SafeGroup

Pełna wersja: Backdoor w pliku winlogon.exe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To mój pierwszy post na SafeGroup więc witam serdecznie Smile
Kolega poprosił mnie niedawno o pomoc z komputerem (wirusy). Skleciłem więc przy pomocy SARDU USB z paroma programami AV ( Avire, Dr.Web, F-secure, Panda, Kaspersky, VBA) - było łącznie ponad 100 infekcji. Odpaliłem system i skasowałem nie działający już chyba Avast, przejechałem CCleanerem, zainstalowałem darmowy Comodo AV i PrivateFirewall, zdefragmentowałem w międzyczasie (koszmar, mniej niż 10% wolnego miejsca na dysku i praktycznie cały pofragmentowany) no i w końcu przeskanowałem Comodo już na systemie no i znalazł to:

Backdoor.Win32.Sinowal.~CRSR@102220679 C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
Heur.Suspicious@25378469 C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download\b9d130fa80314e011858d19f69b5e71a90922860|Unsfx|update\iereseticons.exe

Mam obawy ,że jak pozwole wyczyścić winlogon.exe to moge nie odpalić już systemu. Nie wiem na 100% ale wole nie ryzykować z nie moim komputerem. Czy ktoś mógłby mi pomóc w tej kwestii?
Najwyraźniej system jeszcze nie jest w 100% czysty, co mam zrobic dalej, jak usunąć te dwie infekcje?

Eugeniusz

Zainstaluj Hitmana Pro, jeśli coś wykryje aktywuj licencję i usuń zagrożenia.
winlogon to bardzo ważny plik systemowy i usunięcie go źle się skończy
trzeba go podmienić na zdrowy możesz to zrobić przez konsole odzyskiwania co jest dość skomplikowane Tongue
albo uruchomić komputer z płyty z linuxem i normalnie go podmienić
Dziękuje za szybkie odpowiedzi

@ Eugeniusz
HitmanPro znalazł coś takiego dla odmiany: window.exe w C:\WINDOWS\system32 i oznaczył jako medium risk malware

@ zord
no właśnie WinkMam CD z tym systemem, czy ten plik można skopiować bezpośrednio z płyty? Troche nie wiem jak sie do tego zabrać
na płycie w windowsem jest w folderze I386 WINLOGON.EX_ to jest archiwum wystarczy rozpakować
Dziękuje za podpowiedź zord. Na szczęście na kompie nie ma hasła i dzięki ubuntu plik zamieniłem bez problemu. Comodo już nie wykrywa infekcji.
Pozdrawiam
Smirx napisał(a):Dziękuje za podpowiedź zord. Na szczęście na kompie nie ma hasła i dzięki ubuntu plik zamieniłem bez problemu. Comodo już nie wykrywa infekcji.
Pozdrawiam

To tylko pokazuje jaki Comodo kozak i że nie sypie FPTongue
Tak, bo COMODO to idealny AV i nie zdarzają mu się w ogóle FP :-)
kamil10506 napisał(a):Tak, bo COMODO to idealny AV i nie zdarzają mu się w ogóle FP :-)

Jak każdy AV potrafi mieć FP ale widać że w tym przypadku się nie mylił więc bez "uszczypnięć" proszę...Wink
Usuń to co wykrył Hitman Pro. Daj zestaw logów, aby upewnić się że komputer jest czysty.
Ja bym tam jeszcze sprawdził pełnym skanem system progsem MBAM