny ale niebezpieczny. Ciekawe antagonizmy.


Dodano: piątek, 22 kwietnia 2011, 16:09

Kaspersky też takie coś już próbował i nic nie wyszło.
Za wygodą idzie niebezpieczeństwo, o czym sam już napisałeś Wink
Skoro Linux nie jest wygodny, jest bezpieczny. Windows jest wygodny ale niebezpieczny. Ciekawe antagonizmy.
Moim zdaniem, na razie stosowanie antywirusa w celu ochrony przed zainfekowanymi plikami na Linuksie mija się z celem, bo tych zagrożeń jest garstka. Bardziej tu chodzi chyba o phishing, bo przecież nie tylko geeki używają Linuksa, a przeciętny użytkownik może nie rozpoznać spreparowanej strony banku.
Stron: 1 2